Novinky z Undergroundu XIX

20:00 | 20.11.2016 Syrinox 0
S drobným zpožděním jsou tady říjnové Novinky z Undergroundu! Máte obavy, že vám z říjnových tracků něco uniklo? Už déle nemusíte!
Underground
Underground FOTO: spreadshirt.com/edited
Olltii - GBPG
Říjen byl definitivně velice nabitý měsíc. Rapper Olltii z ADV crew potěšil své fanoušky songem GBPG aka Gamenoby Playgirl. Je to jeden z jeho méně energetických songů s lehkým elektro R&B podtextem.  

Doplamingo – 부쩍핸섬  (Feat. Nucksal, Justhis, DJ Tiz)
Známý a velmi oblíbený producent Doplamingo, který stál například za jednou z písní nejnovějšího alba Moon Swingse, v říjnu publikoval i něco z vlastní tvorby. Song 부쩍핸섬 - Handsome featuringuje rappery Nucksal a Justhis a underground DJe DJ Tiz.

Reddy - Blaze of Glory
Člen The Cohort crew a HiLite Records Reddy využívá své nově nabité slávy ze Show Me The Money 5 a publikuje jeden song za druhým. Po Ocean View přišel s Blaze of Glory, songem s velmi jednoduchým a chytlavým refrénem a dosti zajímavým MV, kde dává najevo svůj ojedinělý smysl pro módu.

Kim Hyo Eun - My Ambition
Kim Hyo Eun aka Kenny Raw, účastník Show Me The Money 5 pod vlajkou Illionaire týmu, se v říjnu oficiálně přidal k novému indie labelu The Quiett jménem Ambition Musik. V současné době jsou jejími členy kromě Hyo Euna také Hash Swan z Holmes Crew - mimo jiné rovněž účastník SMTM5 - a velice populární a uznávaný producent-rapper Changmo. V ten samý měsíc stihl Kim Hyo Eun vydat svou první EP My Ambition, která celkem obsahuje 6 tracků. 

1. Rap Star (Feat. Dok2)
2. 5 Minutes Later
3. Picture Me Rollin'
4. New Kings (ft. Justhis, Young B, The Quiett)
5. Til I Die
6. Beautiful Life (ft. Kim Minsun)Sanchez – Sunny Day, Rainy Day
Novinky z Undergroundu jsou vždycky plné účastníků SMTM. Mnozí si definitivně pamatují Sancheze ze skupiny Phantom, co dokáže obstojně nejen zpívat, ale i rappovat. V říjnu comebackoval právě jako zpěvák s OST Sunny Day, Rainy Day

Roydo - About You
Zpěvák Roydo z Royal Cla$$ crew obohatil hudební scénu skladbou About You. Lidé se slabosti pro jemné hlasy si Roydo určitě vychutnají. Kitti B, která poskytla featuring, vytváří svým energetickým rappem příjemný kontrast. 

Moonshine - Crush On You (ft. Superbee)
Se zpěváky rozhodně nekončíme. Další aktivní undergroundový umělec Moonshine se v říjnu vrátil na scénu se songem Crush On You a o featuring požádal rappera Superbee. Lehce elektro R&B určitě projasní zamračené podzimní dny. 

Jay Park - Everything You Wanted
Jay Parka byl rozhodně plný říjen. Jeden by se až podivil, kolik toho co-CEO AOMG stihne: není to tak dlouho, co vydal své album Worldwide a už z rukávu vytahuje další. Nová deska má celkem 19 tracků a nejrůznější featuring a to dokonce na mezinárodní úrovni! Po Jay Parkově spolupráci s Raz Simone na songu Afraid of Me se umělci se zvláštní synergií opět sešli právě pro Jayovo album. Dílu Everything You Wanted předcházel singl Stay With Me, který byl takovou malou ochutnávkou. Na rozdíl od Worldwide se Everything You Wanted soustředí spíše na Jay Parkovu R&B stránku, což je jenom dobře, protože právě tu fanoušci začínali postrádat. Album mimo jiné obsahuje i červencový song I Don't Disappoint nebo hodně komentovaný 2nd Thots. Dalším plusem desky je velké množství anglických tracků, což nejspíš ocení hlavně international fanoušci. 

