Skupina IN2IT nedostává výplaty a je s ní zle zacházeno

14:00 | 07.09.2019 Evča 2
Maknae skupiny po svém odchodu veřejně zveřejnil praktiky posledních let. Práce zadarmo, zákazy či zranění.
IN2IT
IN2IT FOTO: IN2IT official twitter
Včerejší odchod maknaeho Sunghyuna ze skupiny IN2IT odkryl několik znepokojujících informací.

Sunghyun na svém osobním instagramu zveřejnil důvod svého odchodu a hlavně to, co se děje "za oponou" ve společnosti MMO Entertainment.

Kromě svého zákazu kontaktování veřejnosti také zveřejnil, že za poslední rok skupina od společnosti místo platu pouze obdržela v průměru 1000czk na výlohy za telefon. Od debutu do dneška tedy chlapci nikdy nedostali výplatu. Sunghyun podotkl, že toto je samozřejmě pro zpěváky méně známých skupin běžné, ale od propagací skladby Sorry For My English minulý rok, skupina neměla prakticky žádné aktivity. Sunghyun se společnosti ohledně nového alba dotazoval a vždy mu bylo sděleno, že společnost věnovala spoustu peněz do survival show Boys24, na IN2IT prakticky nezbylo. Na další otázky ohledně budoucnosti skupiny mu odmítali odpovídat.

Show Boys24 byla však známá pro přepracovávání soutěžících a ignorování jejich zranění či výzvy fanoušků o zkrácení propagací - účastníci soutěže vystupovali přibližně každý den (dohromady cca 260 (!!) koncertů) i přes jejich únavu nebo nemoci. 

Z IN2IT již před rokem odešli dva členi a na oficiálním fancafe se objevují spekulace, že jejich důvody byly podobné jako ty Sunghyunovi. Jin Sungho (nyní pod jménem B.C. ve skupině 1TEAM) officiálně jako důvod uvedl neshodu se společností a Kim Jinsub zdravotní problémy. Fanoušci dále připoměli, že společnost opustili za stejných okolností i Kang Daniel a Yoon Jisung z Wanna One. 

Dále se Sunghyun od společnosti dozvěděl že sami členové platí poplatky za vystupování z vlastní kapsy a například makeup, styling a podobně si musí obstarat sami. Členy také fanoušci nejednou viděli na brigádách či v jiné práci nebo vídali rodiče členů, jak sami propagují nové aktivity skupiny.

Singl se stejnojmennou titulní skladbou Run Away, která byla vydána před několika týdny, se nedočkal žádné fyzické verze (pouze Kinho vydání), žádných vystoupení v music shows a fansign akce se pořádaly místo obvyklých cca dvaceti pouze dvě.

Nejen korejští fanoušci skupiny, kteří léta skupinu finančně podporovali, se nyní dožadují vysvětlení od společnosti pomocí hashtagu #MMO_김성현_위약금_철회해 na sociálních sítích. Společnost ale zveřejnila vyjádření pouze ohledně Sunghyunova odchodu. Fanoušci tedy prosí o sdílení hashtagu a celé situace pro širší publikum, jelikož skupina není známá a tak se o problému lidé nemají jak dozvědět.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9