P NATION něco chystá aneb kdo se vrací?

16:00 | 21.08.2019 Xiunka 0
Společnost P NATION je velmi populární i přesto, že zatím nemá dlouhého trvání. Těšit se můžeme na comeback jednoho z jejích umělců. Bude to PSY, Jessi, Hyuna, Hyojong nebo CRUSH?
P NATION
P NATION FOTO: sbs.com.au

Začátkem letošního roku se fanoušci K-Popu dozvěděli novinku, na kterou velmi dlouho čekali. PSY, král K-Popu, kterého nyní nazývají také jeho zachráncem, založil společnost P NATION. Do náručí své společnosti doposud přijal několik umělců opravdu zvučných jmen. Jako první podepsala exkluzivní smlouvu s jeho společností rapperka Jessi, kterou o to dokonce sám požádal. Bouřlivé ovace a nadšení si PSY pak vysloužil za to, že v jeho společnosti nalezli útočiště Hyuna a E'Dawn. Ten poté začal vystupovat pod svým pravým jménem Hyojong. Následně fanoušci prosili PSY, aby do své společnosti přetáhl i CL z 2NE1. Ten se vyjádřil, že to nemá v plánu.

Po dlouhou dobu to vypadalo, že umělci P NATION budou po nějakou dobu pouze PSY, Jessi, Hyuna a Hyojong. To už ovšem neplatí. CRUSH, král jihokorejského R&B, odešel po šesti letech působení z Amoeba Culture a také podepsal smlouvu s P NATION. Nejprve to však vypadalo, že CRUSH si založí svůj vlastní label, takže jeho přidání k rodině P NATION bylo opravdu nečekané.

To už máme pět umělců a pokud vás zajímá, zda má PSY v plánu nechat debutovat také nějakou skupinu, odpovědí je ANO! V současné době již probíhá její trénink. Zatím se nicméně neví, zda se bude jednat o chlapeckou nebo dívčí skupinu.

Pojďme se společně podívat, co právě teď současní umělci P NATION dělají. Jessi a Hyuna vystupují při nejrůznějších příležitostech a festivalech. Jessi společně s Tedem Parkem spolupracovala na rytmické skladbě Drippin. Pár Hyuna a Hyojong začíná být vidět na veřejných událostech. Například začátkem srpna poctili svou návštěvou zahajovací akci módní značky N21. PSY se vyjádřil, že mu tato skutečnost nevadí, protože lásku nemůžete ovlivnit. Také dodal, že Hyuna a Hyojong jsou dle něj velmi vtipným párem. Proč tomu tak je, se můžete dočíst zde.CRUSH se v současné době plně věnuje propagacím FANXY CHILD crew a jejich společné skladby Y. Tuto populární crew tvoří kromě CRUSHe také ZICO, DEAN, PENOMECO, Millic a Stay Tuned. Vidět jsme jej mohli také v jedné epizodě Show Me The Money 8. Ale nebojte se, nebyl tam jako účastník. Rovněž poskytuje featuringy. Rapper BewhY předvedl drsný hip-hop s orchestrálními prvky ve svém novém albu The Movie Star, na jehož tvorbě se podílel také právě CRUSH. Tito dva umělci jsou opravdu vtipní přátelé. BewhY si několikrát veřejně postěžoval na to, že CRUSH nereaguje na jeho zprávy a to třeba několik dní. Ten se naopak vyjádřil, že když pracuje, má vypnuté veškeré zvuky na telefonu. Ihned poté, co si ale zprávy všimne, volá zpět. Nesmíme opomenout ani fakt, že oba milují skupinu Red Velvet. Když byli dotázáni, kdo z nich by se chtěl podílet na skladbě skupiny, odpověděli oba současně, že oni. BewhY tomu dodal korunu. CRUSH dle něj nesmí, protože už se podílí na mnoha skladbách spousty jiných umělců a BewhY naopak ne. Takže je řada na něm.

Pomalu, ale jistě, jsme se dostali k samotnému PSY, jehož cílem je do důchodu vydat deset full alb. Osm jich už v diskografii má, takže nám zbývají dvě. PSY dlouho váhal, zda vydá full (plné) nebo mini album. Je mu líto, že se fanoušci často zajímají v podstatě pouze o titulní skladbu a ostatní písně už tolik nevnímají. On má ovšem rád starý způsob vydávání alb, což jsou právě ta full. V červnu bylo nakonec oznámeno, že se vrátí s full albem společně s hudebním videem k titulní skladbě Celeb. V tomto hudebním videu si zahrála hlavní ženskou postavu Suzy. Na jednom ze svých prvních letošních koncertů Summer Swag 2019 si mohli fanoušci poslechnout části jeho tří nových skladeb. Bohužel, ani jemu se nevyhnulo spojení se skandálem okolo klubu Burning Sun a comeback musel posunout.

Na oficiálním instagramovém profilu společnosti P NATION byl sdílen příspěvek s datem 28. července. Znamená to tedy, že v toto datum se můžeme těšit na comeback jednoho z umělců společnosti.Fanoušci tipují, že PSY konečně vydá své full album. Nicméně nesmíme opomenout ani fakt, že příspěvek je zářivé žluté barvy, což naopak vypadá na Hyunu. Po pár hodinách se ovšem ukázalo, že to není PSY ani Hyuna, ale CRUSH. Takže král korejského R&B se vrací.

Těšíte se na CRUSHovu novou hudbu?


FOTO: soompi.com, instagram.com/pnation.official


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9