Co jsme zatím mohli vidět v show Under 19

16:00 | 20.01.2019 Tajta 5
Díváte se na show Under 19 a chcete si zrekapitulovat dosavadní průběh? Nebo vás zajímá, co vám uteklo? Přesně pro vás je tento článek.
Soutěžící
Soutěžící FOTO: soompi.com
Pokud zatím o této show nevíte vůbec nic, můžete základní informace najít například tady a kompletní seznam všech soutěžících pak zde.

První díly se věnovaly úvodnímu hodnocení talentu jednotlivých soutěžících, kteří za krátké připravené vystoupení dostávali od všech mentorů hodnocení. Atmosféra soutěže byla vesměs pozitivní a hravá. Avšak v dalších dílech se dočkáme už i vyřazování a prvních slz.

První mise
Po úvodním bodování totiž přichází zadání první vyřazovací mise, která přiděluje každému týmu k nastudování konkrétní skladbu. Vokální tým (složený z chlapců s talentem ke zpěvu) tedy nacvičil skladbu Go tomorrow. Performance tým (zaměřený převážně na tanec) zase píseň We are young a Rap tým potom skladbu Friends. Show nám umožnila nahlédnout i do procesu příprav a nacvičování, konzultací s hlasovými kouči a choreografy, ale také průběžného hodnocení od mentorů jednotlivých týmů. Rozdělení konkrétních textů proběhlo na základě pořadí z úvodního hodnocení. Chlapci na nižších příčkách tak skončili bez individuálních částí, zatímco vítězové jich měli spousty. Formát soutěže ale velmi chytře nabídl všem soutěžícím možnost vyzvat své kolegy v týmu a požádat o jejich část textu. Rozhodnutí potom bylo na mentorech a množství částí se po těchto výzvách dramaticky změnilo. Ukázalo se, že nejlepší tanečník není nutně nejlepší zpěvák, že nejlepší zpěvák se učí v soutěži tancovat poprvé v životě a že nejcharismatičtějšího rappera mohou předběhnout chlapci, kteří se jednoduše více snaží. 

Vystoupení první mise hodnotili fanoušci přítomní v sále a zároveň byla spuštěna možnost hlasování pro televizní diváky. Důležitý byl nejen individuální počet hlasů, ale také celkové umístění týmů. Právě to totiž rozhodlo o tom, který z týmů dostane při vyřazování imunitu a ze kterého budou vyřazeni 3, respektive 5 chlapců. Na prvním místě se umístil Performance tým, na druhém Vokální team a Rap tým pak skončil poslední. 

Druhá mise
Zadáním druhé mise byly další skladby, které měli tentokrát soutěžící za úkol upravit. Každý tým byl rozdělen na poloviny, jejichž vedoucími se stali chlapci s nejvyššími počty hlasů a společně poté vymysleli vlastní texty případně změny choreografie. Některé týmy se v průběhu nacvičování musely vyrovnat s odchodem několika svých členů, protože výsledky prvního vyřazování byly zveřejněny až později. Znamenalo to pro ně nejen přerozdělení zpěváckých/rap částí, ale také změny choreografie.

Pro performance tým vybral Eunhyuk písně Her od Block B a Shangri-La od VIXX
 
  

Vokální tým dostává písně I need you od BTS a Love me right od EXO.

 

Rap tým se ujal písní Her od Block B a Boss od NCT U.

 

Vystoupení se potom navzájem utkala ve 2 kolech. Pořadí vystupujících týmů a písní určil Eunhyuk, který se pokusil chytrým taktizováním přinést opět celkové vítězství pro Performance tým. Vítězem se ale tentokrát stal Vokální tým, který díky imunitě postoupil do dalšího kola kompletní. Performance tam na druhém místě ztratil 4 členy, Rap tým bohužel opět dalších 5 členů.

Třetí mise
V této misi dochází k promíchání všech členů a jejich rozdělení opět k nacvičení nových skladeb. O tom, který soutěžící se hodí pro kterou píseň, tentokrát rozhodli svými hlasy sami fanoušci. A tak vznikají týmy BTS - Fake love, TVXQ - Mirotic, EXO - Growl, INFINITE - Be mine, BEAST (dnes Highlight) - Fiction a SHINee - Sherlock. Dvojice týmů, které se spolu utkají v boji o přízeň posluchačů, určuje náhoda v podobě kola štěstí. 

Fake love (vítěz) a Mirotic

 

Be mine (vítěz) a Fiction

 

Growl (vítěz) a Sherlock

 

O následcích pořadí z třetí mise a o misi nové, která tentokrát bude ve znamení spolupráce soutěžících se svými mentory, vás budeme informovat v dalším článku.

Další zajímavosti
Za zmínku stojí také známé tváře ze skupin, jejichž písně se v soutěži objevují a které přišly jednotlivé týmy navštívit a nabídnout svoji pomoc. Mohli jsme tak vidět J-Hopa z BTS, Kaie z EXO, 3 členy Block B, Raviho a Kena z VIXX, ale také Yesunga ze Super Junior a Hani spolu s LE z EXID. Ti přišli podpořit Eunhyuka a Solji, kteří v soutěži působí jako mentoři.

Jeden z dílů je natočen ve stylu zábavné show Weekly Idol (překřtěné na Weekly Trainee), kde jednotliví členové navzájem soupeří a snaží se ukázat své další talenty. 

ZDROJ: pořad Under Nineteen stanice MBC

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,7%
Čína
49,1%
Japonsko
38,2%
Vietnam
4,7%
Thajsko
2,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,7%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9