Tracklist:
1. Replay
2. I Don't Disappoint
3. Feature (ft. Cha Cha Malone)
4. All I Wanna Do (Korean) (ft. Hoody, Loco)
5. Limousine (ft. KRNFX)
6. Solo (ft. Hoody)
7. Alone Tonight (ft. Sik-K)
8. Only One (ft. Raz Simone)
9. The Truth Is
10. Stay With Me
11. Drive (ft. Gray)
12. Aquaman
13. Me Like Yuh (Korean) (ft. Hoody)
14. 2nd Thots
15. Forever (with DJ ALE MORA) (ft. Cha Cha Malone)
16. Turn Off Your Phone remix (ft. Elo)
17. I Got This
18. Me Like Yuh 
19. All I Wanna DoCheetah - Not Today
Rapperka Cheetah, výherkyně první řady Unpretty Rapstar, v říjnu obdařila všechny své příznivce novou písní Not Today.

Jero x Dok2 - Paradise
Illionaire Records Dok2 a nový zpěvák na scéně Jero spojili v říjnu síly a nahráli track Paradise. Většinu písně nás provází převážně příjemný hlas Jero, který se skvěle pojí s charakteristickým rappem Dok2. Jero mimo jiné pracoval například i s Just Music rapperem Giriboy.

Miryo x Giant Pink - Rock, Paper, Scissors
Členka Brown Eyed Girl Miryo a tvář Unpretty Rapstar 3 Giant Pink daly hlavy dohromady a vydaly velmi chytlavý song Rock, Paper, Scissors. Skladba je skvělá na poslech a hudební video hezké na pohled. 

B-Free - Free From Seoul 2
Rapper HiLite Records B-Free uskutečnil nečekaný comeback s pokračováním nedávno publikované Free From Soul EP a to se jménem Free From Seoul 2. Na tvorbě se podílel člen The Cohort Okasian a rapper Justhis.

1. Freedom
2. James Bond
3. Water II (ft. Justhis)
4. Homies (ft. Justhis)
5. Bring It Back (ft. Okasian)
6. MemoriesEluphant - Newport (ft. San E)
Duo Eluphant obohatili měsíc říjen s pohodovou skladbou Newport, houpavá, skoro jazzová hudba výborně ladí s hlasy oběma rapperů, zatímco rap San E ke konci trochu proráží ospalou náladu a dodává songu na energii. Newport je definitivně dobře odvedená práce. 

Yoon Do Hyun X Reddy X G2 X INLAYER X JOHNNY - Nightmare
SM Station se rozhodla trochu zaexperimentovat a spojit hip hop s rockem. Což není až tako neobvyklé, koneckonců, kdo viděl SMTM3 is určitě pamatuje na Vasco a jeho rock-hop vystoupení. V písni Nightmare se dali dokupy rappeři Reddy a G2 společně s umělci Yoon Do Hyun, Inflayer a Johnny. Výsledek je rozhodně zajímavý stejně jako hudební video. 

CJamm - HA
Na scénu zavítal i člen Just Music a Sexy Street crew CJamm, který se v poslední řadě SMTM dostal až do TOP2, kde následně prohrál proti svému nejlepšímu kamarádovi BewhY. Intro je ponuré, spíše byste jej očekávali u rockového songu, a i s první slokou se nálada moc nelepší. I když nerozumíte slovům, je jasné, že CJamm nemluví o kytičkách a motýlcích. 

Crucial Star - Fall 2
Další EP comeback nastal u emocionálního rappera Crucial Star. Rapper si připravil směsici nádherných R&B skladeb jako dělaných do podzimního počasí. Upoutávkou na Fall 2 byl singl 또 있을까 싶어, jenž přitáhl pozornost mnoha díky featuringu slavného vokalisty XIA z JYJ. Fall 2 má celkem 6 tracků a pracovalo na něm hned několik výborných umělců: Hash Swan, Sik-K a Konsoul, dlouholetý přítel Crucial Star Donutman, Grandline umělec Louie z Geeks, Brother Su, Lovey a Kim Na Young.

