Koncert MASC v Praze [Report]

18:00 | 08.07.2019 Kim LeNy 0
23. 6. 2019  se v Praze uskutečnil další k-pop koncert v podání chlapecké skupiny MASC. Zajímá vás, jaké to bylo? 
MASC
MASC FOTO: Kim LeNy
Stejně, jako předešlé pražské koncerty, tak i tenhle se odehrával v Nové Chmelnici a byl pořádán Beyond Entertainment. Pokud jste o organizaci ještě neslyšeli, tak je určitě sledujte, protože se nám snaží vozit více a více skupin a rozhodně stojí za to na některý z koncertů přijít. 

Fanoušci se opět postarali o několik projektů a numbering, který začínal ve 13 hodin. Tradičně se jednalo o fanbalíčky (placka, samolepka, lightstick a banner), fanbook, podepsanou českou vlajku, fandom dárek a pak ještě byla zvlášť taška pro Moonbonga, který měl pár dní po turné narozeniny. 
 

Po numberingu jsme se mohli rozejít pryč, protože samotný koncert začínal až k večeru. Někteří i přesto zústali u klubu, stejně tak, jako já, a učili jsme se fanchant k písničce Maschera. A víte, co ještě? Viděli jsme kluky přijet autem, takže nám při vcházení do klubu alespoň zamávali. Ireah si to podle mě nejvíc užíval, protože měl největší úsměv. 

 

Ač je to k neuvěření, Beyond dodržel předem stanovené časy, takže nedošlo k žádnému zpoždění a všechno šlo hladce. Po páté hodině už pustili dovnitř i lidi se standard lístky a měli jsme možnost si zakoupit merch. Jednalo se o podepsané album, fotokartičky, kšiltovku, tričko, lightstick, plakát a roušku. 

Koncert začínal až v 18 hodin, takže jsme měli spoustu času na to si vybrat merch, odložit si věci a pak zaujmout výhodnou pozici v klubu. Bylo nás tam pár, takže viděli opravdu všichni (podle hlasování v anketě v projektové skupině se zůčastnilo +- 36 lidí, ale někteří dostali lístky zdarma, takže si s sebou mohli někoho vzít, tak hádám, že nás tam bylo max tak 60).

 

Celé to vypuklo s písničkou Tina a i když nás tam bylo málo, tak jsme byli hluční jak na metalovém koncertě. Skupina nemá zase tolik písniček, aby nějak zaplnili dvě hodiny, takže kromě vystoupení zahrnuli i hry s fanoušky. Za mě strašně super nápad, protože jsme měli možnost se s kluky více sblížit a byla to sranda. Proběhl bottle flip, kámen nůžky a papír, hádání k-pop choreografií a kvíz o skupině. Výherci dostali fotokartičky nebo selfie s celou skupinou. 
 
 

Během talků se nás ptali, jaká jídla mají ochutnat a jaká místa v Praze navštívit. Slíbili, že se na těch místech vyfotí a skutečně to splnili. Na instagramu mají z Prahy tunu fotek. Také řekli, že jsme všichni moc krásní a na Ireahovi bylo vidět, že se na fanoušky skutečně dívá zvlášť, aby si nás zapamatoval. Navíc kromě své originální tvorby předvedli nějaké covery, před kterými řekli, že se bojí, že se nám budou líbit víc, než jejich písničky. Udělali dance cover na Love Shot od EXO a potom cover na Spring Day & The Truth Untold od BTS. Nemůžu si pomoct, ale u těch coverů na BTS jsem byla fakt ohromená, protože jejich hlasy opravdu vynikly a řekla jsem si "wow, že jsou fakt úžasní a že by měli dělat více písniček, kde své hlasy ukážou.".
 
 

Koncert byl zakončen předáním vlajky a společnou fotkou. Kluci se pak odebrali do šatny, aby si dali pauzu před selfie eventem, a na pódium přišel CEO Beyondu a řekl nám, jak se věci s k-pop koncerty v Evropě mají, jak moc má Prahu rád a že se vážně snaží nám vozit skupiny a prosil nás, abychom udrželi na koncertech účast, aby mohl později začít vozit i někoho známějšího. Standard stál lidi po slevě 400 Kč, to není zase tak moc, ne? Taky nám řekl, že na podzim přiveze nějakého sólo umělce, skupinu N.Tic (o které už je mimochodem info, přijedou 21. 9.) a možná i skupinu ARGON.
 
 

Na selfie jsem si vybrala Ireaha, protože byl opravdu jako sluníčko po celou dobu koncertu. Hlavně mě teda vyděsil tím, jak blízko se na fotkách ke všem skláněl a vyfotil každou fotku dvakrát, poděkoval za účást a popřál dobrou noc. 

Jsem opravdu ráda, že jsem na koncert MASC  šla a těším se, co kluci vymyslí do budoucna, a vy byste jim měli dát také určitě šanci! 


FOTO & VIDEO: Kim LeNy/Asianstar.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9