Letem světem Kr hip-hop, R&B a indie

14:00 | 23.11.2020 Xiunka 0
Listopad se nese ve znamení ukončení jedné velké éry, kterou budeme dlouho oplakávat. Co se stalo s Illionaire? Kdo oslnil netizens? Spojitost s BLACKPINK?
The Quiett, Dok2, Beenzino
The Quiett, Dok2, Beenzino FOTO: complex.com

Illionaire Records


Dne 6. února bylo oznámeno, že Dok2 opouští Illionaire Records. Tedy label, který společně s The Quiett vybudoval v roce 2011, a zasloužil se o to, aby se hip-hop stal populárnějším žánrem. Dne 6. července přišlo oznámení, které sice mnozí očekávali, ale i tak šokovalo všechny. „Illionaire Records zakončilo dlouhou desetiletou cestu a každý z umělců se vydá tou svou vlastní. Děkujeme vám za vaši letitou neustálou podporu a žádáme vás o podporu našich umělců, kteří kráčejí po nových stezkách. Děkujeme vám ještě jednou,“ bylo vyvěšeno na všech sociálních sítích labelu.

Proč ukončení Illionaire mnozí očekávali? Poté, co Dok2 přesunul své aktivity do L.A. se The Quiett zaměřil především na Ambition Musik. Beenzino zvažoval, co se svou budoucností a jen pár dní před oznámím konce Illionaire prozradil během živého vysílání na Instagramu, že label opouští. Rozhodl se vystoupit z komfortní zóny a vydat se vstříc novým dobrodružstvím. Bylo tedy zřejmé, že The Quiett nezůstane v Illionaire sám, a proto oznámení konce bylo očekávané.

Poslední den Illionaire oslavil The Quiett 11. listopadu prostřednictvím double singlu BENTLEY 2, který obsahuje dvě titulní skladby, BENTLEY a Abu Dhabi. Mohlo by se zdát, že BENTLEY je o autech, ale není tomu úplně tak. The Quiett tam dokázal zahrnout letitou cestu. Od posměchu jiných rapperů až k prokázání respektu jeho odkazu. Skladbám poskytli featuring YUMDDA, Skinny Brown, Leellamarz a Sik-K.Není to tak dlouho, co byla producentskému duu GroovyRoom položena otázka ohledně budoucnosti H1GHR MUSIC. Tohle je svět, kde se Illionaire rozpadlo,“ zněla jejich odpověď. The Quiett, Dok2 a Beenzino jsou tři velká jména korejského hip-hopu. Zasloužili se o to, aby se na korejské rapery nepohlíželo s opovržením. Zasloužili se o to, aby se dospívající nestyděli za svá rozhodnutí. Zasloužili se o to, aby se hip-hop stal populárním. Illionaire nebyl pouze label, byl to základ všeho. Nezapomeňte například, že se Jay Park snažil připojit k Illionaire. Dok2 ho ovšem odmítl a v podstatě mu vnukl myšlenku na založení svého labelu. Můžeme tedy říci, že Dok2 stál svým způsobem za počátkem AOMG.
Spotify

Dne 11. listopadu Changmo a SUPERBEE uctili památku Illionaire společnou skladbou 1lli boy / Peace Up. Nezbývá nic jiného než říci Illionaire forever.


Changmo, Way Ched, Paloalto, ColorTheBen


Changmo byl v listopadu velmi aktivní. Kromě výše zmíněné spolupráce vydal singl GJD, na jehož produkci se podílel Panda Gomm. Dále poskytl featuring skladbě EVERYTHING, kterou vydal producent Way Ched. Ten se přidal k Ambition Musik v polovině loňského roku a stejně jako Changmo je členem Bition Boyz. Na jeho nové písni se podíleli také Coogie, ASH ISLAND a BIBI.

Paloalto potěšil fanoušky singlem ENERGY. Hudebně se jedná o velmi klidnou a uvolněnou skladbu, na rozdíl tedy od toho, co napovídá její název. I když v podstatě nastala zima, sezóna zimních bund, svetrů a teplých nápojů, během necelých tří minut na to zcela zapomenete. V refrénu hraje významnou roli 'Vše, co chci, je nějaká pozitivní energie'. Videoklip rovněž přispěl k tomu, co chtěl umělec prostřednictvím ENERGY posluchačům předat. Byl natočen za velmi jasného a slunečného počasí, což si mnozí z nás dlouho neužili. ENERGY pojednává o pocitu, který v současné době zná snad každý z nás. Nevidíme konce toho, co se právě děje. Jsme obklopeni hroznou realitou, ze které není úniku. Paloalto chce předat pozitivní energii, která by nám pomohla přežít den.
Spotify


Začínající hip-hopový umělec ColorTheBen se vrátil se singl albem Green, který obsahuje písně Green Love a High Livin'. Debutoval minulý rok v září s písní MITM (Man in the Mirror). ColorTheBen má jedinečný styl rapu, do kterého přidává své chladné, uklidňující vokály. Stejně jako jeho předchozí tvorba se nový videoklip objevil na YouTube kanálu 88 LAND. Featuring poskytl například písni 82 Call Me od AOORY.
Spotify