1. Fall (ft. Kim Na Young)
2. Coffee (ft. Donutman)
3. 그녀는 내 것이 아닐 때 아름답다
4. 이뻐서 힘들어 (ft. Louie, Brother Su, Lovey)
5. 또 있을까 싶어 (ft. XIA of JYJ)
6. Bulletproof (ft. Konsoul, Hash Swan, Sik-K)

  
Paloalto - Victories
Na konec tu máme ještě tři další umělce, co v říjnu vydali EP. Jedním z nich je i CEO HiLite Records Paloalto. Jeho album Victories přišlo po poměrně dlouhém období singlů a sólo tracků publikovaných na Soundcloud. Sedmistopá deska definitivně potěšila všechny příznivce tohoto excentrického umělce. I featuring máme bohatý: od MKIT RAIN umělce Loopy, přes dnes již několikrát zmiňovaného Justhis po Kim Sarang a Koonta a další. M/V dostaly skladby Home a Victories.

1. Home
2. Jet Lag (ft. Loopy)
3. Victories
4. Matiz
5. No Love (ft. Justhis)
6. Desire (ft. Kim Sarang, Koonta)
7. 베짱이 (ft. Car, the garden)

Donutman - Lost In Melodies Pt.1
Také už kolikrát zmiňovaný Donutman po dlouhé době vyšel na světlo s první částí své desky Lost In Melodies. Umělcům comeback propagovalo mnoho dalších jak na Instagramu, tak Twitteru. První část Donutmanovy Lost In Melodies má dvě skladby: Christine (Everyday) 갈매기.

G2 x Reddy x Paloalto - The Tribe
Tohle sice není album, ale rozhodně si zaslouží být zníměno. Kolaborace mezi talentovanými rappery HiLite Records, The Tribe. G2 a Reddy ze Show Me The Money 5 a Paloalto ze SMTM4. Spolupráce mezi jednotlivými umělci HiLite či Chrt není neobvyklá, ale každá z nich si definitivně zaslouží pozornost. 

Crush - Wonderlust
Mnozí určite slyšeli o připravovaném Evropském turné Crushe, které nese stejné jméno jako jeho nové mini album. Titulní písní je 어떻게 지내 / Fall, EP nemá žádný featuring a nese se v typicky ballad R&B stylu Crush. Crucial Star zřejmě není jediný, co se nechal unést melancholií podzimu. 

1. Wanderlust
2. 2411
3. nostalgia
4. 어떻게 지내
5. 아빠처럼


 
A co tu máme dál? Fakt, že měsíc říjen pro mnohé stál i za jedním z nejoblíbenějších svátků Halloween se odrazil i na hudební scéně: rapper Reflow publikoval Halloween a stejně tak i Baksal, jenž si ke své Halloween přizval umělce Aoora a MiMiAoora se v říjnu objevil i sám za sebe a to se songem Fools.

Mimo Halloweenské téma, na scéně se opět objevil J.Slow a to se songem 당장나와. R&B umělec Yella D comebackoval se singlem YSBTF aka You're So Beautiful a 가고있어. Freelow přišel s 2:30AM, US based CREN s Warhol a Young LionL4L, zatímco rappeři Sik-K a Mac Kidd, co se oba vrátili z úspěšného evropského turné, vydalí song GANG. Mluvíme o Sik-K, rapper stačil publikovat ještě další dva songy a to Ring Ring (ft. Gaeko) a Jealous (ft. Donutman).

Zajímavým rozhodně je japonsko-korejský track od Lil'Yukichi aka Cherry Brown a Futuristi Swaver Sorry. I.M a Brother Su předvedli spolupráci v podobě Madeleine a kolaboroval také R&B zpěvák Samuel Seo a to s rapperem CJamm na pohodovém float. Dále tu máme člena ADV Lugoh, co požádal o spolupráci na skladbě With You další členy crew Olltii a Xitsuh. Jako poslední je tady ostřílený rapper YDG se songem 작업혼 (ft. Beenzino).

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,6%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9