24K in Prague "Still with 24U Tour" [Report]

21:00 | 15.08.2018 Evča 5
Naše redaktorky se nedávno také zúčastnily prvního K-pop koncertu v České republice. Prohlédněte si jejich zážitky ze zákulisí nebo zajímavé fotografie.
24K
24K FOTO: AsianStar.cz
Len pred pár dňami sa v Českej republike konal prvý oficiálny K-pop koncert, na ktorom okrem mnohých fanúšikov nie len z Česka a Slovenska, ale tiež mnohých iných susedných krajín, nechýbali ani naše redaktorky z AsianStar týmu. 

Skupina 24K, ktorá sa stala oficiálne prvou K-popovou skupinou, ktorá zaradila do svojho turné aj nádhernú Prahu, vystúpila v clube Retro Music Hall 9. augusta v takmer kompletnej zostave. Aktuálny stav skupiny je 7 členov, pričom jeden z nich, Kisu, sa aktuálne pripravuje na nástup do povinnej vojenskej služby, takže sa turné spolu so skupinou nemohol zúčastniť.Na koncert ste sa mohli dostať vďaka trom druhom lístkov, a to Gold, ktorý zahŕňal priamo fanmeeting so skupinou, Hi-Touch, spoločnú fotografiu a skorší vstup. Silver, ktorý pozostával z Hi-Touch a vstupu hneď po gold lístkoch a nakoniec Standart ticket, ktorý bol síce za výhodnú cenu, no neprinášal žiadne iné výhody. My, ako jeden z najväčších ázijských webov v Čechách, sme dostali príležitosť zúčastnť sa koncertu tiež vďaka press lístkom, ktoré zahŕňali možnosť vidieť, ako to všetko prebieha ešte skôr, ako prvý fanúšici vstúpili do sály.  

Ešte pred koncertom náš web v spolupráci so SkyAce pripravil súťaž o dva lístky na koncert v Prahe. Víťazkami sa stali dve slečny, Milada Hitzingerova a Leny Nguyenová, ktoré sa s nami podelili o svoje zážitky z koncertu, ktorého sa zúčastnili práve vďaka nám. Preto neprestávajte čítať a dozviete sa, ako tento koncert prežili jednotliví redaktori v rôznych ohľadoch.

 

Evča a Nana:  

Ještě před začátkem prvního bodu programu - fansignu - jsme se dostavili do místnosti, kde už seděli chlapci připravení na první fanoušky. Už ve dveřích nás s velkým úsměvem obě zdravili a mile vítali, což nás překvapilo, když jsme věděli, jak unavení musí být z cestování a nemilé situace s krádeží, která se jim stala den před akcí. Po celou dobu fansignu, když zrovna u nich nestála nějaká fanynka nebo fanoušek, nám pózovali do fotoaparátu nebo si s námi hráli a komunikovali tak jako s fanoušky na fansignu (více fotografií na konci článku v galerii).

Veľmi zaujímavé bolo sledovať celý fansign z akejsi tretej strany. Stáli sme sotva dva metre od skupiny, tak sme mali dobrý výhlad na akúkoľvek interakciu fanúšik - skupina. Ešte som sa niečoho podobného nikdy predtým nezúčastnila, no sledovať ako skupina reagovala na každého jedného fanúšika bolo ohromné! Nielenže sa členovia skoro vždy snažili vysloviť komplikované mená a prezývky českých fanúšikov, ale tiež s nimi častokrát prehodili pár slov o darčekoch, ktoré im každý jednotlivec mohol osobne dať. 

Po ukončení fansignu se z místnosti přesunul stůl a fanoušky čekal Hi-Touch event a společné foto se členy. Mezitím si kluci nacvičovali choreografii, kontrolovali sociální sítě nebo se mezi sebou provokovali a láskyplně pošťuchovali (hlavně jejich roztomilého maknaeho).

 

Dále se chlapci seřadili do řady a s každým fanouškem (v té době již emocionálně na dně) si plácli a udělali fotografii, ale nezapomněli u toho samozřejmě držet přátelskou atmosféru blbnutím, plněním každého přání na pózu a podobně. Ve stejném duchu se nesl selfie event, kde se mohli fanoušci se členy vyfotit na svůj mobil. Poté se veškeré osazenstvo dalo do příprav koncertu (všichni organizátoři - jak korejští, tak čeští a další - byli velmi milí a přátelští, čehož si dodnes velmi vážíme).


