TXT se ohlédli za prvním rokem působení

14:00 | 01.06.2020 Xiunka 0
Členové z oceněné rookie skupiny loňského roku se rozpovídali o svých počátcích, tlaku a nervozitě.
TXT
TXT FOTO: twitter.com/TXT_bighit/
Skupina TXT uskutečnila minulý týden návrat s mini albem The Dream Chapter: ETERNITY. Jeff Benjamin, známý milovník K-Popu z věhlasného magazínu Billboard, chlapce podrobně vyzpovídal.

Vraťme se do doby, kdy byl poprvé oznámen debut Tomorrow X Together. Yeonjun byl prvním odhaleným členem. Do deseti minut se stal top trendem na Twitteru a jeho úvodní video získalo milion zhlédnutí za 24 hodin. Bylo tam tolik pozornosti a sami jste se ani nepředstavili. Co se vám honilo myslí?
Yeonjun: Byl jsem obzvláště nervózní, protože jsem byl prvním odhaleným členem, ale mnoho lidí mi projevilo tolik lásky a podpory. Byl to úžasný pocit.
Soobin: Zpočátku jsem byl opravdu nervózní z reakce lidí. Pamatuji si, že jsem si vyhledával, co si všichni mysleli. Ale byl jsem také vděčný za to, že tolik lidí z celého světa bylo ochotno nás prozkoumat a povzbudit.
Beomgyu: Konečně nastal čas ukázat světu, na čem jsme tak dlouho pracovali. Byli jsme opravdu vděční za fanoušky, kteří čekali.

Jaký druh starostí jste měli, když došlo na debutování a z čeho jste byli nejvíce nadšení, když jste debutovali?
Soobin: Připadalo mi, že mé trainee dny budou trvat věčně, takže když ten čas nadešel, byl jsem nadšený a nemohl jsem se dočkat.
Taehyun: Dodnes si jasně pamatuji naší první debutovou showcase. Zkoušeli jsme to znovu a znovu, tolikrát, ale mé srdce stále divoce tlouklo. Měl jsem z toho opravdu radost.
Beomgyu: Měl jsem pocit, že nás čeká důležitá zkouška. Zrychloval se mi tep a opravdu jsem jen doufal, že se lidem bude naše vystoupení líbit.

Po vydání The Dream Chapter: STAR jste poměrně rychle přišli do Ameriky koncertovat a propagovat. Když se nad tím zamyslíte, jak myslíte, že to šlo?
Beomgyu: Nepřipadalo mi to skutečné. Nemohli jsme uvěřit, že máme tolik lidí ve Spojených státech fandících nám. Snažili jsme se ze všech sil, ale jsme si jistí, že teď můžeme odvést ještě lepší práci.
Hueningkai: Ano, nejprve jsme tomu nemohli uvěřit. Samozřejmě je velkou ctí moci tak brzo pořádat showcase v zahraničí. Jako skupina jsme nepůsobili ještě ani rok. Byli jsme opravdu nadšení z možnosti vystupovat ve Státech. Jsme vždy rádi za navštívení cizích zemí, abychom vystoupili a setkali se s našimi fanoušky. Rozhodně se nemůžeme dočkat, až toho v budoucnu uděláme více.Před vydáním The Dream Chapter: MAGIC jste měli určité zpoždění. Můžete se o tom čase více otevřít? Zjistili jste během této doby něco nového o vašem týmu?
Beomgyu: Zpoždění nás vlastně přimělo k ještě větší touze předvést co nejlepší výkon. Byli jsme velmi motivovaní k tomu, abychom se na toto album připravovali ještě pilněji. Myslíme si, že to byl klíč k vytvoření něčeho, z čeho jsme my a fanoušci šťastní. Jako skupina jsme se stali týmem, který respektuje a myslí jeden na druhého.
Soobin: Beomgyu má pravdu. Ve skutečnosti nám to dalo čas zaměřit se na přípravu skvělých vystoupení a tvorby. Dokázali jsme učinit naše koncept trailery a fotografie opravdu unikátní. Takže, když se ohlédnu zpět, nemyslím si, že to bylo frustrující nebo obtížné.

Když došlo na druhé album, cítili jste se více anebo méně pod tlakem než při debutu? Dokážu si představit tlak na to, abyste dosáhli úspěšného debutu, ale pravděpodobně jste se cítili pohodlněji se svou praxí.
Taehyun: Řekl bych, že je to podobné. Kdykoliv pracujeme na albu, cítíme, že je naší povinností a odpovědností ukázat našim fanoušků něco, co je ještě lepší než posledně.
Hueningkai: Snažíme se ujistit, že to každý comeback můžeme dodržet. Chceme předvést skvělou show. Opravdu je strhující úplně každý moment a v tomto smyslu se nervozita nebo pocit odpovědnosti nezmenšuje.

Vydali jste mnoho hudebních videí a speciálních verzí skladeb z alb. Bylo pro vás předvádění mnoho různých skladeb důležité jako pro skupinu?
Yeonjun: Myslím, že naší prioritou jako skupiny je nalézt jedinečnou barvu Tomorrow X Together. Chceme našim fanouškům předvést co nejvíce různých stránek sebe sama a rozmanitost žánrů je toho součástí.
Taehyun: ETERNITY kombinuje také mnoho žánrů včetně funk-popu, dream-popu, trap hip-hopu a alternativního R&B. Myslím, že tato rozmanitost, kterou máme, je ukázkou našeho pestrého hudebního stylu.

 
ZDROJ: billboard.com
 
(Druhou část rozhovoru pro vás připravujeme.)

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48,9%
Japonsko
34,1%
Vietnam
4,9%
Thajsko
7,5%
Filipíny
0,3%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9