Letem světem Kr hip-hop, R&B a indie

17:00 | 07.11.2020 Xiunka 2
Čemu se v poslední době věnoval Jay Park, Dynamic Duo, ZELO z B.A.P nebo dva bývalí členové 24K? Kdo do své skladby zapojil 27 umělců? Zjistíte v našem článku.
DJ Wegun & Jay Park - Twist The Plot MV
DJ Wegun & Jay Park - Twist The Plot MV FOTO: screenshot z MV

DJ Wegun & Jay Park, Dynamic Duo, Seong Guk, ZELO, BIGONE, Kim Jeong_uk

 
DJ Wegun a Jay Park z labelu AOMG vydali společné mini album Everybody Sucks, které obsahuje šest skladeb. DJ Wegun je klíčovou postavou v AOMG a s Jay Parkem hraje důležitou roli ve vedení. Proto není divu, že fanoušci uvítali jejich společné mini album s otevřenou náručí. Hudební video titulní skladby Twist the Plot začíná záběrem na pilulku s nápisem 'Everybody Sucks', což naznačuje, že je těžké ji spolknout.
Spotify
 
Dynamic Duo spolupracovalo s rapperem BewhY, který se před pár dny oženil, na skladbě SOON. Za produkcí stojí plusNONE. SOON je melancholická hip-hopová píseň o tom, jak partner udělá krok zpět, aby analyzoval stav vztahu. Vyjadřuje, že kyselost vedla k tomu, že si navzájem ubližují, přestože jsou stále spolu.
Spotify

Seong Guk vydal novinku NINJA, které featuring poskytli BIG Naughty, Skinny Brown a Chillin Homie. Seong Guk skladbu složil a produkoval. O text se postarali BIG Naughty, Skinny Brown a Chillin Homie. Není to poprvé, co můžeme vidět nějakým způsobem tyto umělce pohromadě. Vzpomeňte si například na singl Flashback od rappera M1NU.
Spotify

ZELO z B.A.P potěšil videoklipem k písni Why am I so Lonely. Jako obvykle v tom měl prsty také KINDA (Nakta - Topp Dogg), se kterým ZELO dlouhodobě spolupracuje. Tuto píseň nalezneme na jeho druhém mini albu SCARECROW.
Spotify

Rapper BIGONE z VMC, který působil v minulosti pod stage jménem Daeil ve skupině 24K, vydal nové mini album LOVE + EMOTION + BLOSSOM. K titulní skladbě LOVE FOREVER zatím bylo zveřejněno pouze teaser video. Mini album obsahuje osm písní, z nichž velmi chytlavá je druhá titulní, které featuring poskytl ASH ISLAND. Je to ukázka skvěle zvolené spolupráce.
Spotify

Kim Jeong_uk, který působil jako Jeonguk ve skupině 24K, se vrátil se singlem I need you. Period., na jehož tvorbě se podílel Paco Lee.
Spotify

Skinny Brown - Sing Alone
Dbo - Wonderful Disaster 2 EP
Loxx Punkman - 108 Afflictions (Prod. by Viann)
Kim Hyoeun - LOVE-HATE LP

 
 
 

Chancellor, Jung Jinwoo, GEMINI, Ovan & PUNCH


Chancellor, R&B zpěvák, skladatel a producent z Million Market, se naprosto překonal. Není to tak dlouho, co vydal digitální singl AUTOMATIC, na kterém se podíleli Babylon, twlv, MOON, BIBI a Jiselle. Teď přidal dalších 22 R&B umělců a stvořil AUTOMATIC REMIX. Jedná se o naprostou šílenost, kterou R&B svět zoufale potřeboval a Chancellor se ji rozhodl milovníkům tohoto žánru dopřát. Kdo je těmi 22 dalšími umělci? Teď se držte, protože jimi jsou Jay Park, Lee Hi, Jamie, Bumkey, Samuel Seo, Suran, Hoody, Sumin, MRSHLL, Ann One, ELO, oceanfromtheblue, SOLE, THAMA, K.vsh, Jinbo, jerd, Soovi, B.E.D, Xydo, Owell Mood a NONE. Úžasné, že ano?
 


