Hvězdy survival show září na hudebním nebi

18:00 | 13.11.2020 Xiunka 0
Co teď dělají účastníci posledních řad survival show a to ne pouze korejských? O čí debut se zasloužil Lay z EXO? Co chystají J.Y. Park a PSY? Kde působí tomboy?
ENHYPEN
ENHYPEN FOTO: twitter.com/ENHYPEN
Nejprve se zaměříme na účastníky Produce 101 Japan. Začátkem listopadu konečně oficiálně debutovala sedmičlenná J-Pop skupina ORβIT, známá jako ORBIT UNION. Složena je ze tří korejských členů, kteří dříve působili v K-Pop skupině HALO, a čtyř japonských. V červnu jsme si od chlapců mohli poslechnout pre-debutovou píseň Lazurite, za jejímž vznikem stojí Moon Kim, kytarista a zpěvák z kapely Royal Pirates a skladatel CHUNGYOON. Tato dvojka figuruje také u většiny skladeb z debutového alba 00, na kterém nalezneme neuvěřitelných třináct písní. Samotní členové se na tvorbě písní rovněž podíleli. Videoklip byl vydán k titulní skladbě UNIVERSE. Celé album si můžete poslechnout zde


Na scénu se vrací také vítězové Produce 101 Japan. Jedenáctičlenná skupina JO1 vydá 25. listopadu první full album The STAR. Ve fyzické podobě budou k zakoupení hned čtyři verze a to Red, Green, Blue a poté vánoční. Tracklist verzí je až na nějaké výjimky stejný. Poslední verze obsahuje všechny písně a také legendární Happy Merry Christmas v podání JO1. Jak už to u japonských skupin bývá, tak videoklip titulní skladby Shine A Light byl již zveřejněn. Naposledy skupina uskutečnila comeback v srpnu s druhým singl albem STARGAZER společně s hudebním videem titulní skladby OH-EH-OH. Na její produkci se podílel Hui z korejské skupiny PENTAGON.

 
Pokud vás zajímá, zda se dočkáme Produce 101 Japan Season 2, tak odpovědí je ano. Začátkem listopadu byla zveřejněna první video upoutávka. Dění okolo druhé řady můžete sledovat prostřednictvím sociálních sítí – Twitter, Instragram, TikTok, a dále webové stránky a samozřejmě kanále na YouTube. Premiéra je naplánována na příští rok a opět v ní budou soutěžit chlapci.
 
Od konce června Youku vysílalo druhou řadu We Are Young 2020, kde jako producent působil Lay Zhang ze skupiny EXO. Zasloužil se tak o vznik nové C-Pop skupiny S.K.Y, jejíchž členy jsou Li Xikan, Zuo Linjie, Hu Wenxuan, Guo Zhen, Zuo Ye, Zheng Renyu a Lin Mo. V rámci debutového dárku chlapci vystoupili během finále třetí řady Street Dance of China, kde mentoři byli Wallace Chung, Jackson Wang (GOT7), Wang Yibo (UNIQ) a rovněž Lay Zhang.


Debutový singl skupiny S.K.Y se nazývá BURN. Protože se jedná o C-Pop skupinu, většina informací se nachází na Weibo a nejsou tak volně přístupné.

 
Letos se vysílala třetí řada Produce Camp 2020 neboli CHUANG 2020. Jako mentoři působili Z.TAOLuhanVictoria Song Mao Bu Yi. Kris Wu se v pořadu objevil jako speciální host. Diváci tak mohli sledovat shledání tří bývalých členů skupiny EXO. Tencent si připravilo opravdové překvapení, protože namísto jedenáctičlenné vítězné skupiny vznikla pouze sedmičlenná. Do skupiny BonBon Girls 303, což v čínštině znamená 'Hard Candy Girls 303', se probojovaly tyto dívky – Curley Gao, Zhao Yue, Wang Yijin, Chen Zhuo Xuan, Nene, Liu Xiening a Zhang Yifan. Chen Zhuo Xuan si můžete pamatovat z úspěšného dramatu The Untamed, kde ztvárnila A-Qing. Liu Xiening pod stage jménem Sally působí v K-Pop skupině Gugudan. Fanoušci skupiny se nazývají Tángzhǐ (Candy Wrapper). Děvčata oficiálně debutovala v srpnu s prvním mini albem Ying Tang Dinglu (The Law of Hard Candy), které obsahuje pět písní a jejich instrumentální verze. Toto mini album se, co se týká dívčích skupin, stalo v letošním roce na QQ nejrychleji Platinové.

 
Začátkem letošního roku iQiyi odvysílalo Youth With You 2020 (Idol Producer). Jako zástupce producentů byl zvolen Cai Xukun. Lisa z BLACKPINK se zhostila role taneční mentorky, Ella Chen se starala o zpěv a Jony J o rap. Do devítičlenné skupiny THE9 se probojovaly XIN Liu, Esther Yu, Kiki Xu (SNH48 Team SII), Yan Yu, Shaking, Babymonster An, Xiaotang Zhao, Snow Kong a K Lu (FANXY RED). XIN Liu a K Lu jsou tomboy. Děvčata debutovala v srpnu se singl albem Sphinx X, který se nachází také na Spotify.

