Redaktoři doporučují: Nejlepší píseň roku - leden/červen 2020

15:00 | 10.07.2020 abhorsenka 0
První polovina roku 2020 je za námi a opět přinesla mnoho super songů. Jaké považují za nejlepší naši redaktoři se dozvíte v článku. 
NCT
NCT FOTO: forbes.com

Eunka:

Musím říci, že za letošní půlrok se urodilo velké množství skvělých písní a mnohé tu budou uvedeny, ale já musím přiznat, že u mě vedly OST k seriálům. Dlouho jsem neslyšela nádhernější a procítěnější baladu než Someday, The Boy, kterou pro seriál Itaewon Class nazpíval Kim Feel. Pokaždé, když ji slyším, cítím něco nádherného a nepopsatelného. O nic horší není ani skladba Aloha, kterou pro Hospital Playlist nazpíval herec a muzikálový zpěvák Jo Jung Suk.

 

Co se Kpopu týče, tak mě dostali VICTON s absolutně skvělým hitem Mayday! Tyto pány sleduju už od debutu a musím říci, že jsou stále lepší. Jelikož jsem velká fanynka umělců od společnosti Woollim, udělala mi radost jejich společná píseň Relay. Už proto, že se zúčastnil Sung Kyu z Infinite, který se nedávno vrátil z armády. Tato píseň mi pokaždé zvedne náladu.

 

Sachi:

Pokaždé, když dojde na naše doporučení, vždy si musím sednout a prostě se zamyslet. V myšlenkách mi vyskočí tolik umělců a já oceňuju jejich práci, až mi je líto, že vyberu jen určité, které mě nejvíce oslovili.
 

Skupina, kterou vždy budu věrně propagovat, bude zajisté MAMAMOO. První polovina roku 2020 od nich přinesla mnohé. V únoru přisla Moon Byul s písní Eclipse. Neskutečně se mi líbí po hudební i vizuální stránce, jak je Moon Byul svá. Ukázala nám, že každý z nás máme v sobě kus dobrého, zlého a neutrálního. Nebyly by to MAMAMOO, pokud by nenabouraly stereotyp v Koreji. Moon Byul, jak ji známe, je víceméně svým stylem tomboy, který se pomalu, ale jistě, chytá i mezi mladšími dívčími sólistkami a skupinami, za což jsem ráda.

Po ní následovala se svým sólo debutem leaderka Solar s chytlavým MV s názvem Spit it out, která se nebála zajít s tématy, které se v MV vyskytují, ještě dál, za což byla kritizovaná a Korejci byli pohoršení, ale co už... Před pár dny se přidala i Hwasa se svým mini albem María, které nás mnohé přivedlo k zamyšlení. Díky tomu víme, jaké myšlenky probíhají Hwase v hlavě, co vše musí snášet. To ve mně zanechalo silný dojem. V případě Hwasy tu vždy pro ni budou její spřízněné duše a členky skupiny, se kterými ji pojí silné přátelské pouto. I když je to zbytečné přání, doufám že pár dalších lidí si z jejího MV odneslo podobný pocit k zamyšlení, že idolové jsou také jen lidé, kteří s námi sdílí jejich radost z hudby.

 

Místo sólisty/ky jsem si vybrala mladou dívčí skupinu, která se na Kpop scéně pohybuje chvíli. Jmenuje se 3YE. Členky si mě získaly svou odlišnostní, jak nám bylo slíbeno. A vskutku. Své první mini album Triangle, s titulní písní YESSIR, pojaly ve velkém stylu a uspokojily tak své fanoušky rozmanitým hudebním stylem.

 

A jak mívám ve zvyku, zmíním i chlapeckou skupinu. Tentokrát u mě vyhráli ASTRO s písní Knock, která je pro mě veškerým uklidněním, i přes melancholický text, spojený s příhodným rapem. Je také povzbuzením při špatném počasí i ve všední dny.

Xiunka:

Letošní rok byl na novinky rozhodně bohatý. Protože nerada poslouchám pouze jeden žánr anebo umělce konkrétní země, vezmu to tak nějak postupně. Kromě skladeb od čínských umělců, které už byly v tomto článku zmíněny, musím vyzdvihnout Beat Holic od Xin Liu. Ta holka prostě ví, jak se do toho opřít. Jednoznačným překvapením byla dubnová skladba Coffee, kterou do světu vypustili Kris Wu a Luhan. Fanoušci si zhruba dva dny lámali hlavu s tím, jestli to je žert anebo skutečnost. Co se týče japonské hudební scény, tak mě zaujaly dvě písně a to ANTI-HERO'S od BALLISTIK BOYZ a Hey, darlin' od FANTASTICS from EXILE TRIBE. Na hudební videa je prostě krása pohledět. Pokud bych měla zvolit japonskou skladbu od korejského umělce, tak u mě rozhodně vítězí TOP od Stray Kids. Singl How to Love od thajské zpěvačky ALLY vyšel už v únoru, ale stále si ho vybavím. GRAY musel určitě tušit, že toto bude prostě hit.