Ešte predtým, ako do miestnoti mali možnosť vstúpiť prví fanúšikovia s gold lístkami, sme zistili, že skupina sa o celé turné stará naozaj zo všetkých síl. Podmienky v klube neboli pre tak velkú skupinu práve najlepšie. Úzke pódium nebolo pripravené na typické choreografie 24K, preto sa členovia (Jeonguk) osobne postarali o to, aby si počas nadchádzajúcich skoro troch hodín nikto z členov neublížil pri tancovaní, ale tiež o to, aby svetlá, zvuk a svetelné efekty fungovali tak, ako majú. 

O tom ako koncert prebiehal sa dozviete od mnohých, na čo by sme však radi upozornili je interakcia a snaha komunikácie skupiny s fanúšikmi. Aj napriek tomu, že všetky ostatné krajiny mali svojho tlmočníka, v Prahe celý koncert pretlmočil Cory, čo bolo pre neho síce náročné, no na druhej strane sme mali väčšiu možnosť komunikácie práve s ním a celou skupinou. 


 

Xiunka:

Koncert 24K byl naprosto výjimečný. Poprvé jsem měla možnost slyšet mezi fanoušky převážně češtinu. Žádná angličtina nebo němčina, ale čeština. Neskutečný zážitek, který si chci navždy uchovat v paměti. Na místo numberingu jsem dorazila již v 6 ráno. Myslíte si, že jsem blázen, ale za první řadu to rozhodně stálo. Mezi všemi panovalo veselí a nadšení před nadcházejícím koncertem, které vydrželo i při stání a čekají před Retrem.

Jelikož jsem měla gold lístek, tak celý koncert pro mě začal fansignem. Mým prvním v životě. Od staff jsem obdržela album a lísteček, na který jsem napsala své jméno. Jako první byl Cory, poté Jeonguk, Jinhong, Changsun, Kiyong a Hongseob. Každý z nich mě pozdravil a zeptal se na mé jméno. Několikrát mi srdce vynechalo úder, protože slyšet své jmeno z úst idola nezažijete jen tak. Všichni byli naprosto milí, usměvaví a pozorní. I když ještě nebyl Hi-Touch, podávali si s námi ruce. Nejvíce mi utkvěl v mysli nesmělý Kiyong, na kterém šlo poznat, že je šťastný a zároveň se bojí, zda ho fanousci přijmou. Poté Hongseob, pohled z očí do očí s ním se nedá jen tak zvládnout. Po fansignu jsem se vrátila do své řady a čekala na Hi-Touch a společnou fotku. Myslela jsem si, že to zvládnu lehce, přece jsem je před chvílí viděla, ale opět jsem byla nervózní. Cory celou dobu vtipkoval, opravdu jsem zvědavá, jak dopadnou společné fotky. Členové nám zvedali vlasy, dělali vtipné obličeje, ale i srdíčka. Doba před koncertem byla zakončena selfie fotkami. Ráno jsem si koupila dvě, Coryho a Jinhonga. No, po fansign, Hi-Touch a fotce jsem litovala, že jsem si nekoupila se všemi.Pak už nastalo jen čekání na zahájení koncertu. Takový fan servis, jaký poskytli oni, jsem ještě neviděla. Nešetřili srdíčky, dobíráním si sebe navzájem, podáváním rukou s fanoušky a seskoky z pódia přímo před nás. Jeonguk chvíli pozoroval členy tím, že odpočíval přímo před námi. Po jistou dobu přede mnou. Nemusela bych ani pořádně natáhnou ruku, abych se ho dotkla. Prohlížela jsem si jeho vlasy, tetování, prostě vše. Jsem neskutečně ráda, že na něj nikdo nesahal a byl mu ponechán osobní prostor. Během koncertu jsem si vyřvala hlasivky. Odcházela jsem spokojena. Věřím, že se 24K v Praze líbilo a znovu nás poctí svým koncertem.

