Suho a jeho švýcarské dobrodružství pro Allure [Rozhovor]

16:00 | 10.04.2017 Eunka 2
Suho se před časem vydal do Švýcarska, aby nafotil krásné zimní fotky pro březnové číslo časopisu Allure. V rozhovoru hovořil nejen o cestování, ale také o EXO, hudbě a sólových aktivitách.
Suho pro Allure
Suho pro Allure FOTO: Allure Korea
Teď jsme v polovině našeho rozvrhu. Co říkáš na tuhle cestu?
Nechápu, proč do Evropy nejezdím častěji. Švýcarsko je zemí, kterou chce každý alespoň jednou navštívit, a proto jsem se na tuto cestu tak těšil. Když jsem dostal takovou šanci, chtěl jsem si to užít a podělit se o tu krásnou krajinu. Dokonce jsem si koupil nový fotoaparát.

Vlastně nejde jen o cestování, vždyť jsme také fotili. Když jsi dorazil, cítil ses jako na služební cestě nebo jako obyčejný turista? 
Jedna věc je jistá. Rozhodně jsem neměl pocit, že jdu do práce. Fotit ve Švýcarsku! Něco takového se neděje každý den. Působilo to na mě jako příjemné cestování okořeněné focením. Užil jsem si každý okamžik. 

Když už cestuješ, čemu dáváš přednost? Rekreaci nebo dostatečnému množství různých aktivit?
Mám radši nějakou aktivitu. Rád se kochám krásnými scenériemi a přírodou. Proto jsem také loni v lednu navštívil Velký kaňon v USA.

Překvapilo nás, když jsi včera říkal, že zkusíš paragliding. Jaké to bylo? 
Byla to skvělá zábava. Myslím, že na to nikdy nezapomenu, hlavně na tu velkolepou podívanou při pohledu z nebe. V té chvíli jsem si proti matce přírodě připadal tak maličký. Můj křik je určitě náležitě zaznamenán. Příště sem vezmu členy na lyžovačku.

Poslal jsi členům skupiny nějaké fotky ze Švýcarska?
Nahrál jsem je do našeho skupinového chatu. Na fotky, které jsem udělal ve volném čase, moc nereagovali, ale na fotky z focení mi psali: "Musí to být těžké. Vydrž!"

Považují vůbec členové tvé focení ve Švýcarsku za práci?
Ti? Stoprocentně ne! Chanyeol mi poslal fotku s trochou sněhu, tak jsem mu poslal vyšší level.

Není to tak dávno, co začal nový rok. Nepamatuji si odkdy, ale pokaždé přivítám nový rok s EXO. Vždycky vystupujete v Gayo Daejeon, není to tak? Jako to "nejlepší nakonec".
Ano, je to docela obrovská zátěž, ale skoro vždycky tam zůstáváme až do úplného konce.

Takto to trvá už čtyři roky. Jaký je to pocit?
To, že obvykle vystupujeme až ke konci, bude možná tím, že jsme čtyřikrát po sobě dostali cenu Daesang, za což jsme velmi vděční. I tak je to ale velká zátěž. Když sledujeme vystoupení tolika skvělých kolegů, mladších i starších, pořád si říkáme, že se musíme ještě víc zlepšit a ukázat, že si toto ocenění opravdu zasloužíme."EXO se opět zapsali do historie!" Jak si zvykáte na podobné titulky?
Myslím, že i tento rok se pro nás stane takovou velkou domácí úlohou. Není to tak, že ceny jsou vyloženě důležité, ale my bychom se rádi stali skupinou, která zůstává významnou dlouhou dobu, takže každý rok je důležitý. Naše společnost i my sami mezi sebou si už čtvrtým rokem říkáme, že si v dalším roce musíme vést stejně dobře.

Když je oznámen vítěz ocenění, tak se ještě před převzetím ceny chytnete kolem ramen a téměř se dotknete hlavami. Co jste si v takovou chvíli říkali tentokrát?
Usilovně jsme pracovali, dělejme to tak i další rok. Většinou si říkáme něco takového.

Připravuješ si dopředu děkovnou řeč?
Jen do určité míry. Když jsem nastoupil na vysokou školu, učitel mi řekl, že správná odpověď má být upřímná a že slova připravená dopředu nemusí zasáhnout srdce lidí. Krátce po debutu jsem vždy odříkal naučenou řeč zpaměti jako hlasatel, takže z toho žádný člověk nic necítil. Od té doby asi 5 - 10 minut před odchodem na jeviště přemýšlím o tom, co bych chtěl sdělit. Na předávání cen Melon Music jsem byl tak dojatý vystoupením Sechskies, že jsem zapomněl všechny připravené věty a řekl jsem prostě to, co jsem cítil. Ukázalo se, že se to lidem líbí.

