LOKA - party hard [Report] + interview

16:59 | 21.07.2014 Ari Yu 10
Dne 12. července to v pražském Stormu rozpálili "sexy, bad & heavy" rockeři z Japonska. Jak to na místě vypadalo a co pověděl zpěvák Kihiro se dozvíte v článku.
LOKA
LOKA FOTO: asianstyle.cz
Storm (dříve Matrix) se pochlapil, a přistavil ke klubu "zahrádku" (ovšem, že ruku k dílu přiložili lidé, klub si jen užívá následků), a tudíž jsme se k všeobecnému veselí nemuseli smažit na sluníčku, ale mohli jsme při čekání popíjet pivko, cucat ledovou tříšť a klepat popel do popelníčků. A ještě k tomu sedět na lavičkách pod střechou. Milé!

Před natlačením se do klubu se většina okupovatelů stormovské zahrádky podepsala na plachtu pro kluky a jak čas běžel všichni už začínali být místo rozjařenosti spíše nervózní.
Fronta se začala tvořit i bez vyzvání k tlačení se a chvíli se to protáhlo. Zpoždění ovšem bylo všemi omluveno, jelikož nám bylo později vysvětleno, že KEN'ICHI (bubeník) se zlomenou nohou potřebuje delší pauzy (což je pochopitelné).
Nakonec byli VIP vpuštěni k fotografování s kapelou, které proběhlo na bílém stormovském gaučíku.

Po VIP meetingu nastala opět pauza na vpuštění zbývajících zvířátek (a mé interview).
Kluci si mezitím v zákulisí připravovali nervy na fanynky (KEN'ICHI poslouchal muziku, SIN a Katsumi lovili cosi na telefonu – ještě, že má Storm wifi).
Před započetím díla jsme byli obeznámeni s KEN'ICHIho stavem a příslibem co nejlepšího výkonu i za takových podmínek. Také jsme byli vyzváni, abychom nenatáčeli videa.
Show byla energická, jak se na hard rock patří. KEN'ICHI opravdu podal výkon hodný medaile, jelikož osobně nedokážu pochopit, jak někdo se zlomenou nohou může odehrát takhle nadupaný koncert.Kihiro pracoval s publikem, chválil fanoušky a dokonce pronesl i krátkou memorial řeč pro svého zesnulého kamaráda, kterému patřil i následný song.
K nadšení fanynek KEN’ICHI i SIN odhodili trika, v klubu bylo pěkně horko.
Přídavek se konal dvakrát (chudák oberlený KENI'CHI vždy statečně dokulhal a odkulhal) a zazněly pecky jako Tsubasa Trigger, From Yesterday, Club rock shit, Naked to my soul, Yellow Cherry, Everybody Rock n‘roll a dokonce i Alive.
Po koncertě následovala podpisovka (po zakoupení merche), při které si kluci užili různé věci. A po veselé podpisovce byla možnost zakoupit 'cheki' a přímo na bílém gaučíku (tentokrát jiném bílém gaučíku) si ji s klukama vyrobit (pozn.: cheki je polaroidová fotka).

Fotky z VIP meetingů naleznete zde.


INTERVIEW s Kihirem

Jak bys popsal kapelu někomu kdo ji ještě nikdy neviděl a neslyšel?
Sexy, bad & heavy.

Okey, to je pravda. A jak bys popsal váš hudební styl?
(přemýšlí) Nevím, to je těžké. Jak bych to popsal.. heavy...

Alternativní hardrock?
Jo! Alternativní hardrock, to by šlo.

Co je vaší inspirací?
Hlavně fanoušci, pro ty to děláme a vidět, že je to baví je skvělá motivace.

Co bys řekl, že vás ovlivnilo nebo ovlivňuje?
Já jsem byl v Americe, takže i to mě ovlivnilo. Ostatní hlavně starý japonský rock jako X-Japan nebo Luna Sea.

Původní sestavu jste tvořili pouze ty a KEN'ICHI (bubeník). Jak jste se dali dohromady?
No, dělali jsme na nějakých hudebních projektech a docela nám to spolu šlapalo, KEN'ICHIho kapela, ve které hrál, se rozpadla, tak jsme si řekli, že prostě založíme kapelu. SIN a Katsumi s námi byli jako support, ale nakonec se k nám přidali na stálo.

Ty jsi v Americe spolupracoval s producentkou, která pracovala i se System of a Down nebo RHCP, ovlivnilo tě to nějak?
Jo, to bylo se Supe (pozn.: kapela, ve které byl dříve Kihiro vokalistou), ona je vážně skvělá. Víš, dokáže z tebe vytáhnout to, co jsi ani nevěděl, že v sobě ještě máš. Dokáže z tebe vymáčknout to nejlepší a dostat tě nad limit. To byla fakt skvělá zkušenost.

Zníte víc zápaďácky než většina japonských kapel...
Jo, ale jsme japonská kapela!

Jak se KEN'ICHImu podařilo zlomit si nohu?
To bylo v Německu, nosili jsme bedny, on upadl a už to bylo.

Jak se vám líbí v Evropě?
V Evropě je to skvělý. Tohle není poprvé, co tu jsme. Ale stejně nemáme moc času si nějak užívat okolo. Na turné si prostě nejedeš užívat do jiných zemí. Jsme unavení, jezdíme z města do města, z klubu do klubu, vykládáme věci... máme tak akorát čas se najíst a napít, ale prohlídnout si památky... to vůbec.

A chtěl by ses do Evropy někdy podívat jako turista?
Jasně! To bych určitě rád.

Jaké z měst, která jste zatím navštívili, se ti líbilo nějvíc, i když nemáte čas se rozhlížet kolem?
Všechny. V Paříži jsme byli dvakrát, to bylo super. Německo… Česko je taky moc fajn a těším se na Polsko. Ale fakt jsme toho moc neviděli.

No a zaujalo tě něco? Třeba jídlo, pití nebo tak... (na památky se ptát nemůžu)
(smích) Musím ti říct, že jídlo máte fakt otřesný. (smích) To se nedá jíst.
Jsou to fanoušci. Oni jsou to, proč tu jsme, ti, kdo nám pomáhají tohle všechno vytvářet. V Evropě je skvělá atmosféra, spousta energie. Někdy jsme už fakt unavení a máme chuť to zabalit, ale pak jsme zase na scéně a ta energie se na nás valí a je to skvělý pocit. Žene nás to dál a motivuje k tomu pokračovat v tom co děláme a zlepšovat se.

Vidíš nějaký rozdíl mezi americkými, evropskými a japonskými fanoušky? Dokázal bys to nějak popsat?
(přemýšlí) Vůbec si nepamatuju americké publikum. Už je to nějaká doba… a prostě si to nějak nevybavuju. Japonci jsou oproti Evropě víc stydliví a uzavření. My hodně přemýšlíme, víš (klepe si na hlavu), všechno máme tady. Evropa je prostě víc uvolněnější a energická. Fakt nevím, jak to bylo v Americe.. asi podobné jako v Evropě.

Díky, už tě nechám odpočívat. Ať se KEN'ICHIMU brzy uzdraví noha a hodně štěstí.
Jo, fajn. Díky.


PS: Doufám, že jste si všichni užili koncert a podpisovku! Těšíme se na vás příště zase na nějaké party hard!

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9