Letem světem Kr hip-hop, R&B a indie

17:00 | 26.10.2020 Xiunka 0
Říjen nám přinesl spoustu hudebních novinek, které stojí za pozornost. Na své si přijdou milovníci staré školy, jemných hlasů a také neo-soulu.
Samuel Seo
Samuel Seo FOTO: instagram.com/lastnameseo/

SIDE-B, Gwangil Jo, 0WOO, Mad Clown

 
Hip-hopové duo SIDE-B, představitel první generace hip-hopového labelu Master Plan, se na scéně poprvé objevilo v roce 1997. Pro ty z vás, kteří kopají za starou školu, bude jejich novinka B Classic tím pravým ořechovým a určitě si ji přidáte do playlistu. SIDE-B přináší svůj charakteristický styl a zvuk, který je jejich fanouškům velmi dobře znám. Klasické bubnové beaty a synth-melodie křičící starými časy tvoří základ jejich novinky.
 
Novinka rappera Gwangil Joa z Dippin Carls Recods potěší zejména milovníky drsného hip-hopu. Dámy a pánové, to je prostě temný a nenávistný hip-hop v celé své kráse. Ke svému prvnímu full albu Dark Adaption, které obsahuje deset tracků, vydal dva hudební videa, a to ke stejnojmenné titulní skladbě a pak k Memoirs. Gwangil Jo přepíná rychlostí světla mezi agresivním a srovnatelně bezstarostným rapem. V podstatě nesnižuje tempo. Své posluchače naprosto ohromuje a přikovává k židli. Nenechává jim žádný prostor k nadechnutí. Jeho vysokorychlostní rap rozhodně zanechává dojem.
Spotify

0WOO (vyslovuje se Dengwoo) vydal album Level L : OFS s osmi písněmi z nichž jsou dvě titulní. Videoklip zveřejnil k Beautiful Fire, která je kombinací R&B a hip-hopu. Píseň má chladný podtón, zatímco jeho rap ji dodává ostrost. 0WOO do této skladby zakomponoval spoustu depresivních prvků. Jako jemné pohlazení zde působí hlas Rang z Ahsmute. Tato skladba pojednává o odpuštění. Každý z nás bojuje s vlastními démony. Občas je musíte spálit na popel.
Spotify

  

Rapper Mad Clown překvapil svým novým hudebním kouskem snad všechny. Rapper? HAHA! Pro mini album 0 se stal zpěvákem. Ano, čtete správně! Navíc jeho hlas je opravdu krásný. Mini album obsahuje čtyři baladové písně a my si je teď v krátkosti rozebereme, protože na sebe navazují. První Coward (Feat. Lee Sung woo z Nobrain) pojednává o lítosti nad činy provedenými v milostném vztahu. Jeho slova naznačují, že se záměrně distancuje od partnerky, protože si zaslouží někoho lepšího a krásnějšího, než je on. Stále vychvaluje její krásu, zatímco sám se znevažuje. Píseň je plná emocí a bolesti.

Ve druhé Old couple (Feat. Kim Young Heum) opět sáhl po baladě. Zdá se, že tato píseň obsahuje poselství o oddělení. Žádá svou partnerku, aby se od něj distancovala. Žádá ji, aby ho neobjala, když jej uvidí plakat. Aby předstírala nevědomost, když zazvoní zvonek. Třetí Remember in melody (Feat. Kim young Geun) je do značné míry podobná náladě předchozí písně. Zpěv je velmi jemný, ale nástroje jsou o něco výraznější. Na rozdíl od předchozích dvou tentokrát Mad Clown vyjadřuje svou touhu vrátit se. Připomíná, jak dobří byli jako pár. Nicméně se zdá, že konci písně již přijal konec vztahu.

