Tiskovka s LEDApple ve Vídni [Report]

18:00 | 27.08.2014 Hiroko 21
LEDApple navštivili 22. srpna Vídeň a my vám přinášíme několik otázek, na které kluci během této příležitosti exkluzivně odpovídali na tiskové konferenci před koncertem!
LEDApple na tiskovce ve Vídni
LEDApple na tiskovce ve Vídni FOTO: Ari Yu
Jako redaktorky AsianStyle jsme já a Ari dostaly možnost zúčastnit se tiskové konference s LEDApple ve Vídni. Konference proběhla přímo v klubu, kde se o pár hodin později uskutečnil i jejich koncert. Mezi osmi lidmi z médií jsme jako jediné nebyly z Rakouska. Když po chvilce přišli kluci z LEDApple, byli samý úsměv a i přes to, že jediný Hanbyul mluví plynule anglicky, se i ostatní, zejména Kyumin, snažili se svou 'angličtinou' zapojovat. A zde jsou již samotné otázky a odpovědi!

Kdybyste si mohli zahrát v nějakém korejském dramatu, které by to bylo?
Kyumin: Umm... Vy znáte k-drama? (všichni souhlasně přikývnou) Já ne… Ale rád bych si zahrál třeba ve Stmívání.
Hanbyul: Mně se dost líbilo jedno drama… Teď si nemůžu vzpomenout na název v angličtině… Myslím, že to bylo Reply 1997?

Co vám během evropského turné nejvíce chybí?
Kwangyeon: Má postel.
Kyumin: Mé štěně.
Hyoseok: Moji přátelé.
Youngjun: Má rodina.
Hanbyul: Korejské taxíky.Jakou pozici podle vás máte na k-popové scéně?
Hanbyul: Poslední dobou sice máme hodně aktivit v Japonsku a vydáváme více japonských singlů, ale snažíme se vydávat i ty korejské a rádi bychom brzy začali vydávat i anglické verze. Vždy jsme se snažili nějak prosadit, a teď bychom chtěli být více známí i mezinárodně. Začínali jsme jako k-rocková skupina, a i když jsme teď více popoví, nemyslím si, že bychom hráli k-pop.

Jak vám chutná evropské jídlo?
Hanbyul: Moc nám chutná, nechápu, proč se nás na to neustále všichni ptají… Mohl bych jíst pizzu jak jen je den dlouhý…
Kyumin: Mé oblíbené evropské jídlo jsou špagety Carbonara.

Hanbyule, je možnost, že natočíš další díl Blah Blah?
Hanbyul: Jsem rád, že se mě na tohle někdo ptá a připomíná mi to, úplně jsem na to zapomněl. Vždy šlo o hrozně spontánní věc a byl problém o čem točit a mluvit. Členové z toho nebyli úplně nadšení, tak mi ani nechtěli moc pomáhat, ale když už je o tom řeč, možná bych mohl opět něco udělat. Třeba už příští týden.Jak byste pár slovy popsali váš hudební styl?
Hanbyul: Muzika, která se každému líbí a každý si ji užije.

Stýkáte se stále s bývalými členy LEDApple?
Hanbyul: Vzhledem k tomu, že jsem přišel do skupiny jako poslední, se s nikým z nich neznám. Vlastně skoro nikdo z nás. Ale třeba Youngjun je tu od začátku, takže by vám k tomu mohl říct více. Myslím, že ten se vídá s Joon Youngem, který byl v naší kapele jen před debutem. (Youngjun nám k tomuhle bohužel nic neřekl, protože byl zaneprázdněn budováním pyramidy z LEDApple ručníčku na stole…)

Jaká zvláštní věc se vám stala během tohoto turné?
Hanbyul: Hned druhý den se nám ztratila kytara.

Naučili jste se pro tento koncert nějaká slova či fráze v němčině?
Hanbyul: Ummm no… Danke? A pak jsem věděl ‚miluji tě‘… Ich liebe dich?
Kyumin: Němčina je hrozně tvrdý jazyk! Zní to jako kchhhrchhggar! (poté následovala asi minutová ukázka ‚němčiny‘ v podání Kyumina)Jak vás napadlo začít dělat Music Notes a podle čeho jste vybírali písničky?
Hanbyul: Napadlo mě to, když jsem si procházel YouTube a poslouchal různé populární písničky… Písničky, které všichni znali, a já si myslel, že by zněly vážně skvěle v podání kapely… Tak jsme se s kluky vždy sešli a domlouvali se na tom, jak je dobře interpretovat v našem vlastním stylu. Jenže ne vždy byl čas, abychom se všichni sešli, takže jsem je často natáčel sám. Šlo nám i o to ukázat lidem, co všechno umíme a více se jim přiblížit.

Kdybyste měli sami sebe popsat jednou z vašich písniček, která by to byla?
Youngjun: With the wind
Hyoseok: Run to you
Kwangyeon: I’ll be there for you
Kyumin: I first love you (všichni členové LEDApple se začnou smát)
Hanbyul: To je totiž písnička, kterou jsme ještě nevydali… Hmm a já… (zamyslí se, zatímco se mu Kyumin neustále snaží něco radit) … Sadness!Tolik by toho bylo z tiskové konference a již brzy se můžete těšit na náš report z koncertu!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9