Když člověk sleduje V app EXO, zjistí, že jsi kolikrát mluvčím nebo moderátorem celé skupiny. Co říkáš na to, že vedeš rozhovory se členy?
Je to velká zátěž. Pokud to nedělám zábavnou formou, členové mi nadávají a dělají si ze mě legraci. To se pak stane zábavným prvkem samo o sobě. Baekhyun se vždy ujme vedení. Dělat si ze mě legraci je nejspíš jeho smyslem života. 

Měli jsme tedy pozvat i Baekhyuna.
Mám-li být upřímný, mnozí členové EXO nezvládají dlouhé lety. Z toho důvodu nelétají na dovolenou nikam mimo Asii. Máme dokonce členy, kteří s bídou opustí Soul.

Když poslouchám alba EXO, mám pocit, že po hudební stránce zrajete.
Všichni členové dospěli a tým, který nám vybírá písničky, stále usilovně pracuje. I my osobně průběžně studujeme hudbu. Chanyeol například velmi tvrdě pracuje. Myslím, že za náš hudební růst dlužíme poděkování SM a umělcům, kteří se nám starají o repertoár. Naše názory jsou také v naší hudbě stále víc vidět.

Která píseň z posledního alba vyjadřuje vaše názory?
Například naše titulní skladba Lotto. Mohly být vybrány i jiné, ale tato zvítězila na základě hodnocení 6:4. Ostatní písně byly takové chlapecké, ty bychom lépe vyjádřili v minulých letech. Lotto je mnohem vyzrálejší. Chtěli jsme navodit vážně "cool" atmosféru a tak jsme zvolili Lotto.

Není přirozené, že máte sklon ukázat spíše tu dospělejší stránku?
Myslím, že s tímto budou souhlasit všichni členové. Chtěli jsme píseň, která navodí "cool" a navíc zralejší atmosféru, včetně choreografie. Pokud členové aktivně vyjádří svůj názor, obvykle vyhraje to, v čem jsme zajedno.

Existují písně, díky kterým si můžeme vychutnat kouzlo tvého hlasu, jako například White Noise. 
Ačkoli mám co dohánět, myslím, že jsem udělal výrazný pokrok. V dobách tréninku bych pouze dělal to, co se po mně žádá. Každý člen skupiny se snaží nějak ukázat to svoje kouzlo. Proto jsem poslouchal nahrávky svého hlasu a zkoušel najít tu správnou barvu. Trénoval jsem docela dlouho, ale nyní se zlepšuji výrazněji než po debutu. Když se člověk naučí základy, všechno ostatní pak přijde časem.Nepatříš mezi tanečníky skupiny, ale vidíš poslední dobou nějaké zlepšení i v této oblasti?
V tanci nikdy. Ani teď ne. (smích)

Tvůj sólový part v Monster je úžasný.
Je velmi náročný, ale ostatní členové mají také náročné party. Takové věci musíte procítit a na to já moc nejsem, proto jsem musel opravdu hodně zkoušet. Jak pořád koncertujeme, moje výdrž se zhoršuje, což občas celý ten pocit ruinuje. Také hodně záleží i na kostýmu. Osobně jsem nebyl spokojen s naším vystoupením na nedávném předávání cen.  

Od debutu se o vás hovoří jako o skupině s úžasnými choreografiemi. Všechny vypadají obtížně, ale při spolupráci s Yoo Jae Sukem z Infinite Challenge jste se choreografii naučili za dva dny. To jste géniové nebo co?
Po čase zjistíte, že mnohé pohyby jsou podobné, takže je pravda, že se teď choreografie učíme lépe než v minulosti. Jsem trochu ambiciózní, tudíž chodím na soukromé lekce. Ne pořád, ale vždycky, když mám čas.

Která choreografie se dala naučit jen s velkými obtížemi?
Ta k Lucky One. Lidé si myslí, že je jednoduchá, ale když s ní vystupujeme, je fyzicky tak náročná, že nás div nezabije. Je v ní mnoho pohybů, které se opravdu těžko provádí. Pracoval s námi na ní Tony Testa, kterého jako choreografa velmi uznávám už kvůli Overdose a Wolf. Ovšem raději bych tančil ty, neboť nebyly tak těžké, jakmile jsme se synchronizovali. Choreografii k Overdose mám ostatně nejraději. Líbí se mi píseň i koncept.

Když jsi přijel do Švýcarska, právě vyšla tvá píseň Curtain. Je to velmi něžná píseň s jazzovou atmosférou.
Přesně takovou atmosféru jsem měl na mysli, když jsem o ní diskutoval se skladatelem. Připravoval jsem se dlouhou dobu. Chtěl jsem zpívat jen za doprovodu jednoho nástroje, tak jsem zkoušel s pianistou. SM Station je projekt, který se až tak nesoustředí na komerční stránku.

Kterou stránku sebe samého jsi chtěl lidem skrze tu píseň ukázat?
Myslím, že jsem chtěl lidem ukázat, jak zní můj hlas. Chtěl jsem, aby lidé věděli, že EXO nemá jen úžasné zpěváky, jako jsou Baekhyun, Chen a D.O, ale že se tam skrývá i umělec jménem Suho. Měl jsem štěstí, že jsem padl na dobrou skladbu, která mi to umožnila.

