Co CNBLUE řekli o svém návratu a hudbě?

16:00 | 20.11.2020 Eunka 0
V úterý se vrátili s novým albem RE-CODE jako trio a navíc po dlouhých třech letech a osmi měsících. Co řekli o svém návratu, hudbě a skupině? Pojďme se na to zaměřit.
CNBLUE
CNBLUE FOTO: soompi.com
Pánové své album představili na online poslechové události a leader Jung Yong Hwa o titulní písni Then, Now and Forever řekl: "Je to píseň, kterou jsem složil. Nejprve jsem přemýšlel o názvu a pak napsal píseň podle něj. Už během vojenské služby jsem hodně přemýšlel o hudební budoucnosti CNBLUE."

Lee Jung Shin poznamenal: "Je to píseň, která by se některým lidem mohla zdát jako milostná, ale pro ostatní by mohla znamenat víc než jen to." Kang Min Hyuk dodal: "Když jsem poprvé slyšel demo nahrávku, moc se mi líbila. Píseň dokonale odpovídá názvu a já si jen pomyslel: 'Yong Hwa to dokázal znovu.'"

O druhé skladbě Till Then Jung Shin řekl: "Když jsem pustil abum svým přátelům, byla tato píseň nejoblíbenější." Yong Hwa doplnil: "V době, kdy jsem musel psát písničky a nevěděl, kam dřív skočit, jsem nasedl do auta a jel do Hongcheonu. Během cesty jsem pořád poslouchal tuto skladbu. Jakmile jsem se zastavil v Hongcheonu, napsal jsem píseň, která začíná slovy: 'Už jste někdy viděli hvězdy?' Psal jsem ji se vzpomínkou na to, jak jsem během vojny vzhlížel ke hvězdám."Winter Again je příjemná folková skladba a někomu připomíná i country styl. Yong Hwa o ní prozradil: "Tuto píseň jsem napsal, protože jsem chtěl na album přidat ještě jednu skladbu. V té době lidé v mém okolí stále říkali, že se zase se ochladilo. Dny byly stále chladnější. To mi utkvělo v mysli, dokud jsem najednou nenapsal text podobný záznamu v deníku."

Kang Min Hyuk uvedl: "Všechny písně na tomto albu mají texty, které zůstávají člověku v paměti. Písně jsou založeny na slovech, která v běžném životě říkáme pořád." Yong Hwa přiznal: "V minulosti jsem vedl okázalejší a rychlejší život, ale v určitém okamžiku jsem začal upřednostňovat klidnější náladu. Myslím, že naše texty se oproti naší předchozí tvorbě prohloubily."

 

O dlouhé přestávce, která zahrnovala jejich povinnou vojenskou službu, leader uvedl: "Než nás propustili, podařilo se nám jít téměř společně na dovolenou, sejít se a o všem si promluvit. Rozmlouvali jsme opravdu dlouho. Po dlouhých diskusích jsme se nakonec postupně domluvili na směru CNBLUE." 

Kang Min Hyuk dodal: "Vedli jsme dlouhé diskuse a sdíleli své obavy ohledně toho, jak bychom se měli posunout kupředu. Hodně jsem o tom přemýšlel, ale opravdu se mi líbila vize, kterou Yong Hwa přednesl během našich diskusí, a cítil jsem, že ho chci následovat. Toto album vlastně vzniklo také díky těmto diskusím."

Když přišla řeč na odchod Lee Jong Hyuna, Yong Hwa prohlásil: "Hodně jsme přemýšleli o nejlepším směru pro nás tři do budoucna. Trvalo nám nějaký čas, než jsme našli směr, který jsme chtěli, a také náš nový hudební styl." Kang Min Hyuk doplnil: "Toto album vzniklo nalezením dobré rovnováhy mezi námi třemi."

ZDROJ&FOTO: soompi.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9