Skinny Brown – Sing Alone
Chaboom – Pepperoni Pizza (Prod. Loky Beatz)
LOCO – Your Day (Romance 101 OST)
S+FE (ZENE THE ZILLA, KOR KASH, Luka Lavish) – Watch Out 2
SASOMI – Inception EP
Muddy Red – Who Is Muddy Red EP
Cha Woo Joo – RANGE ROVER EP
TOMSSON – NON-FICTION LP
Bryn – SILKMONTH EP
TAKUWA – One more thing from the second screening
Lee Young Ji – Compromise 
Crucial Star – Sense and Sensibility EP
Rohann – LOVE, LIFE, OYE
 

NAMSAYN


NAMSAYN sídlící v kanadském Montrealu se zaměřuje na hip-hop a R&B. Rád tyto styly stejně jako mnoho různých umělců kombinuje. K hudbě ho přivedl Jay Park, který je jeho inspirací. Rád se přirovnává k umělcům jako jsou DPR LIVE, Sik-K a pH-1. Fanoušky potěšil novým mini albem 'Something to look forward to', ve kterém experimentuje s chladnými a jemnými R&B melodiemi a ukazuje tak svou jinou stránku. „Zůstat uvnitř kreativní a nalézt inspiraci během prodlouženého období uzavření bylo přinejmenším náročné. Nalézt pohodlí prostřednictvím hudby je to, co chci předat tímto mini albem.“
Spotify


HUNER – Distance EP debut
EunBii – Ride
kenessi – Sunflower (Feat. Maguro)
BRWN – Chungmoo-Ro
D2ear – ALL NIGHT EP
Yelloasis – SEA Chord LP
WOOGIE – Paradise (Feat. ROMderful & PUNCHNELLO) 


 

moonsomoon, Tresbonbon, The Midnight Romance


Indie duo moonsomoon je výsledkem spolupráce mezi Cacophony a Gunwoo. Cacophony je známá experimentální a elektronickou rockovou hudbou, která je znatelná v albech 'Dream' a 'Harmony'. Jejich společné album 'Red Eyes' představuje melodický alternativní folkový zážitek, který je umocněn kytarovými dovednostmi Gunwooa. Písně z Red Eyes jsou v podstatě jedním příběhem, které duo vypráví. I když většina z nich vychází z předchozí tvorby Cacophony, Gunwoo dokázal svými kytarovými akordy něco zvláštního. Rozhodně je Red Eyes skvělé album a jedno z nejunikátnějších, které si můžete poslechnout.
Spotify

Nové mini album 'Bop Murger' od Tresbonbon je něčím, co jen tak neuslyšíte. Tresbonbon se popisují jako korejská africká hybridní elektro-popová kapela a ono tomu tak vlastně je. I když zní popis kapely velmi krkolomně a jeden se nad tím pozastaví, docela dobře vystihuje její hudbu.
Spotify


Indie rocková kapela The Midnight Romance jede rychlostí, kterou je velmi obtížné stíhat. Čtyři pánové vydali rockovou píseň 'I Don't Want To Live Without You'. Dámy a pánové, toto je romantická rocková píseň, kterou byste rozhodně neměli přehlédnout. Minue (No Min Woo) to tam v jednu chvíli tak krásně práskne, že si toho ani nevšimnete a začnete si pobrukovat s ním.
Spotify
 


LØREN, PIRA, Lacuna


Před pár dny debutoval LØREN konečně jako sólista. V hudbě ovšem není žádným nováčkem. Podepsán je pod společností Fire Exit Records a dokonce se proslýchá, že ji sám založil. Jako textař a producent působí pod The Black Label, dceřiné společnosti YG Entertainment. Spolupracuje s mnoha umělci, a to například s Vince a Danny Chungem. Než začal vystupovat jako LØREN, pracoval pod jmény DJ Boid a Cawlr. Možná už někteří z vás zbystřili. Tento mladík, který se narodil v roce 1995 a je synem zakladatele Naveru, napsal a produkoval několik písní dívčí skupiny BLACKPINK a sólistky Somi. Uživatelé internetu po něm začali více pátrat poté, co se objevil ve videoklipu písně Lovesick Girls od BLACKPINK. Debutoval s EMPTY TRASH, kterou popisuje jako heavy rockovou píseň. Vyvolává nostalgický nádech rockových kapel z počátku roku 2000. Na Instagramu ho naleznete jako lorenisalone.Indie rocková kapela PIRA, která debutovala teprve v srpnu, vydala své první mini album SEEDLING. Obsahuje pět skladeb včetně dvou titulních Headache a Follow You. Videoklip byl zveřejněn ke každé písni. Členů je pět. Na bicí hraje Yoo Jun, zpívá Jong Seon, bassy se zhostil Alex a kytar Dong Hoon a Danny.
Spotify

Čtyřčlenná indie rocková kapela Lacuna se vrátila s třetím mini albem Hello, Wonderland a hudebním videem k titulní skladbě Dancing in the rain. Chlapci oficiálně debutovali v prosinci 2018. Sledovat je můžete na Instagramu, kde jsou aktivní.
Spotify
 Zaujala vás některá z novinek?


ZDROJ: hallyure.com & thekmeal.com & hiphopkr.com & kstationtv.com & kpophit.com & kpopstarz.com & koreanindie.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9