Prohlédněte si SM COEX ARTIUM!

20:00 | 10.09.2018 Evča 0
EXO, Super Junior, SHINee, Red Velvet nebo NCT. Všem těmto umělcům a dalším můžete být blíže v interaktivním muzeu společnosti SM Entertainment. Jak to uvnitř vypadá?
SM COEX
SM COEX FOTO: AsianStar.cz
Prostory společnosti SM Entertainment, známé jako SMTOWN se nacházejí v komplexu Coex Artium v Seoulu. Od otevření speciálního SMTOWN muzea a instalace SMTOWN External Media, obrovské reklamní plochy, se toto místo hemží lidmi.

Již u vchodu vás přivítají první exponáty v podobě outfitů, ve kterých umělci natáčeli jejich music videa (aktuálně Taeyeon, Red Velvet a NCT127). Po zaplacení vstupenky, která vám nejvíce vyhovuje (v našem případě pouze muzeum za 18.000 wonů - cca 360kč) dostanete na výběr jmenovku na krk interpretem podle vašeho výběru.

V prvním patře se seznámíte s historií interpretů, prohlédnete si jejich kostýmy, poslechnete jejich hudbu nebo prohlédnete photobooky + zhlédnete jejich performance při trojrozměrném promítání. Dále se zde také nachází místnost, kde se nahrávají talk show známé jako MUGI-BOX a spousta fotografií v nadživotní velikosti z koncertů nebo zákulisí.

 
(VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII)

V druhém patře na vás čekají training rooms a nahrávací místnosti, které si můžete pečlivě prohlédnout, dále také prostory vyzdobené v konkrétním konceptu skupin a možnost se s vašimi miláčky i vyfotit pomocí kamery s funkcí virtuální reality. Po projití celého muzea se dostanete do kavárny, kde můžete ochutnat spoustu sladkostí nebo nápojů (samozřejmě vyzdobené ve stylu interpretů) a také obchod s tolika suvenýry a drobnostmi, že mi brečela peněženka. (Ještě víc jich je ve spodním patře, kde je oficiální SM TOWN SHOP a můžete tam nakoupit alba, lightsticky, módu nebo i makeup.)

 
 

V dalších patrech můžeme vidět koncertní sál a hologramové divadlo (největší v Koreji), kde se každodeně hrají muzikály nebo promítají koncerty (dále zde čas od času vystoupí samotní umělci). Další zajímavostí jsou prostory, kde fanoušci mohou vystavovat své fanarty a obecně jejich tvorbu. 

Ke konci prohlídky se dostáváme s plochou, kde jsou vystaveny odlitky otisků rukou vybraných umělců, dále postavičky vytisknuté 3D tiskárnou (a jejich podobizny v nadživotní velikosti), až třímetrové plakáty, budka, kde se můžete vyfotit s jednotlivými členy skupin nebo velká obrazovka v relaxační zóně, na které se promítají music videa. Zajímavostí je, že se sedačky často obměňvují v lokaci, podle toho, co je za den - například v den narozenin interpreta vytvoří z ptačího pohledu jeho jméno a tak dále. Jsou také podepsané členy skupin.

  

V úvodním obrázku článku je vyfocena velká reklamní plocha (aktuálně největší v celé Koreji) - o velikosti čtyř basketbalových hřišť. Říká se jí také "Korejská Time Square" a promítají se zde reklamy, K-Pop music videa nebo živé vysílání kanálu !tLive. Doplňuje ji několik dalších promítacích ploch, které stále vysílají hudební klipy umělců. Před budovou najdeme také zeď s otisky rukou celebrit nejen z SM Entertainment.

Návštěvu doporučuji nejen všem fanouškům jakékoliv skupiny pod SM Entertainment, ale také jen turistům ve Seoulu a obecně vlastně všem. Skvěle propracované prostory a exhibice jsou perfektní zážitek pro každého K-Pop fanouška.

- Adresa: 513, Yeongdong-daero, Gangnam-gu, Seoul, pro přesnější vyhledávání: 서울특별시 강남구 영동대로 513 (삼성동)
- Webová stránka: https://www.smtownland.com/ 

ZDROJ&FOTO: Evča/AsianStar.cz

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,3%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9