Exkurze za hranice K-POPu aneb vaše týdenní dávka hip-hopu, R&B a indie

13:00 | 15.08.2019 Xiunka 0
Jste zvědaví, copak dělali Jay Park, The Quiett, Junoflo, Giriboy, LOCO, Beenzino, PUNCHNELLO, Keith Ape, SUMIN, Suran a mnozí další v červenci? Tak poté jste tu správně.
Junoflo
Junoflo FOTO: instagram.com/junoflo/

Chillin Boi G, sAewoo, Planet Black, NUSSEOP, jaguaa, CROQ, JERO

 
Producent Chillin Boi G vydal svou třetí skladbu City of Angel, inspirovanou Narae Kim, které poskytl featuring Wildberry. Producent sAewoo z WEDAPLUGG Records, který produkuje pro Swingse, MRSHLL, Kid Milli, zveřejnil očekávané první mini album A. Rapper Planet Black, který debutoval v roce 2004, vydal remix své skladby Fxxt it up z mixtape Driving playlist Vol. 2. Na remixu se podíleli YUMDDA a Futuristic Swaver. Rapper NUNSSEOP se vrátil v červenci se svým třetím digitálním trackem NMV (New Mornign View), který produkoval Nap!er. R&B zpěvák jaguaa opětovně vydal jednu ze svých nejpopulárnějších SoundClound skladeb a to Captivated. Zpěvák, rapper a skladatel CROQ spolupracoval se KLANG na písni Come To Me. R&B zpěvák JERO se vrátil s pohodovou skladbou G DAY.
 

CART NINE, Yultron, PUNCHNELLO, SUPERBEE, UNEDUCATED KID, TWLV, DOBERMAN, Svng


O červencový debut se skladbou Swimming in ACID postarala rapperka CART NINE z NEOP crew. Podporu ji poskytl DAMIANO. Říkáte si nejspíš, kde jsou AOMG nebo H1GHR pánové. Producent a DJ Yultron vydal po H1GHR MUSIC svou první skladbu West Coast, s kterou mu samozřejmě pomohl jeho CEO, Jay Park. PUNCHNELLO z AOMG, který momentálně září v Show Me The Money 8, zveřejnil skladbu 23, ve které uslyšíme hlas zpěvák Sam Kima. Colde z dua OFFONOFF se podílel na kampani READY GO SHINSEGAE skladbou Ready Go. Pomocí skladby Golf Gang si zašli na golf SUPERBEE, UNEDUCATED KID a TWLV. DJ a producent DOBERMAN s podporou BRADYSTREET, Moldy, oceanfromtheblue a dalších vydal své první mini album Go Fetch Your Life, DOBERMAN. Svng (čte se sahng) z POSTCLUB, který v minulosti vystupoval jako yeesang, se splnil sen prostřednictvím mini alba Our Holiday, na kterém se podíleli LOCO, moocean, Ja Mezz a další. Je hezké sledovat, že LOCO je aspoň prostřednictvím featuringů hudebně aktivní během své vojny.

 
 

Junoflo, Leellamarz, Dbo, HOTCHKISS, BAYLEE, Seora, Keith Ape, Xbf, Jhnovr


Juno, Juno, Junoflo je červencovým králem. Není to poprvé, co vidíme jeho jméno. Jeho třetí červencová skladba nese název Wide Awake. Měsíc bez někoho z Ambition Musik není možný. Leellamarz spolupracoval s producentem NEKOBLUE na double singlu Nambu Bus Terminal. Rapper Dbo před začátkem SMTM 8 vydal Sticky ₩ire, na kterém se podíleli The Quiett, Sway D a další. HOTCHKISS se připojil k zástupu umělců, kteří spolupracovali s Dingro Freestyle. Jeho skladbu AIRCON produkoval Giriboy a podílel se na ni Lil Tachi. Nadějný R&B zpěvák BAYLEE debutoval s mini albem APPLE-PIE. Jedné ze skladeb poskytl featuring BOiTELLO. Nezávislá zpěvačka a skladatelka Seora vydala skladbu ONE, s jejiž vznikem pomohli LILMONEY a juiceoveralcohol. Zajímavý track NO CAP vydal Keith Ape. R&B zpěvák Xbf vydal unikátní skladbu Enticing. R&B Jhnovr a rapper Goretexx vydali hudební video skladby Baptism z mini alba Dirty Messiah.
 

