ATEEZ chtějí upřímnou zpětnou vazbu

19:00 | 04.10.2019 Xiunka 0
Comeback monster rookie skupiny ATEEZ je skoro tu. Kdo se cítí trapně a z jakého důvodu? Ženou se za něčím? Jak moc ovlivňují členové tvorbu hudby?
ATEEZ
ATEEZ FOTO: twitter.com/ATEEZofficial/
Monster rookie skupina ATEEZ za pár dní uskuteční comeback s prvním full albem TREASURE EP.FIN : All To Action. Očekávání jsou po ukončení trilogie velmi vysoká. Taylor Glasby, uznávaná londýnská hudební reportérka, skupinu před comeback vyzpovídala. Rozhodla se zaměřit na ukončenou trilogii a první rok působení skupiny. Článek je psán z jejího pohledu.

Hong Joong, leader skupiny má opravdu tzv. 'poker face'. Před vystoupením v  Kentish Town Forum, během amerického a evropského turné, řekl: Máme pár skladeb, ale zatím jsme ještě nic nenahráli." O tři měsíce později v New Yourku v průběhu KCONu se záludným úsměvem prohlásil: Bylo to tajemstvím. Měli jsme část alba už nahranou. Také jsme měli před turné připravenou choreografii.“ Po tomto prohlášení se nedokázal nesmát a řekl: Omlouvám se."

Ačkoliv je to zhruba rok, co tato rookie skupina debutovala, vydala dokonalou trilogii, která zahrnuje ne zrovna malé množství hudebních stylů. Maluje jejich cestu hudebním světem a vztah k fanouškům, kteří se nazývají ATINY. Poslední část této trilogie, Treasure EP.3: One To All, byla vydána v červnu.

San řekl: Příběh, který chceme vyprávět je důvodem, proč jsme to dokázali takto udělat. Jsem opravdu vděčný, že jsme byli schopni vydat tato mini alba v tak krátké době.“ K mini albům přidejte obrovské množství dalšího obsahu, od performance videí až po série ze zákulisí, a máme tady skupinu, která nastolila nové tempo rychlosti. Yeo Sang diplomaticky komentoval jejich nezadržitelné tempo slovy: Pokud je to pro ATINY, vždy toho můžeme tolik vytvořit.“ Na otázku, zda pociťuje únavu, pouze zakroutil hlavou a usmál se.

 

Vývoj ATEEZ je velmi znatelný. Vizuální paleta barev, oblečení, vlasů se mění stejně rychle, jako vydává skupina novu hudbu. Od dynamických skladeb SAY MY NAME a HALA HALA jsme si mohli užít poslech tropických písní Wave a Illusion. Yun Ho řekl: SAY MY NAME je velmi silná energická skladba. S dalším mini albem byly písně osvěžující a museli jsme změnit své výrazy.“ Smyslné pohledy byly nahrazeny rošťáčtvím a roztomilostí. Min Gi změnu konceptu komentoval takto: Cvičil jsem hodně před zrcadlem. Neustálé úsměvy a dynamičtější postoj. Když jsem dělal znamení srdce, pomyslel jsem si, že se na sebe nedokážu dívat.“

Woo Young prohlásil, že si začíná být čím dál tím více jistější v tom, co dělá. Být na turné, setkávat se fanoušky a získávat veškerou pozornost, stalo se to obrovským povzbuzením.“ Jong Ho, maknae skupiny, řekl: Tentokrát jsem si mnohem jistější, protože mohu ukázat krásu, kterou jsem skrýval. Kdykoliv se usměji, opravdu pronikám do srdcí fanoušků.“ Jun Ho si okamžitě zakryl svůj obličej a prohlásil: Má maličkost sebou trapností sama cukne.“ Jong Ho se jeho slovům zasmál, zatímco Hong Joong a Seong Hwa se na něj zmateně podívali.

Skladbou Promise oslavili své úspěchy, které zahrnují například prodej více než stotisíc kusů posledního mini alba. San řekl: All To Zero a Zero To One jsou mini alba, kde jsme se pořád za něčím hnali a utíkali, ale ve třetím procházíme naší utopií. Ve Wave Min Giho část hakuna matata znamená, že je vše v pořádku a všichni můžeme pokračovat. Je to dobrá zpráva. Slavnostní.“Na třetím mini albu se nalézá AURORA, která je první skladbou, jež Hong Joong složil pro ATEEZ. Po chvilce přemýšlení o této skladbě Hong Joong řekl: Dostalo se nám spoustu lásky, ale ještě ji nedokážeme pořádně pocítit. Chtěl jsem to vyjádřit. Nevíme, jak to popsat, ale význam skrytý za textem je, že prostě jen budeme pokračovat v tom, co děláme.“ Na skladbě začal pracovat v US, text dokončil v Evropě a dále její melodii rozvíjel v Jižní Koreji s producentem EDENem. K závěrečné verzi řekl: ,„Intro a verše jsou stejné, jako když jsem začal. EDEN chtěl nahrát taneční skladbu, ale já chtěl, aby byla trochu R&B. Takže jsem mu řekl, že to smíchám dohromady.“

Hong Joong přehrával všechny verze členům skupiny, tak jako to dělá u všech skladeb. Yun Ho jeho jednání komentoval slovy: Hong Joong má rád realistickou, upřímnou zpětnou vazbu. Takže to máme na paměti.“ Hong Jong na to pokračoval: Včera jsem přehrál Seong Hwovi nějakou hudbu a on řekl, že neví. Řekl jsem, že při refrénu budeme tančit silnou choreografii jako v HALA HALA a on mi na to odpověděl, že to není dobrý nápad. Takže jsem hudbu trochu změnil, ale nejsem si jistý, zda ji budu více rozvíjet, protože mě zranil.“ Všem ukázal svůj žalostný výraz a o vteřinu později se rozesmál a prohlásil, že si dělá srandu.


ZDROJ: nme.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9