BALLISTIK BOYZ sdílí své myšlenky o debutu

15:00 | 06.05.2019 koti 0
Zajímá vás jakou měli členové BALLISTIK BOYZ cestu k debutu nebo jaké jsou jejich plány do budoucna? Chlapci se o všem rozpovídali v rozhovoru.
BALLISTIK BOYZ from EXILE TRIBE
BALLISTIK BOYZ from EXILE TRIBE FOTO: twitter.com/ballistik_fext

LDH je agentura známá tím, že ve svých řadách má nejenom talentované zpěváky, ale také špičkové tanečníky. BALLISTIK BOYZ jsou první skupinou z EXILE TRIBE, ve které při vystoupení zpívají nebo rappují všichni členové. Jejich cesta k debutu byla dlouhá. Uměleckou školu LDH, EXPG Studio, členové navštěvovali už od roku 2007 a díky jejich tvrdé práci se jim nyní plní velký sen. Skupina byla oficiálně zformována v dubnu 2018 a její členové se skládají z řad finalistů konkurzu VOCAL BATTLE AUDITION 5 a z programu PROJECT TARO, v němž byli vybráni mladí tanečníci, kteří dostali příležitost na tři roky odletět do New Yorku a tam zdokonalit své dovednosti. Ryuta, Yoshiyuki, Ryusei, Miku, Rikiya, Riki a Masahiro se 22. května dočkají svého oficiálního debutu.

V Arama! Japan měli možnost tyto talentované mladíky vyzpovídat a dozvědět se více o jejich cestě k debutu, o tom, co je od ostatních skupin odlišuje nebo jak chtějí vést novou generaci japonských umělců.

Co vás motivovalo k tomu stát se umělci? Znali jste se navzájem ještě před tím, než byla skupina zformována?
Miku Fukahori: Já tancuji už od základní školy. Když jsem začal tancovat na koncertech EXILE a dalších skupin, říkal jsem si, že jednou bych se chtěl stát hvězdou a tancovat na pódiu stejně jako oni. Znal jsem se už se všemi členy, kromě Yoshiyukiho. Konkrétně s Rikiyem a Masahirem jsem tancoval už od základní školy.
Ryuta Hidaka: Vážně jsem o své budoucnosti začal přemýšlet na střední škole. V tu dobu jsem sledoval koncert EXILE a pomyslel jsem si 'Chci být jako oni'. A protože miluji zpěv, rozhodl jsem se, že bych chtěl být i zpěvákem. Spolupracoval jsem s Rikim a Ryuseiem od té doby, co jsem se stal studentem v EXPG Studio. S Rikim navíc oba pocházíme z Kyushu, takže mi například s účesem pomáhá už od základní školy.
Yoshiyuki Kanou: Vždycky jsem se soustředil hlavně na zpěv. Když jsem ale přišel do EXPG Studio a začal jsem tancovat, zamiloval jsem si i tanec. S Ryutem se znám z VBA4, protože se ho také zúčastnil. Poprvé jsem ho viděl při druhém kole konkurzu a během třetího kola jsme se skamarádili. Potom jsme během tréninkového kempu měli společný pokoj a nyní jsou z nás blízcí přátelé, kteří si spolu často zajdou na jídlo.

Jak jste se během uplynulého roku všichni sblížili?
Riki Matsui: Během minulého roku jsme měli hodně možností se zúčastnit koncertů našich senior umělců. Ale myslím, že nejvíc jsme se sblížili díky společnému cestování a tréninku. Když jsme jako BALLISTIK BOYZ měli svůj první sólo koncert, zažil jsem spoustu věcí, které jsem až doteď neznal a od té doby je každý den plný nových výzev. Je to vážně vzrušující.
Masahiro Sunada: Od našich senior umělců jsme se naučili spoustu věcí a pouto mezi sebou jsme opravdu prohloubili. Skrze všechny nové věci a výzvy jsme pochopili, jak můžeme světu předvést vystoupení, které mohou vidět jenom od nás. Mojí nejoblíbenější vzpomínkou je, jak jsme letěli do LA natočit náš první videoklip!

