Rozhovor s Infinite - Ho-Ya

15:00 | 30.09.2014 Monča 2
Ho-Ya se nám rozpovídal o tom, jak přišel ke zranění nohy, či co všechno musel ve své kariéře zpěváka obětovat. 
Ho-Ya
Ho-Ya FOTO: Infinite7soul.com
Je tvá zraněná noha v pořádku?
Zranil jsem se během natáčení You Hee-Yeol Sketchbook. Mám to nepatrně nalomené a bolí mě především sval. V publiku byli z poloviny muži, druhá polovina ženy, tudíž jsme se chtěli všichni předvést. Všichni tam jen tak seděli a měli výraz typu: "Tak se podíváme, jak dobří budou." Jednoduše jsme se všichni chtěli předvést, já více než obvykle a prostě se mi to vymklo z rukou. Chtěl jsem být nejlepší a být uznávaný. Je to všechno moje chyba. 

Je to pro tebe důležité být uznávaný? 
Ať už je to na jevišti, nebo kdekoliv jinde, jsem člověk, který chce prostě zaujmout. Svým kouzlem mne na střední škole zaujal Rain, potom Usher nebo Justin Timberlake, které jsem si oblíbil. Oni si museli taky svou cestu vyšlapat a prostě zaujmout. K tomu musíte mít ale určité kouzlo, abyste byli uznávaní. 

Co je potřeba pro ten druh kouzla. 
V první řadě asi zkušenosti. Musíte si uvědomit, co na své cestě chcete dosáhnout. Například já se o své cestě ke slávě rozepisuju v textech pro Infinite H. Dříve jsem se bál, že nebudu mít o čem psát, ale teď jsou chvíle, kdy se při psaní textu musím rozmýšlet, co tam vůbec vše dám.

V albu Season 2 je i song Alone. Jak se tvořil?
Spolupracoval jsem na tom s Yooseokem z Alphabat. I když jsme ten song vlastně tvořili po telefonu, spolupracovalo se mi velmi dobře. Já jsem se podílel hlavně na rapu. Hudbu a zbytek obstaral Yooseok. Slyšel jsem mnoho příběhů o dívkách, o vztazích a i to mne inspirovalo pro napsání textu. 

Víc se projevuješ emocionálně než tím, co ses naučil, že?
Je tomu tak. Na jevišti a při vystoupení mám v hlavě mnoho myšlenek, Samozřejmě, že si promítám kroky, správnou techniku zpěvu, ale ty emoce jsou asi výraznější a důležitější. Ať už se jedná o tanec či zpěv, myslím, že jsem se už ty technické věci dostatečně naučil, takže můžu dát prostor hlavně svým emocím. Jaký druh člověka jsi?
Jsem z části Gyeongsang, kde mě život prostě naučil, že kluci nebrečí. Ale před dvěmi lety se vše změnilo. Já brečím i u smutných filmů. (směje se) Občas to skrývám, ale někdy dám svým emocím volný průběh a vidí mě brečet kdekdo. 

Co bys na sobě změnil?
Je těžké někoho měnit. Je až fascinující, jak se někdo dokáže změnit během své práce. Myslím si, že jsem víc chápavý. Dřív jsem moc nechápal mezilidské problémy. Také jsem toho moc nedělal, ale hodně ztratil. Myslel jsem si, že nemůžu nic zvládnout, protože jsem na vše sám. Ale mé myšlenky se změnily a já pochopil, že vždy se najde pomoc. Jsme v týmu a i když ne vše musí být hned dobré, jsme prostě tým. Takto jsem změnil své hodnoty života.

Proč jsi musel změnit své hodnoty života?
No, není dobré být tvrdohlavý. (směje se) Něco, čím jsem si teď jistý se může vždy v budoucnosti změnit. Kvůli společnosti, ne kvůli zpěvu nebo tanci, jsem musel změnit své hodnoty. Po přijetí do společnosti mi ředitel řekl, že moje parketa bude rap. Řekl jsem si: "Sakra, proč rap, já chci zpívat!" No, takže jsem se začal věnovat rapu, četl si různé články a byl celkem naštvaný. Jenže o rok později se vše změnilo. Zjistil jsem, že zpěvu se stejně věnuju a k tomu ho zdokonaluju společně s rapem. Nejdříve mi to bylo líto, myslel jsem si, že když se většinu času budu muset věnovat rapu, mé taneční a pěvecké schopnosti zmizí. Ale rozvrhli jsme čas tak, abych mohl nakonec trénovat vše. 

Je něco, co bys ale na sobě opravdu chtěl do budoucna změnit?
Nemám žádný konkrétní cíl. Nejsem nejšťastnější, když získáme nějakou cenu, nebo vyhráváme. Jsem šťastný, když jsem na jevišti. Když tancuju ve studiu, nahrávám to a pak se na to dívám, jsem nejšťastnější. Chci mít prostě pocit, že se pořád zlepšuju. 

Nejsi trochu netrpělivý?
Je-li tu šance něčeho dosáhnout, prostě za tím jdu. Vím, že vám  nemůžu teď ukázat, jak moc tvrdě jsem pracovat, ale vidím na sobě zlepšení. Musí se jít na to pomalu. Spěchat nemá cenu. Věřím, že vám pořád budu dokazovat, že na sobě velmi tvrdě makám. 


ZDROJ & FOTO: omonatheydidnt.livejournal.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9