TOP10 čínských populárních hitů 2018

20:15 | 26.12.2018 JoshuaTrimidal 2
V tomto článku se budeme věnovat deseti nejlepším populárním čínským/mandarinským singlům roku 2018, který se blíží velmi rychle do svého konce. A tak si můžete poslední dny zpříjemnit tzv. C-Popem.
Jay Chou - ikona čínské hudby i filmu
Jay Chou - ikona čínské hudby i filmu FOTO: soompi.com

Existuje mnoho skvělých a krásných čínských singlů, které byly vydány a dosáhly v loňském roce oblíbenosti, jako například How Have You Been? od Erica Chou, A Little Happiness od Hebe Tien, Here od Mayday, After, Us a mnoho dalších. Některé z nich jsou stále oblíbené i v tomto roce, ale mnoho z nich zcela vůbec.


Tento rok vzniklo TOP10 shrnutím mnoha faktorů. Nejde pouze jen o grafy čínské hudby skrze prodejnost a počet poslechů, které stanovují společnosti, jako jsou KKBOX, Ufo Mandarin Chart či YinYueTai. Ale byl brán potaz i na sociální sítě, video portály a názory kritiků.
 

10. místo: S.H.E - 17 十七

 

 

17 je novým singlem taiwanské skupiny S.H.E, která letos slaví 17leté debutové výročí a je cenným pokladem svým skvělým fanouškům, kteří je neuvěřitelné roky podporují po celou dobu jejich kariéry. Hudební video této skladby vás vezme zpět o 17 let. Ukazuje jejich cestu krok za krokem. Video je pro fanoušky velmi emocionální, protože můžeme znovu vidět Ellu s krátkými vlasy. 
 

9. místo: Will Pan - Moonlight 

 


Nejnovější song od Will Pan a Tia Ray. Text vypráví o nadšení a vytrvalosti mladého muže, který je velmi odvážný. Má v sobě ducha poselství, který se nám o tom snaží říci spousty poznatků. Jako například: "Na světě není nic správného ani špatného. Bez ohledu na okolnosti musíme dělat věci lepšími. Jděte a nechte lítost stranou, bez ohledu na to, jaký výsledek to bude mít."

Will Pan udělal dvě verze této okouzlující písně, anglickou a čínskou. Obě verze jsou v Číně velmi populární.
 

8. místo: Jay Chou 周杰倫 - If You Don't Love Me, It's Fine 不愛我就拉倒

 


Nový singl od krále MandoPopu, Jaye Chou. Jeho If You Don't Love Me, It's Fine je velkou senzací v Číně. Během dvou dnů mělo na svém kontě dva milióny zhlédnutí. Song popisující boj se zraněným srdcem. A s heslem, že každý potřebujeme objetí. 
 

7. místo: JJ Lin 林俊傑 - Little Big Us 偉大的渺小

 


 

Nový hit od singapurského zpěváka JJ Lin. Little Big Us je součástí nového hudebního alba Message In The Bottle, které vyšlo tento měsíc. Tento singl je lékem pro milovníky čínské hudby, zejména pro fanoušky JJ Lina, kteří ho postrádali téměř dva roky. Jedinečný hlas JJ Lina spojený s nádherným textem dělá skladbu úžasnou. Určitě si poslechněte z tohoto alba i další písně. 
 

6. místo: Ronghao Li 李榮浩 - If I Were Young 年少有為 

 Ronghao Li si určitě zaslouženě získal pozornost v MandoPopu se svým If I Were Young. Singl se snaží motivovat mladé lidi, aby bojovali za své sny, i když je to občas může stát slzy. Příběh vypráví o spojení bohatství a chudoby. O snaze najít své štěstí i přes nepřízeň osudu, kterou nám může život přinést. Singl je velmi smutný a nutí člověka přemýšlet o svém dosavadním životě. 
 

5. místo: G.E.M 鄧紫棋 - TIKTOK 倒數 

 Nový singl od slavné zpěvačky MandoPopu G.E.M. Jedná se o novou čínskou píseň, kterou jste poprvé mohli slyšet tento měsíc. Hudební video je nádherně natočené. G.E.M nás vezme s sebou do krásné krajiny centrálního Mongolska. 

Po vydání tohoto singlu ihned sesadil v hitparádách vše, co mu stálo v cestě. Singl byl na prvním místě iTunes Taiwanu, Číny a KKBOXu. 
 

4. místo: Eric Chou 周興哲 - The Chaos After You 如果雨之後 
Dalším oblíbeným čínským songem je v těchto dnech The Chaos After You od taiwanského popového prince Erica Chou. The Chaos After You je i nejoblíbenějším singlem z jeho nejnovějšího hudebního alba. Píseň je i podle kritiků jednou z nejlepších love balad v tomto roce. 
 

3. místo: Jay Chou 周杰倫 - Waiting For You 等你下課 
Teď je tu třetí místo a to obsadil král MandoPopu Jay Chou. V tomto songu spolupracuje se svým kolegou Garym Yangem. Skladba je jednoduchá, hladká a je krásnou známkou tradiční čínské hudební kompozice. Vypráví o milostném příběhu mladého muže k dívce.

Song byl vypuštěn na jeho 39. narozeniny. Jay Chou řekl, že tato skladba je dárkem pro fanoušky, ale i pro něj. Singl se v hitparádách drží již několik měsíců v první TOP 10.
 

2. místo: Kelly Yu 於文文 - Decent 體面
Kelly Yu se narodila v Číně, ale vyrůstala v Kanadě. Její poslední singl Decent je jedním z nejpopulárnějších hitů tento měsíc. Skladba dosahuje 20 milionů zhlédnutí, a to po dvou měsících od uveřejnění. Skladba je stále špičkou v hitparádách. 
 

1. místo: Penny Tai 戴佩妮 - The Love You Want 你要的愛 (Night Version)

 Poslední skladbou, zároveň i na prvním místě, je The Love You Want od malajsijské zpěvačky Penny Tai. Tato nová verze je oficiální tvorbou Meteor Garden 2018 a jedná se o reboot populární drama verze z roku 2000. Song se stal jedničkou v Číně, ale i v prodejnosti. 

ZDROJ: musicacrossasia.blogspot.com​


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9