ATEEZ: Make-up je magie

14:00 | 09.10.2019 Xiunka 0
K-Pop se dnes neobejde bez make-upu. Monster rookie skupina ATEEZ se v něm stala přeborníkem. Proč chlapci tolik lpí na správném líčení?
Hong Joong
Hong Joong FOTO: twitter.com/ateezofficial
Devon Abelman, reportérka zaměřující se na krásu z módního magazínu Allure, měla tu čest a monster rookie skupinu ATEEZ po koncertu vyzpovídala. Zaměřila se především na vizuální stránku. Článek je psán z jejího pohledu.

Tak dlouho, jako budou ATEEZ na pódiu, budete mít pocit, že žijete ve zlomku vteřiny, která začíná jejich příchodem. Chlapci mají v sobě tolik energie, že nebude vědět, koho nebo co v daném okamžiku vnímat. Možná se zaměříte na Woo Youngovy charismatické výrazy obličeje, Sanovi oči, Min Giho drsný rap, Seong Hwovu vášeň, Hong Joongovu přítomnost, Yun Hovy rychlé pohyby, vysoké tóny Jong Ha nebo Yeo Sangův kouzelný výraz.

Než koncert skončil, Hong Joong, leader skupiny, poděkoval stylistům a vizážistkám. Účastnila jsem se několika události spojených s K-Pop umělci, ale mé srdce nikdy nevynechalo úder, tak jako tomu bylo v případě Hong Joonga.

Dramatický make-up a používání nezměrného spektra barev pomohly osmi chlapcům z Jižní Koreje proměnit se v mezinárodní uznávané umělce a to méně než za šest měsíců. Vzhledem k tomu, že nové K-Pop skupiny debutují každý týden, je obtížné zaujmout. Hong Joong mi řekl: Naše hudba a choreografie je koncepční, takže vlasy a make-up jsou důležité. Možná více než u jiných skupin.“

Den po koncertu v New Yorku jsem se sešla s ATEEZ, abych se více dozvěděla o jejich vztahu k líčení. Upřímně řečeno jsem byla v šoku, že náš rozhovor proběhl tak brzy po jejich debutu. V říjnu vypustili do světa Pirate King a skladeb s jejich jménem není zatím mnoho. Přesto dokázali vyprodat americké a evropské turné. Díky jejich fanouškům, kteří se nazývají ATINY, vliv ATEEZ stále více narůstá.

Členové ATEEZ si velmi dobře uvědomují jak kouřové oční stíny, výrazné obočí a zářivé vlasy jim napomáhají zobrazovat různé stránky sebe sama. Obzvláště hrubý proužek červené rtěnky dokázal v jejich hudebním videu divy a patří k pozoruhodným momentům. V posledních vteřinách HALA HALA si Woo Young rozmázne dlaní rtěnku a zahledí se do kamery. I po skončení hudebního videa na tento moment jen tak nezapomenete.Make-up je magie. Nemohu být bez očních stínů,“ řekl mi Woo Young. Shodou okolností během rozhovoru nemá v podstatě žádné. Koutky očí má jemně zvýrazněny hnědými stíny, které se make-upu použitému při vystupování nemohou rovnat. Min Gi ihned po Woo Youngovu prohlášením řekne: Já také.“ Vy, kteří jste fanoušci skupiny, jistě víte, že si frázi 'Me too' velmi oblíbil. Vtipkuje, že pokud by neměl make-upem zvýrazněny oči, fanoušci na konci haly by si pomysleli, že žádné nemá. Souhlasil také se Sanem, který řekl, že pokud by se musel líčit sám, jediný kosmetický produkt, po němž by sáhl, by byl BB cream.

Když mluvíme o Sanovi, prohlásil, že jeho červené vlasy mu pomáhají na pódiu umocňovat vzhled. Nezbývá nic jiného, než souhlasit. Debutoval s mechově zeleným odstínem vlasů, ale červená se ukázala jako jeho barva moci. Sanova karmínová barva vlasů je často doprovázena dvěma červenými pruhy přes obočí. Tato kombinace vytváří z teprve devatenáctiletého chlapce lva salónů. Jakou barvu vlasů by v budoucnu chtěl? Skutečně bílou. Chci jasně bílé vlasy,“ odpovídá mi.


 
Na rozdíl od mnoha K-Pop umělců, se kterými jsem hovořila, se ATEEZ nevidí pouze jako plátno pro rozmary svých vizážistek a stylistek. Aktivně se podílejí na svém celkovém vzhledu. Vezměte si například jedno z jejich vystoupení v Music Core s HALA HALA, kdy Seong Hwa hledí do kamery s červeným pruhem přes pravé oko. Tento okamžik, který byl několikrát použit jako gif, byl pečlivě připravován.

Seong Hwa řekl: Myslím si, že odlišný make-up v závislosti na vystoupení, vyzařuje různé aury.“ Svým stylistkám často přináší jím upravené fotografie a ukazuje tak, co by chtěl vytvořit. Stylistky se s tím chtě nechtě musejí vypořádat.Nejstarší člen ATEEZ je perfekcionista. Neuvěřitelně dbá na to, jak vypadá. Když San zmíní, že Seong Hwa je jako rytíř, tento popis na něj opravdu sedí. Vysvětlím vám to. Během rozhovoru zmínil, že chce vyzkoušet kamínky nanesené okolo očí. Poté, co toto prohlásil, jsem si vzpomněla na svůj make-up z předešlého dne. Duhové kamínky ve tvaru hvězdy kolem mého pravého oka. Včera jsi byla naší inspirací,“ říká mi Hong Joong. Musím uznat, že se Seong Hwa, stejně jako rytíř v lesklé zbroji, nebojí a zkouší nové věci.
 

ZDROJ: allure.com
FOTO: twitter.com/ateezofficial

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9