LEDApple ve Vídni [Report]

17:00 | 30.08.2014 Ari Yu 10
Dne 22. 8. 2014 se ve Vídni ukázali korejští muzikanti LEDApple a AsianStyle byl pochopitelně u toho. Jak to probíhalo a jak to kluci zvládli, se dozvíte v reportu.
LEDApple ve Vídni
LEDApple ve Vídni FOTO: Asianstyle Ari Yu
Koncert se konal v klubu Szene ve Vídni, kam jsme se nejdřív museli dostat. Cesta byla dlouhá a trnitá a navíc se klub nachází trochu z ruky. Všechno se ale dalo zvládnout a nakonec jsme klub našli. Už zvenku se zdál dost malý a undergroundový. To ale nikdy nemůže být na škodu.
Dlouhé čekání jsme si krátili kávou a vycházkami do okolních ulic.

V 16:30 měla začít tisková konference. Novináři byli vpuštěni dovnitř a jak to probíhalo na tiskovce se můžete dočíst v článku od Hiroko.Po tiskovce jsme zavítali na zahrádku za klubem a čekali, než se dovnitř nahrnou VIP a společně s nimi jsme se potom přesunuli sledovat 'soundcheck'. Samozřejmě už bylo naladěno, takže z toho byl takový předkoncertík. Hanbyul se většinou ptal, co bychom chtěli slyšet, jelikož ho momentálně nic nenapadalo a většinu zamítnul, jelikož právě ty songy byly už na setlistu: "Ne, tohle ne, to budeme hrát na koncertě a vy byste říkali - to jsem před chvílí už slyšela! - a nebavilo by vás to." Nejvýřečnější byl pochopitelně vokalista Hanbyul (Jason), jelikož mluví plynně anglicky. Kyumin (rap a vokál) se taky snažil zapojit, ale většinou nakonec nevěděl, co chce říct nebo byl Hanbyulem setřen. Například, když se fanoušci nakonec rozhodli, že chtějí slyšet Gentlemana a Kyumin zahlásil, že to je song s opravdu těžkou korejštinou. Na to Hanbyul tím nejsarkastičtějším tónem odpověděl: "Father, mother, gentleman je opravdu složitá korejština. Tomu vůbec nerozumím". Nakonec si Kyumin střihnul i Gentlemanský taneček.

Hanbyula také hrozně zajímalo, jestli je lepší je vidět naživo nebo v televizi a jestli vypadají lépe a podle představ fanynek. Na to někdo odpověděl, že fakt vypadají skvěle, ještě líp než ve videích a Hanbyul byl velice spokojen: "Tak to jsem rád," prohlásil tónem "já vím".
Po ukázce ještě nevydaného songu se Hanbyul rozpovídal o tom, jak už vlastně moc nehrají rock a ani Kpop, ale prostě pop. "Byl tohle podle vás Kpop?" zeptal se a všichni horlivě souhlasili. "No, to teda nebyl, to byl pop," odpověděl a následně předvedl ukázku intonačního a bůhvíjakého rozdílu mezi Kpopem a popem. "Docela už jsme se od těch rockových počátků vzdálili," řekl. (Předpokládám, že to je i výměnou osazenstva, přeci jenom Hanbyulovi oblíbení zpěváci jsou především američtí popíkáři).

Hanbyul ani na chvíli nepolevil v trolingu a nechal těch asi dvacet VIP fanynek zazpívat krátký úryvek (něco jako lalala) a poté s celkem znechuceným výrazem prohlásil jakoby bokem: "No, příště to snad zvládnete líp."Kluci také vyfasovali od fanynek čapky a téměř všichni si je nasadili (až na ty, kteří měli nataftované vlasy, viď Hanbyule). Jelikož čapky byly ručně pomalované (na kšiltu jméno každého z nich a na zbytku čepice něco, co se ke každému členovi nějak váže - párkrát zaznělo ze stran muzikantů: "jak jste to věděli?"), kluci z toho měli vážně radost.
Jablíčka se rozloučila s tím, že se uvidíme za pár hodin. Během toho přišlo na řadu 'Meet and Greet', tudíž to nebylo zas až tak dlouhé. Kluci podepisovali plakáty, bavili se s fanoušky a potom se všichni VIP s kapelou odfotili.Po focení přišlo čekání, ale kupodivu vše šlapalo jako po drátkách a na čas.

Moc zboží se do Evropy nedostalo a zrovna levné taky nebylo.
Photobook - 50 euro
Deka - 50 euro
Eco taška - 40 euro
Photo Cards - 30 euro
File Hoder set - 30 euro


Do klubu byl vpuštěn zbytek ne-VIP návštěvníků, kterých ovšem nebylo mnoho, a i když klub byl spíš takovým mini klubíkem, zůstal zpola prázdný. Věřím, že si to kluci v jiných městech vynahradili.
Zahráli pecky jako Run to You, Sadness, Led the Wind Blow, Who are you a samozřejmě Time is Up (kterou hráli jako poslední). Přihodili k tomu něco z novinek, které teprve vyjdou a také pár oblíbených Hanbyulových kousků od Bruna Marse.
Nevynechali ani další dávku trolení:
Hanbyul: A teď vám zahrajeme něco, co je na předních příčkách v japonské hitparádě. Víte, co to je?
Fanynka: Tam je Miyavi!
Hanbyul: .... No, to nevím, jesli je tam nějaký sólový kytarista, ale my vám zahrajeme Kiss me Darling.Kyumin k fanynce: Why so serious?
Hanbyul: Ona se ale směje.
Kyumin: Hm, why-so-serious...
Hanbyul: Ale ona fakt není ani trochu vážná...
(Kyumin se snaží se situaci nějak zamluvit a Hanbyul se snaží překládat)
Hanbyul: ... prostě si ho nevšímej (k fanynce), on je jetej, nechápu proč se tady vůbec snažím něco překládat...
Kyumin: To je oblíbenej song mojí mamky. (o songu který se chystali hrát)
Hanbyul: No, to je fakt skvělý.Bicman HyoSeok se po většinu koncertu nadšeně usmíval, YoungJun (kytara) byl jako obvykle ve svém vlastním vesmíru a GwangYeon (basa) rozpouštěl všechny fanynky svou roztomilostí. Hanbyul a Kyumin také prokázali své pohybové nadání a vytasili se s částmi choreografií, vlněním boky a pohazováním rameny. Musím uznat, že jim to šlo velmi dobře.

Na závěr malé reportážní video (opravdu krátké a dokumentární).Koncert pořádal Kanzen a všechno se povedlo na výbornou. Zvukaři si užívali, fanoušci si užívali a kluci na pódiu vypadali taky celkem nadšeně. I při ne zrovna přeplněném klubu ze sebe vydali to nejlepší a stálo to za to.

Nezapomeňte olajkovat facebookové stránky a překouknout youtube kanál.

Více fotek ZDE.

Trolům a skvělé muzice, ať už je to pop, Kpop nebo K-rock, zdar!


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9