 
R&B zpěvák Jung Jinwoo z Planetarium Records se vrátil se svým druhým mini albem My Original Sound Track společně s hudebním videem titulní skladby Movie, které featuring poskytl rapper Rohann. Na tvorbě šesti písní se podíleli z PLT podíleli June, Moti a Gaho.
Spotify

Konečně oficiálně debutoval R&B zpěvák GEMINI, který si v minulosti říkal JayMin. Co můžeme říci? Producentské duo GroovyRoom opravdu ví, co dělá a nováčkovi věnovali zaslouženou pozornost. Poprvé se o něm více fanoušků dozvědělo prostřednictvím BLUE TAPE, druhé části kompilačního alba labelu H1GHR MUSIC. I když double singl Going je jeho oficiálním debutem, pár písní již zveřejnil na SoundCloud. Double singl obsahuje písně Going a Broken Love. Kromě nováčka a GroovyRoom se na tvorbě písní podílel sokodomo, L-like GC a Roko Tensei.
Instagram
SoundCloud
Spotify
 
Ovan a LUNCH spolupracovali na singlu Paris, který spadá do indie hip-hopu. Pojednává o dilema páru, který se zdá být zamilován. Ptají se jeden druhého, jestli si nejsou nyní přítěží a jediným východiskem je rozchod. Nezdá se, že by se věci vyvíjeli dobře. I když se oba obdivují, nakonec se začnou nenávidět.
Spotify

HUNER - Distance debut
Jimmy Brown - i got you
Claire Hau (Hauzee) - Overdose (Feat. Tommy Strate)
Holynn - Microcosm EP
EDEN & Horim - Luv´ae
oceanfromtheblue - flying to the moon
MRSHLL - StarLIGHT
SOLE & THAMA - Google Map (Feat. Don Mills)

 

 

BORAMIYU, MOKYO

 
Sedm měsíců po vydání druhého mini alba Dear My Color, po kterém v červenci následoval singl Like Summer, vydala indie zpěvačka BORAMIYU smutnou novinku I Tried. Zatímco Like Summer byla srdceryvná píseň o trávení zábavných chvil s milovanými, I Tried směřuje k podzimu a je truchlivou baladou o loučení. Nedokážeme se vzdát vztahu, přestože víme, že je po všem a divíme se, proč všechny kompromisy nezafungovaly. Přijmout konec vztahu, který je dávno mrtvý, je procesem, jak se vymanit z popírání a čelit bolesti.

Kdo je BORAMIYU? Jang Boram, která vystupuje pod stage jménem BORAMIYU, je K-indie umělkyní a youtuberkou, která debutovala v listopadu 2018 se singlem I wanna Hate You. Její vystoupení v pořadu I Can See Your Voice 5 získalo velké uznání. Působí pod společností Shofar Music, kde jsou také například Bolbbalgan4 a Sweden Laundry.
Spotify
 
Mokyo, který nyní působí pod will.you.knovv (DEAN a jeho parta), pustil do světa emotivní uleum. U tohoto umělce jsme zvyklí, že emoce hrají hlavní roli. Jeho hudbu lze popsat jako závan čerstvého vzduchu. Každá píseň vám může připadat jako pozvánka do jeho světa, kde vám ukazuje útržky toho, co se děje. Než píseň skončí, ponoříte se hluboko do svých myšlenek a budete přemýšlet, jak to udělal.

Novinka uleum není žádnou výjimkou. Má temnější a přirozený tón. Mokyo hovoří se svou mamkou. Text je napsán formou dopisu, ve kterém ji informuje o své současné životní situaci. Bez ohledu na vaše zkušenosti s vlastními rodiči se všichni můžeme ztotožnit s bolestí ze ztráty milované osoby. Mokyo se do této bolesti hluboko ponořuje a umožňuje nám do ní nahlédnout. Je to surová, emocionální skladba.
Spotify
 
 

Fisherman - The Dragon Warrior  LP
IGWI - Reminisce
Balloonfish - Wasteland
So!YoON! & Phum Viphurit - Wings
If Enough - Surrender
ROGI - Sunshine
Jerry.K - Fun with you
Puer Kim - Bluetube 2020 EP
Choi Nakta - That Night (Feat. Hoyeon Kim)
 

The Mignight Romance


Zabrouzdáme také krapet do indie rocku. Kapela The Midnight Romance, která oficiálně vstoupila na scénu v červenci s mini albem MIDNIGHT ROMANCE, připravila pro své fanoušky překvapení. Halloween se s nimi rozhodla oslavit singl albem Nightmare, který obsahuje stejnojmennou titulní skladbu a dále b-side píseň Kill The Mind. V kapele působí Yang Hyeseung, Minue (No Min Woo), Jihwan a Jeong Won Young.
SpotifyZDROJ: hallyure.com & thekmeal.com & hiphopkr.com & kstationtv.com & kpophit.com & c-k-jpopnews.fr

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,8%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9