Můžou Girls′ Generation ohrozit "Gangnam Style"?

17:41 | 13.01.2013 Escarlate 19
Mohly by Girls' Generation se svou písní "I Got A Boy" dosáhnout stejného úspěchu, jehož dosáhl PSY se svým hitem "Gangnam Style"?
Girls′ Generation - I Got A Boy
Girls′ Generation - I Got A Boy FOTO: wewantkpop.com
Pokud jste nežili v jeskyni, nemohla vám v současnosti nejsledovanější píseň na youtube "Gangnam Style" utéct. Ale PSY, muž, který za poníkovým tancem stojí, teď sdílí stupeň vítězů ve statistikách sledovanosti s dalšími jihokorejskými hvězdami, a to Girls' Generation.

Girls' Generation začátkem tohoto roku vydaly v Koreji své v pořadí čtvrté album. Hlavní píseň je v korejštině, je chytlavá a velice různorodá a za dva týdny nasbírala 25 milionů zhlédnutí. V týdenních youtube statistikách je píseň "I Got A Boy" s tímto číslem druhá. Hned po "Gangnam Style".

Ale spousta diváků nepochází z Jižní Koreje. Americká mluvčí Girls' Generation Jane Choi, poskytla americkému časopisu TIME informaci, že většina lidí, kteří na videoklip klikli, pochází právě ze Spojených států.

Vydavatelství Interscope řeklo, že se momentálně řeší vydání prvního anglického alba Girls' Generation v plné délce, s "I Got A Boy" jako hlavní písní. Detaily ovšem ještě nejsou známy.

Může se cítit PSY ohrožen Girls' Generation, i když má nějakou tu miliardu shlédnutí náskok?


"Gangnam Style" a "I Got A Boy" v souboji o první místo ve statistikách youtube


Jane Choi ale také říká, že důvodem, proč nemá "I Got A Boy" na youtube od Korejců mnoho zhlédnutí je ten, že Korejci mohou tento videoklip vidět i v televizi, případně na jiných stránkách jako je Naver.

Girls' Generation ovšem mají fanoušky v USA už nejakou dobu. Už na sebe stihly na západě upozornit před rokem, kdy se objevily v pořadu Davida Lettermana.

Choi také dodala: "I když hodně lidí dnes poslouchá hudbu na youtube, rádia jsou pořád důležitá. Tak se ta hudba dostane více do podvědomí lidí. Nemyslím si, že Girls' Generation jsou v nevýhodě, protože nejsou tak legrační jako PSY, nebo proto, že jejich choreografie není tak jednoduchá pro napodobování."

Je jisté, že srovnávání se PSY a Girls' Generation rozhodně nevyhnou. PSY je možná nejznámější korejské jméno v USA, ale Girls' Generation se na americké scéně pohybují déle, a i když pro Ameriku spadají do stejné kategorie, jedná se o zcela odlišné styly. I když je obojí k-pop, tak převedeno na mluvu Američanů, PSY je spíše jako LMFAO, zatímco Girls' Generation by byly něco jako devět Miley Cyrus nebo Destiny's Child vynásobeno třikrát.

Pro většinu umělců - a nejen těch hudebních - je cílem prorazit na západě jako hvězdy, a ne "hvězdy z Koreje".


Girls' Generation v show Davida Lettermana


Jane Choi si myslí, že úspěch "Gangnam Style" Girls' Generation hodně pomohl a pomůže. Písně v cizím jazyce jsou pro Ameriku pořád ještě žhavou novinkou, ale PSY jim ukázal, že to vůbec nemusí být překážkou.
Zájem o k-pop roste raketovou rychlostí a "Gangnam Style" otevřel korejským idolům spousty dveří. Jane Choi ale také řekla, že to neovlivnilo styl hudby Girls' Generation. "Pouze to dokázalo, že hudba je opravdu univerzální."

Co myslíte vy? Dokáže někdy některá jiná korejská celebrita předčit "Gangnam Style"? A budou to právě Girls' Generation?


Girls' Generation & PSYFoto: mymusicradar.blogspot.com
Foto: jackieluna.deviantart.com
Zdroj: TIME

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,9%
Čína
48,6%
Japonsko
38%
Vietnam
4,6%
Thajsko
3,4%
Filipíny
0,6%
Indie
0,3%
Singapur
0,3%
Mongolsko
0,6%
Jiná
2,9%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9