Členové EXO se stále více věnují sólovým aktivitám.
Každý člen má mnoho plánů, do kterých by se chtěl pustit, a také jsme se hodně zlepšili, takže se snažíme své plány realizovat, když je čas. Společnost nám v tom dost pomáhá. Chtěl jsem hrát a tak jsem si mohl zahrát v seriálu Star of the Universe. Pořád jsem se po něčem díval, protože jsem si přál alespoň maličkou roličku ve filmu nebo seriálu.

V seriálu Star of the Universe hraješ celebritu, tak je tam hodně scén, které se tě týkají. V jedné epizodě například někdo mladší než ty řekne: "To je Woo Joo." Ty odpovíš: "Jsem snad tvůj kámoš?"
Pravda, přesně to mám chuť říct, když mě někdo mladší oslovuje neformálně. Jednou jsem v takovém případě řekl: "Ahoj, když mluvíš s někým starším, nemůžeš používat neformální mluvu." V každém případě je Woo Joo zpěvák a proto s ním mám mnoho společného. Byly tam scény, kterými jsem si již mnohokrát prošel. Například, když jsem zpíval sám na jevišti, když mi manažer radil v autě a když jsem si nemohl dát na uši sluchátka, abych neslyšel něčí slova. Woo Joo a já jsme si podobní, v mnohém však odlišní.Co máte společného?
Každý má svou světlou a temnou stránku, nemyslíte? Abych vykreslil jeho temné stránky, vybavil jsem si chvíle, kdy má nálada poklesla až na samé dno a kdy jsem byl opravdu protivný. Woo Joo byl takový skoro pořád. I moje nejhorší nálady byly pro něj slabým odvarem. 

Ale změnil se, když potkal hlavní hrdinku.
Seriál byl docela krátký, takže se musel změnit rychle. Zřejmě se začal měnit hned.

Kvůli pěveckým aktivitám jsi musel přerušit školu. Původně tě přijali na herecký obor.
Ve třetím ročníku střední školy jsem si zranil nohu. V té době jsem už trénoval u SM a najednou jsem nemohl rok tančit, a proto ani debutovat jako zpěvák. Tak jsem usilovně přemýšlel, co bych mohl dělat a rozhodl jsem se, že zkusím herectví. Když jsem se pak stal zpěvákem, napadlo mě, že bych mohl i hrát. Obsadili mě do filmu One Way Trip a tak jsem se k herectví znovu dostal.

Není to svým způsobem zábavné a jiné než vystoupení na jevišti?
Myslím, že herectví je zábavné díky své proměnlivosti. Musíte improvizovat, natáčet venkovní scény uvnitř, protože prší a snažit se, aby to vyšlo co nejlépe. Zábavné je i to, že poznáváte nové lidi. Pokaždé jiný režisér i jiní herci, nový začátek.

Čemu se chceš věnovat v roce 2017?
(Povzdechne si)

Proč vzdycháš?
Pokud jde o mou hereckou kariéru, rád bych si střihl malou roli po boku uznávaných herců. Je jedno zda ve filmu nebo v seriálu. Bylo by neskutečné, kdybych dostal jednu z hlavních rolí. Když si D.O mohl zahrát ve filmu s Jo Jung Sukem, záviděl jsem mu. Chtěl bych si vyprávět o herectví a životě se staršími kolegy.

Ještě ses nesblížil s mnoha zkušenějšími herci?
Rozumím si s Byun Yo Hanem a Lee Dong Hwim. Jenže to není to samé, jako když se poznáváte s ostatními herci na place. V takových chvílích mluvíme hlavně o herectví a filmech. Také se díváme na scénáře toho druhého. Když se sejdu s přáteli, kteří vystudovali nebo studují stejnou školu jako já, mluvíme o něčem jiném než o herectví. Když trénuji herectví, chodím zkoušet do školy a tam potkávám samé mladší studenty... tak nevím. 

Někteří členové EXO se také věnují herectví. Mluvíš s nimi o tom?
Moc o tom nemluvíme, ale všichni mě moc podporují. D.O a Xiumin mě chodí podporovat na natáčení a nosí mi mandarinky a vitamíny.

Co teď plánujete jako skupina?
To závisí na okolnostech. Letos bychom chtěli být aktivnější víc než kdykoli předtím. Myslím, že život se řídí zákonem o zachování hmoty. Když je člověk šťastný, může dojít k neštěstí, a když je člověk nešťastný, může se na něj usmát štěstí. Jsem jen malou tečkou na planetě Zemi, a proto doufám, že budu v roce 2017 aktivní a nebudu procházet výkyvy radosti a smutku. To je mé osobní odhodlání pro rok 2017. 

Vypadáš osaměle, když tu nemáš členy skupiny.
Jsem osamělý. (smích)


ZDROJ:exodicted.net/brightpeach522, LittleAriel13
FOTO: Allure Korea

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9