Xiao Zhan se rozpovídal o zlomyslných komentářích

15:00 | 20.05.2020 Xiunka 0
Hvězda čínského BL dramatu The Untamed poskytla svůj první rozhovor po skandálu s fanfikcí. Co prozradil? Dozvíte se v našem článku.
Xiao Zhan
Xiao Zhan FOTO: twitter.com/xiaozhan911005

Je to už nějaký ten pátek, co vypukl skandál s fanfikcí, který rozdělil čínský zábavní průmysl na dva tábory. Xiao Zhan se stal díky fanouškům veřejným nepřítelem číslo jedna. Někteří doslova proklínali jeho existenci, jiní se za něj postavili a pomyslně mu kryli záda. Krátkou chvíli to vypadalo, že je s jeho kariérou konec. Nicméně v jeho případě konečně svítá na lepší časy.

Nedávno se podílel na speciálním albu Beautiful China, ve kterém přezpíval klasickou píseň Ode to the Red Plum Blossom. Vydal singl Light, který bortí všemožné žebříčky a trhá rekordy. Xiao Zhan je tak opět na výsluní a těší se popularitě. Více se o celém skandálu dozvíte v tomto našem článku.

Fanoušci netrpělivě vyhlíželi jeho první rozhovor po nesmyslném skandálu. Economic View zodpověděl několik otázek a my se nyní v první části rozhovoru na jeho odpovědi společně podíváme.

Dne 25. dubna jsi toto zveřejnil na Weibo 'Cokoliv se stalo v minulosti, bude vyryto v mým vzpomínkách. Děkuji všem za dobře míněnou kritiku a tipy ke zlepšení. Dospělost je součástí cesty.' Poté, co bylo toto zveřejněno, vzbudilo to pozornost. Na internetu se vyskytuje mnoho výkladů. Když jsi to psal, jaké byly tvé skutečné myšlenky?
Když mi bylo 23, byl jsem obyčejným člověkem, který náhodou vstoupil do světa zábavního průmyslu. Myslím si, že nést takový smysl pro odpovědnost, je bezprecedentní. Pro mě to bylo něco velmi nevídaného. Je to přeměna identity. Nejdůležitější věcí pro mě je přeměna mentality. Vždycky jsem sám od sebe očekával, že se budu neustále zlepšovat, že budu vždy připraven se učit.

Před nějakou dobou došlo ke kontroverzi, která se mě týkala. Stalo se to během nejdůležitějšího období, kdy celá země bojovala s vypuknutím epidemie. Popravdě, když jsem byl doma v karanténě, bylo mi to moc líto a cítil jsem se velmi neklidně. Pokud uživatele internetu zasáhly spory jako byl tento a způsobily jim potíže, chci jim upřímně říct, že je mi to líto.

Na Weibo jsi také zmínil 'Děkuji všem za dobře míněnou kritiku a tipy ke zlepšení'. Na co tato kritika a tipy vlastně odkazují?
Od debutu až do teď dobře míněná kritika a tipy nepřestaly. Ze začátku obyčejný člověk jdoucí na pódium, co musí tančit a zpívat. Nikdy jsem nepodstoupil žádný profesionální trénink v tanci. Pokud jde o zpěv, také jsem jej systematicky necvičil. V té době ať už přátelé, starší kolegové nebo uživatelé internetu poukazovali hodně na dobře míněnou kritiku a tipy ke zlepšení. Osobně to vítám, protože mi tento druh tipů pomůže zlepšovat se.

Samozřejmě jsou tu také zlomyslné komentáře, zejména některé fámy a hanlivé věci. Nebyly směřovány jen vůči mně. Způsobily potíže mým přátelům a dokonce i rodině. Způsobily pár bolestivých věcí mé rodině.

Když jsi poprvé viděl škodlivé fámy a hanlivé komentáře, jak jsi se cítil? Ublíženě?
Vlastně to není ani o tom, cítit se špatně. Myslím, že to je vice o tom, že nejsme schopni to vyřešit.

Když to nejsi schopen vyřešit, co děláš pro vyrovnání se s některými z těchto emocí?
Před nějakou dobou mi kamarád poslal text, aby mě osvítil. Řekl mi frázi, u které jsem si pomyslel, že je obzvláště dobrá. Řekl: 'Když to myslíš vážně, jdi do práce. Když jsi zmaten, běž si číst. Když jsi sám, přemýšlej. Když jsi smutný, běž spát.' Cítím, že tato fráze shrnula mou situaci posledních měsíců. Jak jsem už zmínil, hodně jsem přemýšlel. Zamýšlel jsem se nad tím, jestli jsem byl rozumný, když jsem byl mladší a vyslovil jsem ne příliš dobré komentáře. Bylo mi tehdy tak 19 nebo 20. Vzpomínám si, že jsem začal používat Weibo. Úplně jsem si neuvědomil, že na takové veřejné platformě zanechávám komentáře na cizích profilech a vyjadřuji nevhodné názory. Myslím si, že jsem jim způsobil bolest a ovlivnil je. Takže dnes se chci hlavně omluvit za dopad, který vyplynul z mých nevhodných připomínek v minulosti a chtěl bych říci omlouvám se lidem, kterým jsem ublížil některými svými názory.

Jako umělec a veřejná osobnost jsem po obdržení pozornosti všech osobně pocítil, že čím více pozornosti získáte, tím větší odpovědnost máte. Doufám, že má cesta povede dopředu, uvolním více své energie a dobrých úmyslů. Budu hoden pozornosti každého a lásky. Dalším bodem je mít vděčné srdce. Toto mě od mládí učila má rodina. Tentokrát jsem během domácí karantény viděl mnoho zpráv. Nejvíce se mě dotkla matka, která odložila své dítě a vyčerpaně mu řekla: 'Mamimka teď bude bojovat s monstrem.' Chtěla, aby dítě žilo ve skutečně dokonalém světě. Použila svou mateřskou lásku k oddělení špatných věcí. Opravdu chci říci, že jsem vděčný za každou osobu, která v jejich postavení tvrdě bojuje a přebírá zodpovědnost.

Za druhé jako umělec, ať už jako herec nebo zpěvák, potřebuji neustále zlepšovat své herecké schopnosti, procvičovat pěvecké dovednosti a představit dobrý projekt, kterým vše vrátím. I když to od mého debutu vypadá, že nemám žádné projekty anebo výsledky k ukázání, budu pokračovat v růstu. Chci pokračovat v náročných rolích a zpívat lepší písně pro všechny. Dozrávání je pro mě součástí cesty.


ZDROJ: 38jiejie.com

(Připravujeme pro vás pokračování rozhovoru)


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9