SUMIN - OO DA DA


SUMIN je opravdu mimořádně všestrannou umělkyní. Není pouze fascinující zpěvačkou, producentkou, ale také tvůrčí designerkou. Zavedla v K-Popu naprosto nový žánr. Tím, že kombinuje hip-hop, electronic, bass, vznikl žánr, který překračuje hranice K-Popu. Tento bezprecedentní žánr dostal název Neo K-Pop. Pojem si zapamatujte, protože se s ním určitě v budoucnu setkáte několikrát. SUMIN spolupracovala s hvězdami K-Pop scény, jako jsou BTS a Red Velvet. Její nové mini album OO DA DA obsahuje šest skladeb s různými žánry, rytmy, styly a přesto tvořícími jeden celek. Je to skvělá ukázala žánru Neo K-Pop.


YunB, Gaho, Young Kay, POY Muzem, REX.D


YunB z Hi-Lite Records pojmenoval své nové mini album Wasted 20s. Podíleli se na něm Hoody, Ted Park, BRADYSTREET a Bassagong. Zpěvák Gaho z unikátní skupiny PLT se v červenci vrátil s novým singlem FLY. Young Kay, nejmladší člen Kiff Clan, který nedávno podepsal smlouvu s Mojo Music Records, vydal své úplně první mini album TIME LAPSE. Tomuto mladíkovi s tvorbou mini alba vypomohli The Quiett, ROHANN (WEBSTER B), WH3N, Leellamarz, Lee Young Ji, CMBY a TANGTHEAWESOME. POY Muzeum nesmí v tomto týdnu chybět. Na jeho skladbě Playground se podílel Einstein, který nedávno debutoval a také OHO, kterému POY Muzeum dává hodiny rapu. Jedná se o tvrdší hip-hop. Zpěvák a rapper REX.D, který v hudbě není žádným nováčkem, vydal pohodovou skladbu grumbling, kterou produkoval Plug Galaxy a featuring ji poskytla zpěvyčka Nan Ah Jin.
 

Slick O´Domar, kumira, UNMEEK, Suran, Young West, jcneverlonely


Slick O´Domar z OSAMARI crew vydáním full alba zveřejnil jeho ochutávku v podobě pre-release tracku 밭 프롤로그. Indie umělec kumira věnoval svou novou skladbu Little Hera neopětované lásce. R&B zpěvák UNMEEK potěšil fanoušky třetím digitálním singlem Wake Up, který produkoval 7IN $CALE. Zpěvačka a skladatelka Suran s velmi unikátním hlasem, která prodělala rakovinu prsu, se vrátila s novou písní Surfin. O produkci se postaral GXXD neboli Vangdale. MKIT RAIN  pánové se v červenci také činili. Young West vydal track Moon. Rookie umělec jcneverlonely, který debutoval začátkem července, vydal krátce po debutu track Photo. Podílel se na něm Changstar*. Sladký hip-hop tady nehledejte.

 
 

OVCOCO, Beenzino, YoungWon


Zpěvačka OVCOCO z House on Mars se vydala na výlet ve skladbě WONDERLAND neboli 247. Beenzino se v novém tracku prohlásil za Fashion Hoarder. Podílel se na něm nováček z Ambiton Musik, ZENE THE ZILLA. YoungWon z BluesyMansion je zmaten ve svém prvním mini albu Am I Confused?, ke kterému vydal dvě hudební videa.

 
 

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9