Ultimate guide - Dimash Kudaibergen

17:00 | 06.01.2019 AngryDaeguni 15
Podle mnoha na sobě nezávislých expertů na pěveckou techniku je nejlepším žijícím zpěvákem současnosti. Pro neuvěřitelnou akrobacii se svým hlasovým rozsahem v pouhých 24 letech bývá mnohými považován za mimozemskou existenci. Více v článku. 
Dimash Kudaibergen
Dimash Kudaibergen FOTO: twitter.com/yang_anya

1. kapitola: Kdo to vlastně Dimash Kudaibergen, známý také pouze jako Dimash, je?


Jedná se o kazašského zpěváka, skladatele a multi-instrumentalistu narozeného 24. května 1994. 

Rodina tohoto umělce je hudebně založená - rodiče jsou oba zpěváci, dokonce i prarodiče se pohybovali v hudebním prostředí. A tak není divu, že byl Dimash od mala světem hudby naprosto fascinován. Jeho kresby z dětství byly plné velkých pódií, na nichž je on sám a zpívá pro ostatní. Rodiče, vidíc Dimashovu fascinaci a touhu stát se velkým zpěvákem, ho už v pěti letech přihlásili na lekce hry na piano a lekce zpěvu. 

2. kapitola: Diskografie a úspěchy na hudební scéně


První velký úspěch sklidil v pouhých šestnácti letech, kdy vyhrál národní pěveckou soutěž v Kazachstánu, o rok později na Ukrajině a o rok poté v Kyrgystánu. Svůj sen si splnil, když vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž Slavianski Bazaar, pořádanou každým rokem v Bělorusku. 

Důležitým mezníkem v Dimashově kariéře byla v roce 2016 účast v pořadu I am a Singer čínské televizní stanice Hunan Television, a to na žádost samotného jejího ředitele. V první epizodě show ho nasadili hned na začátek, jakožto outsidera, ale natolik ohromil diváky svou verzí francouzské písně SOS d'un terrien en détresse, že si získal nesmírné množství fanoušků a nespočet pozitivních reakcí na YouTube od různých profesionálních trenérů pěvecké techniky, zpěváků i amatérů. Jeho fanynkou se stala i famózní zpěvačka Lara Fabian, jejíž píseň Adagio Dimash zazpíval přímo dech beroucím způsobem. V soutěži dokonce skončil na druhém místě. 

 
SOS a Adagio i s titulky v angličtině


V roce 2017 dostal Dimash ocenění The Best Asian Singer na China's Top Music Awards, které jsou považovány za ekvivalent amerických Grammy Awards.

Mezitím se Francouzi dozvěděli o zmiňované písni a byli natolik uneseni, že si Dimashe pozvali do známého francouzského pořadu Les Années bonheur, aby jim svoji verzi písně SOS d'un terrien en détresse naživo zazpíval. Sklidil ovace ve stoje. Následovalo pozvání vystupovat na filmovém festivalu v Cannes, ocenění Favorite Male Singer hongkongského Chinese Golden Melody Festivalu, Best Overseas Male Singer pekingského New Asia Song Festivalu. 

Navazujíc na úspěchy Dimash vydal několik singlů, jmenovitě Never Land, Give me love, The Crown, 拿不走的記憶 , Restart my love, Screaming a Sagyndim Seni. 

 
V tomto roce Dimash ještě více cestuje a zpívá v různých zemích světa. Z významných událostí, kterých se zúčastnil, bych vypíchla Miss World 2018, Kazakh Culture Days in London či Hainan International Film Festival.

3. kapitola: Proč si zamilovat Dimashe?


Dimash je opravdu jedinečným zpěvákem. Jeho pěvecký um je výsledkem kombinace talentu od přírody a hlavně nesmírně tvrdé práce na sobě samém s cílem splnit si svůj sen. Má neuvěřitelný hlasový rozsah, který zahrnuje i tzv. whistle register, z něhož dokáže zazpívat notu přesahujíc rozsah klávesnice klasického piana (D8). Dle expertů ví, jak svůj hlas ovládat a každá nota je zpívána čistě a precizně; umí zpívat v ruštině, angličtině, čínštině a francouzštině. A i přes stále stoupající věhlas je nadále skromným člověkem. 


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9