 
 

anya0305:

V kategorii silver jsem byla úplně první, a tak jsem byla hrozně nervózní a většinu času nevěděla, kam mám jít a co mám dělat. Když jsem přišla na Hi-Touch, členové se krásně usmívali a já si s nimi postupně podávala ruku. Leader Cory mě překvapil a rozesmál, když viděl, jak jsem vysoká, zvedl ruku nad hlavu, co nejvíce to šlo. Když jsem k němu přišla a na ruku s přehledem dosáhla, musela jsem se prostě smát. Z řady členů si po Corym nejvíce pamatuji Kiyonga, který se mile usmál a poděkoval, že jsme přišli. Pak následovala hromadná fotka. Nejdříve jsem chtěla být před Corym, ale nějak jsme se nevešly, tak jsem si stoupla vedle něj. Viděla jsem, že si hraje s vlasy mých kamarádek, tak jsem mu udělala rohy (smích). Potom jsme se rozloučili a já z Hi-Touch odcházela v slzách štěstí a nedokázala jsem přestat brečet. Pak následoval selfie event. Oba mé selfie lístky byly s Corym. Cory dokonce i hledal co nejlepší světlo, aby naše fotky byly co nejlepší. Celou dobu se krásně usmíval a nakonec mi ještě zamával.

 

Začátek koncertu se posunul o hodinu a my si venku krátili čas skandováním 24K a poslechem písniček. Když jsme byli vpuštěni do haly, zabrali jsme si svá místa a čekali na začátek. Než koncert začal, ještě jsme stihli skandováním zaskočit manažera skupiny, který nám před koncertem přišel něco sdělit. A pak už zazněly první tóny Superfly a koncert byl zahájen.

Bylo to nezapomenutelné, ta atmosféra, podpora fanoušků, na klucích bylo vidět, že si koncert a naši podporu užívali a my také. Písničky byly proložené několika videi, jedním z nich bylo překvapení od Kisua, který pro nás nazpíval svoji píseň TO.FOR YOU v angličtině a také nám nechal video zprávu. Jeho píseň nás všechny dojala a neviděla jsem kolem sebe nikoho, kdo by v tu chvíli nebrečel. Také jsme se dočkali dance, vocal a hip-hop unit, házení podepsaných míčků a samozřejmě nesměla chybět společná fotografie, na kterou si Cory vyžádal českou vlajku (naše vlajka byla u staff, proto jsme začali skandovat a Cory se k nám pak přidal). Posledních pár písniček se kluci spolu s námi pořádně vyblbli. Nesměly chybět ani vodní pistolky (Cory mi dal pistolkou zásah přímo do čela), spadly i nějaké ty konfety. Doufám, že se nám podařilo ukázat, že i v Praze máme zájem o koncerty, a taky doufám, že se u nás klukům líbilo a že se k nám znovu vrátí, třeba příští rok. 


 

Milada Hitzingerova a Leny Nguyenová (víťazky lístkov od AsianStar):

Koncert bol neuveriteľný, takú show som dávno nezažila. Deň samotný bol dlhý, lebo od rána som sa zúčastnila numberingu, no zoznámila som sa s veľa novými ľuďmi, ktorí spravili toto čakanie zábavným a zostávame v kontakte aj po koncerte. Samotný koncert začal s miernym meškaním, ale všetko to bolo zabudnuté, keď chalani vyšli na javisko a spravili užasnú show. Bola som prekvapená, že v tak malom počte, ako bolo nás, sme spravili taký krik a mali sme toľko energie. Ak to mám celé zhrnúť, tak to bol skvelý deň a neopísateľný koncert, ktorý mi dal veľa spomienok a energie na ďalšie dni.

 

Úžasný zážitek, den byl pomalý a nemohli jsme se dočkat večera. Když se konečně pouštělo dovnitř, všichni jsme byli nadšení už ze vstupu. Upocení a vyčerpaní jsme vkročili do místnosti plné ječících fanoušků. Okamžik to byl nezapomenutelný, plný nadšení a netrpělivosti. Když KONEČNĚ 24K vstoupili na pódium, místnost propadla v chaos! Bylo to šílené... Šíleně fascinující! 24K jsou prostě úžasní! Budeme doufat, že se někdy opět vrátí do ČR, kde je zase přívítáme s otevřenou náručí! 24K FIGHTING! Jsem ráda, že se mi naskytla taková příležitost, díky AsianStaru a SkeyAce.


A jak jste si koncert užili vy?


FOTO: AsianStar.cz

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9