Ultimate guide - the GazettE

17:00 | 14.04.2019 AngryDaeguni 0
Jedna z kapel, jež začínala v malých klubech s ani ne dvaceti posluchači. V současné době jedna z legendárních kapel visual kei. Kapela, která nepřestává bavit i po sedmnácti letech. Více v článku. 
the GazettE
the GazettE

1. kapitola: Kdo to vlastně the GazettE jsou?

 
Jedná se o japonskou hudební kapelu, jež spadá pod hudební žánr visual kei. Zrodila se v roce 2002 v následující sestavě: zpěvák Ruki, baskytarista Reita a hlavní kytarista Uruha. Později k sobě přibrali Aoiho jako vedlejšího kytaristu a Yuneho jako bubeníka. V této podobě skupina fungovala až do roku 2003, kdy ji opustil bubeník Yune, a na jeho pozici se dostal Kai, který se také dobrovolně stal leaderem. Ruki, Reita, Uruha, Aoi a Kai jsou tedy spolu déle než deset let, což je vzhledem ke konkurenci na trhu u visual kei kapel velmi neobvyklý jev.

 

2. kapitola: Diskografie a jiné počiny

 
The GazettE tvořili písně nejprve pod King Records, od roku 2003 pod Sony Music a v roce 2018 si založili vlastní nahrávací společnost Heresy Inc. Za svou kariéru zatím vydali celkem devět alb, tři kompilační alba, šest extended plays a dvacet čtyři singlů. Mezi důležité milníky bezpochyby patří vydání (posléze velmi populárního) singlu Cassis v roce 2005, dále vybrání písně Shiver, jakožto hlavní písně slavného anime Kuroshitsuji II, a v roce 2010 koncert v Tokyo Dome, což je hala o kapacitě 55 000 míst, a vystupovat zde, je snem snad každého visual kei umělce. Po vydání každého alba kapela pořádá turné po Japonsku. V jiných zemích světa se v rámci turné objevila celkem třikrát. I když jsou the GazettE na scéně poměrně dlouho, jsou stále velmi populární. V nejznámější japonské hitparádě Oricon se jejich placky vyskytují, až na pár výjimek, v první desítce, a to od roku 2006. V zahraničí rovněž stále dobývají srdce fanoušků, na což poukazuje i fakt, že VIP lístky na koncerty, odehrávající se v tomto roce, jsou v mnoha zemích beznadějně vyprodané. 

 
 

3. kapitola: Proč si zamilovat the GazettE? 

 
Ať už jste posluchačem, který se zaměřuje spíše na hudbu nebo spíše na texty nebo na cokoliv jiného, the GazettE mají v každém případě co nabídnout. Mezi jejich přednosti patří, že si hudbu a texty tvoří sami. Hudba je album od alba a singl od singlu jinou odrůdou rocku, někdy se dokonce i písně na jedné desce výrazně liší. Pokud tedy máte rádi rock v různých podobách, máte se na co těšit. Co se týče textů, jejichž autorem je zpěvák Ruki, odkrývají různé pravdivé životní příběhy, mnohdy podané ve formě metafor a vzletných slovních spojení. Skvělý materiál pro posluchače, kteří mají rádi dějové linie v písních a rádi přemýšlí nad jejich obsahem a poselstvím. Poněvadž se jedná o představitele visual kei, samozřejmě nechybí neotřelé outfity, make-up a účesy. 

Každý krok the GazettE je něčím nečekaným a zajímavým, každý něčím osloví. Nejen tak se stávají a zůstávají v srdcích nespočtu lidí nenahraditelnými a stále zbožňovanými. V této kompilaci videí chybí pouze záběry hudebního videa písně Falling, jež můžete celé zhlédnout zde.

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9