Jaké rady jste před debutem dostali od svých senior umělců?
Rikiya Okuda: Senior umělci z EXILE TRIBE nám poradili, abychom se posouvali výš aniž bychom zapomněli, kdo jsme a nevymazali tak tu jiskru, která z nás dělá BALLISTIK BOYZ. Naším cílem číslo jedna je být slavnými nejen v Japonsku, ale po celém světě. Takže právě teď se musíme zabývat hlavně tím, abychom si při naší cestě na vrchol neustále zlepšovali dovednosti. V tom, co děláme, nevidím smysl, pokud se nám nepodaří probudit pravý pocit zábavy v každém, kdo nás sleduje.
Ryusei Kainuma: Od lidí kolem nás stále dostáváme rady. Myslím si, že komunikace je tím největším problémem, kterému čelíme. Až doteď nikdo z nás nemusel mluvit před spoustou lidí, takže pořád máme ten pocit, že to nezvládneme. Ale jsme členové první skupiny LDH, ve které všichni při vystoupení drží mikrofón a víme, že na komunikaci musíme pracovat. V poslední době sledujeme a čteme rozhovory senior skupin z EXILE TRIBE, abychom na této stránce mohli zapracovat.
Rikiya Okuda: Komunikace je opravdu důležitá. Dostali jsme možnost debutovat ve stejné době, kdy se Japonsko přesunulo do nové éry Reiwa. Myslím, že tohle je skvělá šance stát se umělci, kteří vás do této nové éry uvedou.

Jaké bylo natáčení videoklipu vašeho prvního singlu Tenhane -1000%-?
Rikiya Okuda: I když to byl náš první videoklip, letěli jsme ho natočit do L.A. Proto to byla obrovská výzva, ale vydali jsme ze sebe vše, aby z toho bylo něco, na co můžeme být hrdí. Každý člen do natáčení vložil celé své srdce i duši a díky tomu to byla vážně zábava. Rozvrh natáčení v L.A. byl velmi nabitý, ale naše pocity byly mnohem silnější než únava, a tak si myslím, že se nám podařilo vytvořit něco úžasného.
Riki Matsui: Nejlepší na tom natáčení bylo, že jsme si ho z celého srdce užili. Bylo to naše první natáčení videoklipu a také první návštěva Los Angeles, takže to byl moment plný našich poprvé. BALLISTIK BOYZ jsme utvořili teprve před rokem, ale díky podpoře mnoha lidí jsme za tu dobu prožili spoustu věcí, které jsem si tehdy ani nedokázal představit a to je něco, co mě naplňuje vděčností. Nikdy v životě nezapomenu na pocity, které jsem měl během natáčení.Svým debutem se BALLISTIK BOYZ připojí k EXILE TRIBE, kde je dalších 7 skupin. Jaký vztah s těmito skupinami máte?
Miku Fukahori: Byl jsem součásti EXPG Studio od základní školy a tak znám mnoho našich senior umělců. Někdy si i během našeho volna jenom tak společně zajdeme na jídlo.
Ryusei Kainuma: Jako skupina jsme spolu teprve rok, takže se zatím blízce neznám s žádným z našich senior umělců. Ale spoustu z nich věnuje BALLISTIK BOYZ svojí pozornost a podporují nás, jak jen můžou.
Yoshiyuki Kanou: Během VBA5 jsem se seznámil s FANTASTICS, takže se často scházím s Yagim, jejich zpěvákem. Také si rozumím s Ryutem z GENERATIONS, protože jsme oba zpěváci, takže i s ním jsem byl už párkrát na jídle.

