Česko vládne K-Popu - Effe(x)tion na K-Pop World Festivalu druhé

17:14 | 20.10.2014 Mei 22
V neděli 19. října 2014 se v korejském Changwonu pod taktovkou televizní stanice KBS uskutečnilo finále K-Pop World Festivalu 2014. Česká republika zde i letos měla své zastoupení.
Effe(x)tion
Effe(x)tion FOTO: K-POP Entertainment PRAHA
Na finále K-Pop World Festivalu 2014 naši zemi i letos v kategorii performance zastoupila dívčí skupina. Po tom, co si v roce 2012 z korejského světového finále této soutěže, které se účastní mnoho zemí z celého světa, odnesla česká skupina O.M.G. první místo, byli všichni čeští fanoušci K-Popu nadšeni a do českého finále contestu, který pořádá občanské sdružení na podporu korejské kultury v Čechách Czech Hallyu Wave, se začalo hlásit stále více lidí.

V roce 2013 české finále vyhrála, i přes velkou konkurenci, skupina Six Of a Kind, která na světovém finále v Koreji skončila na třetím místě. Česká republika tak dva roky po sobě obsadila stupně vítězů.
 
Letošní ročník Czech Hallu Wave contestu vyhrála pětičlenná dívčí skupina Effe(x)tion, která coveruje korejskou skupinu f(x). Po napínavém čekání na rozhodnutí korejské poroty se holky konečně dočkaly pozitivní zprávy o postupu mezi 15 nejlepších do celosvětového finále, které se konalo v Changwonu v Jižní Koreji. Letošního ročníku se účastnilo 70 zemí. Díky Effe(x)tion se Česká republika i letos dočkala úspěchu, když dívky obsadily nádherné druhé místo. 
 
Za poslední 3 roky získala Česká republika na K-Pop World Festivalu všechna tři možná umístění na stupních vítězů.
 
Gratulujeme!

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,8%
Čína
48,6%
Japonsko
38,6%
Vietnam
4,3%
Thajsko
3,3%
Filipíny
0,5%
Indie
0,3%
Singapur
0,3%
Mongolsko
0,5%
Jiná
2,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9