 
Podívali jsme se na vítěze a vítězky japonských a čínských survival pořadů. Nyní hodíme očkem po těch korejských. Asi největší pozornost teď budí nová skupina ENHYPEN, která vznikla prostřednictvím I-LAND. Členy jsou Jungwon, Jay, Jake, Niki, Heeseung, Sunghoon a Sunoo, kterého zvolil sám Bang Si Hyuk. Podrobně jsme se jim podívali na zoubek v tomto článku. Zveřejněny byly dva trailery a o Choose-Chosen a Dusk-Dawn. Vydání debutového mini alba BORDER: DAY ONE je naplánováno na 30. listopadu. Od nové skupiny působící pod BELIF+ (Big Hit a CJ ENM) se očekává opravdu mnoho.

 
 
 
 
Yohan z X1, Donghan z JBJ, Daehyeon z RAINZ, Yongha a Junseo z 1THE9 a Seokhwa vytvořili novou skupinu WEi, která debutovala v říjnu s mini albem Identity: First Sight s titulní písní Twilight. Všichni členové se objevili v survival pořadech. Daehyeon a Donghan v Produce 101 Season 2, Yongha a Junseo v Under 19, Yohan a Seokhwa v Produce X 101. Poslední jmenovaný navíc zkusil štěstí také v YG Treasure Box. Yohanem z dnes již rozpadlé skupiny X1 vzniklé v Produce X 101  jsme začali a teď budeme pokračovat. Když to vezmeme tak nějak popořadě, Seungwoo, Seungyoun a Wooseok se navrátili do svých původních skupin, VICTON, UNIQ a UP10TION. Seungwoo v srpnu debutoval jako sólista s mini albem Fame a dále se věnuje skupinovým aktivitám. Seungyoun pod stage jménem WOODZ propaguje jako sólista a na scénu se vrátí za pár dní. Wooseok debutoval jako sólista s mini albem 1ST DESIRE GREED. Hangyul a Dohyon utvořili duo H&D, debutovali a poté se rozloučili speciální albem Umbrella. Nemusíte ovšem zoufat, protože oba se přidali k nové skupině BAE173, která bude debutovat s mini albem INTERSECTION: SPARK19. listopadu. Junho debutoval v nové Woollim skupině DRIPPIN. Eunsang debutoval jako sólista se singlem Beautiful Scar. V dubnu Hyeong Jun a Min Hee debutovali ve skupině CRAVITY. Zbývá nám Dongpyo, který nyní působí v pre-debutové skupině DSP N. Ta o sobě dává vědět prostřednictvím různých coverů. Debutovat měla v druhé polovině letošního roku, ale vzhledem k tomu, že se neustále mění její sestava, tak není nic jisté.
 
Od listopadu 2018 do ledna 2019 se vysílalo YG Treasure Box. Následně to bylo poněkud komplikované. Zjednodušeně Yang Hyun Suk měl v plánu nechat debutovat dvě unit, a to TREASURE a MAGNUM, které by propagovaly odděleně a společně jako TREASURE 13. Nicméně koncem roku 2019 Ha Yoon Bin zrušil svou smlouvu a ze třináctičlenné skupiny se stala dvanáctičlenná. V únoru letošního roku přišlo oznámení, že unit se spojily a vytvořily skupinu TREASURE. Ta debutovala v srpnu se singl albem The First Step : Chapter One.

 
SBS oznámilo, že s pomocí JYP Entertainment a P NATION vytvoří novou globální skupinu. Do projektu LOUD, jehož nábor začal už 2. listopadu, se mohou přihlásit chlapci z celého světa. Hvězdní J.Y. Park a PSY se sejdou, aby pomohli vytvořit chlapeckou skupinu, která na veřejnost zapůsobí svým neuvěřitelným talentem. Předpokládá se, že se debut uskuteční v druhé polovině příštího roku.

Malá vsuvka. Dívčí skupina IZ*ONE, která vzešla z Produce 48, potvrdila korejský prosincový comeback. Děvčata v říjnu vydala první japonské studiové album Twelve s titulní skladbou Beware. Tímto albem se skupina zapsala do historie, protože ihned po vydání obsadilo první příčku hudebního zebřičku Oricon. Předchozí rekord korejských dívčích skupin v japonském žebříčku držely TWICE s albem #TWICE2. Členkám IZ*ONE v dubnu příštího roku končí smlouva. CJ ENM oznámila, že ohledně obnovení smluv již kontaktovala původní společnosti členek. Můžeme tedy říci, že se neví, zda skupina bude vůbec pokračovat, a to ani v jakém složení.


Fandíte některé z těchto skupin?


ZDROJ: orbit-official.com/news/ & jo1.jp & dailycpop.com & producecamp2020.fandom.com & twitter.com/ENHYPEN

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9