 

Teď přejdu na korejskou hudební scénu. Skladatel a producent Code Kunst letos vydal své čtvrté full album PEOPLE, které obsahuje skladbu JOKE! Podíleli se na ni také Simon D a C Jamm. Jen s obtíží mohu zapomenout na to, jak Simon D ve videoklipu rozbil láhev o hlavu C Jamma. To prostě opravdu nemělo chybu. The Quiett, který byl letos snad u všeho, spolupracoval Jvcki Wai, Coogie, Paloalto a Bassagong na Shoot like Michael J Fade away away. Rap, který z úst vypouští Jvcki Wai, se prostě vryje do paměti a už nepustí. Posuďte sami: 'Fly away like Michael J, Shoot like Michael J Fade away away, Live like Michael J Fade away away, I win like Michael J, Fade away away' je prostě chytlavý. Hit Any Song a následující TikTok výzva mě bavily pár měsíců. V podstatě do momentu, kdy se ZICO vrátil se Summer Hate a začalo to celé znovu.U K-Pop umělců bych si neodpustila, kdybych nezmínila Chocolate od Changmina z TVXQ. Po tomto čokoláda už nebude pouze čokoládou. Answer od ATEEZ, Dr. BeBe od PENTAGON, ROSE, SCENT, KISS od Lee Daehwiho z AB6IX a Gravity od Ong Seong Wua patří mezi mé nejposlouchanější písně. Naprostým překvapením pro mě byli Golden Child se svým ONE (Lucid Dream). Nějak je mám zaškatulkované jako roztomilé chlapce, takže mi vyrazili dech. Momentálně jsem podlehla Love Me Harder od WOODZe z UNIQ, který v minulosti působil v X1.Co se týká debutů, tak mě zaujali UNVS s Timeless, MCNDIce Age, TOOMagnolia a E'LAST se Swear. Vybavuji si mnoho dalších písní, které by si zasloužily zmínit, ale je potřeba dát prostor také ostatním redaktorům.

abhorsenka:

Mám letošní sezónu opravdu málo písní, které jsem slyšela více než jednou, spočítáte je na prstech a z novinek jsou pouze tři, které mě opravdu dostaly.
Lay - Lit. Lay je skvělý vždy a zas a znovu to dokazuje. Jackson - 100 Ways. Jackson smetá touhle písní ostatní z různých žebříčků a já říkám, že právem. 

 


Gaho - Start. OST z populárního seriálu Itaewon Class, který má mimochodem top soundtrack této poloviny roku, v band verzi. To je pro mě absolutní jednička 2020. 

wmxj5312hb:

Půl roku zase uteklo jako voda a já bych vám ráda představila písničky, co mě nejvíc zaujaly. Jako první zmíním NINETEEN od NATTY. Jako někoho, kdo sledoval Sixteen a Idol School,  mě potěšilo, že se Natty konečně dočkala vytouženého debutu. A musím říct, že se jí to moc povedlo.  Jako další bych vám ráda představila WANNABE od ITZY. Holky opět nezklamaly a písnička patří mezi ty, které jak vás chytnou, už vás nepustí.

 

Pokud si někdo pamatujete moje předchozí volby, asi si pamatujete, že v mém výběru vždycky bylo něco od DAY6. A nezklamu vás ani tentokrát... Zombie nesmí chybět! Asi se budu opakovat, ale tímto comebackem mě kluci opět totálně dostali a rozbrečeli, což se moc umělcům nepovede. DAY6 budou následováni další kapelou. Kluky z W24 jsem objevila teprve nedávno díky Arirang Radio, kde Howon je DJem HotBeat a Aaron je hostem na Super Kpop. Nedávno vydali letní písničku Joahaeyo, která je prostě super a věřím, že vás chytne stejně tak, jako mě.

 

No a jako poslední tu mám další dvě písničky od DAY6, které mě taky hodně chytly. Jednu z nich mám jako vyzvánění a ta druhá je moje volba č. 1, když hledám něco, co vyjádří moje emoce. Jsou to Love Me or Leave Me a Afraid. Schválně si můžete tipnout, která je která (smích).

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9