Korejské celebrity se zapojí během Pride Month

18:00 | 11.06.2018 Xiunka 630 0
Červen je označován za 'Pride Month', v němž se po dobu 30 dní oslavuje láska a porozumění. Letošní červen je ovšem významným, protože k oslavám se přidávají i jihokorejské celebrity.
Holland - Neverland
Holland - Neverland FOTO: billboard.com
Pro fanoušky korejské hudby je červen také významný měsíc. Vzhledem k nesmírnému kulturnímu tabu je jen malý počet jihokorejských celebrit, kteří se otevřeně hlásí k LGBTQ+.  Žádná velká společnost oficiálně nezastupuje takového umělce.
 
Věci a myšlení lidí se ovšem po malých krůčcích mění. Jihokorejské celebrity se přestávají bát a tím dodávají sílu mnohým z nás. Fanoušci se sice dělí na dva tábory, ale žádný pokrok neproběhl hladce.

Během letošního Pride Month zahrajou skladby těchto jihokorejských celebrit:
 
Marshall Bang neboli MRSHL
R&B zpěvák Marhall Bang se ještě před podepsáním smlouvy se společností Feel Ghood Music otevřeně hlásil k LGBTQ+. Jedná se tak o prvního jihokorejského uměce, který přiznal svou sexuální orientaci. Dodal tím sílu dalším. Jeho společnost vede jeden z nejznámějších manželských párů, Tiger JK a Yoon Mi Rae. Oba dva se vyznačují otevřeným, pokrokovým myšlením. MRSHL spolupracuje s mnoha umělci. Nejvíce s DJ Frizem, se kterým letos vydali společnou skladbu Dive. Také se účastnil populárního pořadu Show Me The Money. Dne 5. června vydal své první mini album Breathe s šesti R&B skladbami.Harisu
Lee Kyung Eun, zpěvačka, modelka a herečka, známá také jako Harisu, způsobila obrovský rozruch. Dlouho předtím, než k-pop vstoupil na mezinárodní scénu, byla Harisu první transsexuální celebritou. Harisu se narodila jako muž a v roce 1990 legálně podstoupila chirurgickou změnu pohlaví. Své první album s techno prvky vydala v roce 2001. Bývá označována jako jedna z nejvýraznějších osobností tohoto roku. Naposledy vydala skladbu Shopping Girl v roce 2012 a tím oslavila své 11. výročí od debutu.
 


Han Bit
Choi Han Jin je modelkou, herečkou a také zpěvačkou. V roce 2006 podstoupila změnu pohlaví a změnila si jméno na Choi Han Bit. Nejvíce pozornosti se jí dostalo v roce 2009, kdy se účastnila modelingové soutěže sponzorované SBS. V roce 2015 vydala skladbu Not My Style a poté se stala členkou dívčí skupiny Mercury. O rok později skupina vydala dva singly, Don’t Stop a Let’s Party.


 
Holland
Holland je prvním jihokorejským idolem, který otevřeně prohlásil, že je gay. Debutoval letos v lednu se skladbou Neverland. Skladba získala označení 19+ za polibek mezi idolem a jiným mladíkem. Videoklip byl mezi Jihokorejci velmi horkým tématem a stále je probírán. Holland je aktivní na Twitteru a postupně si v řadách mladých lidí získává popularitu a uznání svou otevřeností. Pro jeho fanoušky máme dobrou zprávu, protože připravuje comeback.Znáte všechny čtyři celebrity? Co říkáte na jejich zapojení během Pride Month?


ZDROJ: billboard.com

Diskuze

Anketa

Hlasujte pro K-POP NOVINKY týdne. Dvě s nejvyšším počtem hlasů budou nasazeny do K-POP CHART SeeJay Radia:

Apink - %%
27,8%
TVXQ - Truth
16,7%
Red Velvet - Sappy
13,9%
KNK - Lonely night
41,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9