Jaké skladby z vašeho alba máte nejraději?
Ryuta Hidaka: Já osobně mám nejradši PASION. Je to živá skladba a má v sobě vzrušující Latino nádech. Její refrén vás donutí začít tancovat, aniž byste si to uvědomili.
Masahiro Sunada: Pro mě je to taky PASION. Je to tak úžasný song. Okamžitě vám dodá energii a refrén vám uvízne v hlavě hned jak ho uslyšíte.Jak se BALLISTIK BOYZ liší od ostatních skupin?
Ryuta Hidaka: Nejen, že v naší skupině každý zpívá, ale jsme schopní do našeho tance zahrnout i akrobacii. Navíc někteří z našich členů mluví anglicky a portugalsky. Myslím, že díky těmto věcem máme výhodu před všemi skupinami, které doteď na japonské hudební scéně existovaly. Myslím, že tuhle výhodu musíme využít k tomu, abychom vytvořili nové koncepty a všechny šokovali skrze naše vystoupení.
Yoshiyuki Kanou: Myslím, že hlavní odlišností je to, že všech sedm členů má během vystoupení mikrofón a i přesto dokážeme dát všechno také do tancování. V EXILE TRIBE jsme novým typem skupiny. Díky tomu, že máme zpěváky i rappery, máme lepší možnost se vyjádřit. A je toho mnohem víc, nás sedm se dohromady zdokonalilo ve spoustě různých směrech. Doufám, že všem budeme moci ukázat vysokou kvalitu naší hudby i tance a dokázat tak, že za to opravdu stojíme.

Jaké jsou vaše speciální dovednosti a jak je zahrnujete do vystoupení?
Miku Fukahori: Myslím, že dovednosti v tanci, které jsme se naučili v New Yorku, jsou klíčovým elementem při vystoupeních naší skupiny.
Riki Matsui: Všech sedm z nás je skutečnými chameleony, kteří na sebe dokáží vzít spoustu podob. Každý z nás má mikrofón, zpívá, tančí na pódiu a dělá také akrobacii. Tohle vše tvoří naše unikátní kombinace ve spoustě stylů a díky tomu můžeme předvést vystoupení tolik odlišná od těch ostatních.

Jak vaši skupinu ovlivnily cizí jazyky a zkušenosti v cizině?
Rikiya Okuda: Zpívat a rappovat jsem začal v New Yorku a když píšu texty, začínám je psát v angličtině. Proto jsou pro mě moje zkušenosti z ciziny velmi důležité. Jako skupina pracujeme společně, abychom se sdílením našich zkušenností zlepšili. Dělím se s ostatními o věci, které jsem se v cizině naučil. Jako například hudbu, kterou jsem tam slyšel nebo atmosféru, kterou jsem zažil a na oplátku mě ostatní členové učí více o japonské kultuře. Díky tomuto sdílení jsme si mezi sebou vypěstovali vzájemnou důvěru a respekt.
Masahiro Sunada: Řekl bych, že to, co dělá BALLISTIK BOYZ tak pestrými, je způsob, kterým ze sebe vydáváte vše a který se naučíte jen v cizině. Taky si myslím, že schopnost mluvit a psát texty v jiných jazycích, než v japonštině, naší skupině opravdu rozšiřuje obzory.

Máte nějaké vzkazy pro své mezinárodní fanoušky?
Miku Fukahori: Máme tři členy, kteří umí anglicky a jednoho, který mluví portugalsky. Proto doufám, že dokážeme zaujmout lidi po celém světě a naplánovat naše vystoupení pro každé místo, na kterém budeme vystupovat. Vážně bychom byli rádi, kdybyste nám dali šanci!
Ryuta Hidaka: Plnou rychlostí se chceme posouvat blíž k našemu cíli oslovit nejenom Japonsko, ale i celý svět. Také chceme předvést vystoupení, která dokážeme předvést jenom my a vytvářet hudbu, kterou dokážeme vytvořit jenom my. Děkujeme, že nás podporujete!

Vysloužili si BALLISTIK BOYZ vaši pozornost? Budete je na jejich cestě podporovat?

ZDROJ: aramajapan.com


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9