Poslední Heaven (Feat. Jin Min Ho) je skvělým melancholickým zakončením. Text naznačuje, že je píseň zasazena do období někdy po rozchodu. Mad Clown není schopen najít svou milovanou, protože nemá její novou adresu. Přeje si, aby se jí dařilo dobře a doufá, že se s ní v budoucnu opět znovu setká.
SpotifyZENE THE ZILLA - FLOCC LP
OHSHYTTTT - FEEL IN THE BLANKS debut EP
Marvel J - Beauty (Feat. B.O.)
Dayday - NME (Feat. Verbal Jint)
Rudals - FREEWILL 2020 Freestyle
MUSHVENOM - Let´s see
JUSTHIS - THISISJUSTHIS Pt. II
Gary - 2020 EP
ZIZO - TAURINE (Feat. ZENE THE ZILLA)
 

MOON, Chancellor, SAAY


Zpěvačka a skladatelka MOON z Million Market vydala R&B singl Walk In The Night, kterému poskytl featuring Zion.T. Na napsání textu a složení hudby se MOON podílela. Píseň pojednává o pocitu osamělosti a vzpomínání na bývalého partnera.
Spotify
 
Bývalý člen hip-hopové skupiny Oneway, Chancellor, nyní působí jako R&B zpěvák, skladatel a producent pod Million Market. Jeho nejnovější digitální singl AUTOMATIC je R&B písní kombinovanou s hip-hopem. Pojednává o svádění. Tvrdí, že charisma někoho vás automaticky zachytí a vy nemáte šanci uniknout. S produkcí singlu mu pomohl slavný mezinárodní DJ HOLLY. Chancellor přizval ke spolupráci působivou sestavu umělců. Babylon, twlv, MOON, BIBI a Jiselle se v jedné písni jen tak nevidí. Singl je tak opravdu dokonalým mixem, ve kterém si jednotliví umělce ponechávají své vlastní kouzlo.
Spotify
 
Zpěvačka SAAY, rychle rostoucí R&B hvězda z bývalé dívčí skupiny EvoL, vydala mini album FEELosophy s osmi skladbami. Mini albu předcházelo oficiální audio titulní skladby PLAYER. Pojednává o tom, jak se jedna polovička snaží pokračovat v intimním vztahu. Využívá různých tvůrčích narážek a hovorových výrazů s jejíchž pomocí se snaží vyjádřit touhu. Nebudeme vám lhát. Hudební video druhé titulní skladby OMEGA není pro každého. Pokud se ovšem soustředíte pouze na zvuk, užijete si to zřejmě více.
Spotify

  
 

Samuel Seo


Samuel Seo se vrátil s dlouho očekávaným pokračováním jeho mini alba UNITY z roku 2018. Pokračování UNITY II je stejným hudebním skvostem jako jeho hudební předchůdce. Samuel Seo doslova 'vytvořil' neo-soul v Jižní Koreji. Prvních pár not tohoto mini alba vás vrátí do roku 1995, kdy řádili Maxwell, D’angelo, Erykah Badu, the Roots a prostě neochvějný, nekompromisní soul. Jednoduchost. To je podstata celého tohoto mini alba. Žádné přikrašlovací a vylepšovací prvky. Jen hudebníci, kteří se sešli, aby vytvořili něco neobyčejného.
Spotify

 

 


COLL!N - NATURE EP
Rheehab - Pearl in Love EP
NiiHWA - Melting Point
FR:EDEN - it will be okay, good night!


Classmate

 
Říká vám něco seskupení Classmate? Tito tři mladí chlapci působící pod společností HF Music Company debutovali v roce 2017 s digitálním singlem My Star. Zaměřují se na balady, někdy zabrouzdají do rocku a indie. Jejich hudba je naprosto vhodná například jako OST různých seriálů. Velký důraz kladou na souhru svých hlasů. Na scénu se vrátili s 셋 그리고 하나 : 삼원색 Page 1. 찬란, což ve volném překladu znamená Three and One: Three Primary Colors Page 1. Brilliant. Pokud hledáte útěchu a něco k poslechu při relaxování, zaměřte se na tuto trojici.
SpotifyKim Suyoung - Don´t Know EP
Siwa - I´m Home LP
Ann One, Horim - Cruise
COSMOS - Oozoo EP
YOIL - Drama EP
Jimmy Brown - Let Me Know
Joshua - Your Questions, My Answers EP
Xion - Why? What?
HIZY - yoo-hoo!
Yoo Hajung - MOON
Oh Se Woong -.Tunnel
sogumm, Oh Hyuk - yayou hoi
Chimney Bird - Leave Me

 


Zaujala vás některá hudba z tohoto článku?

ZDROJ: hallyure.com & thekmeal.com & hiphopkr.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9