Rozhovor s talentovanou zpěvačkou a rapperkou Nici Lee

19:00 | 19.06.2014 Monča 2
Nici Lee v rozhovoru pro AsianStyle prozradila zajímavosti ze života i důvod, proč se přihlásila do X Factoru.
Nici Lee
Nici Lee FOTO: xfactor.joj.sk
Nici Lee patří mezi ty, kteří přišli svůj talent předvést do českých a slovenských soutěží. Tato talentovaná slečna je po tatínkovi napůl Vietnamka. Její maminka je Romka se slovenskými a maďarskými kořeny. 

Nici byla velmi ochotná a poskytla našemu webu rozhovor, ve kterém se dozvíte, co plánuje do budoucna nebo kde ji její fanoušci mohou v blízké době vidět. 


Mohla by ses prosím na začátek představit našim čtenářům?
Ahoj, jmenuji se Nicola Leová a vystupuji pod jménem Nici Lee. Je mi 21 let a pocházím ze středních Čech.

Narodila jsi se v Čechách?
Ano, v Mladé Boleslavi.

Dá se říci, že jsi míšenka různých národů. Jsi na svůj původ pyšná? Setkala ses někdy kvůli svému původu s nějakými problémy?
Jsem na to pyšná, jak nejvíce můžu být. Jsem hrdá na své rodiče a také na to, že jsem napůl Asiatka. Pár problému jsem s tím měla ve škole, ale teď už se tomu jen směju.

Jaký vztah máš k asijské kultuře? Byla jsi už někdy ve Vietnamu?
Vietnamci jsou velmi pracovití a líbí se mi jejich přístup k životu. Mám ráda asijskou kuchyni, tradiční tance a slavnosti. Od mala jsem vyrůstala na rýži a myslím, že bych ji za knedlíky nevyměnila. Ve Vietnamu jsem byla, když mi bylo 5 let. Prožila jsem tam krásné 2 měsíce.

Nici s tatínkem 

Poprvé jsme tě veřejně mohli vidět v československé soutěži X Factor. Jaké máš ze svého vystoupení pocity? Šla bys do toho znovu?
Byla to zkušenost. Vždy jsem si chtěla vyzkoušet, jaké to je stát na tak velkém podiu. Buď to vyjde, anebo to bude trapas. S tím jsem do toho šla. A vyšlo to tak půl na půl. Určitě bych do toho už znovu nešla. Tohle mě nakoplo k tomu jít dál po svých.

Jak dlouho se věnuješ zpěvu/rappu? Co je pro tebe větší prioritou?
Zpívám od 10 let a rap už přišel tak nějak postupem času sám. Není žádná priorita. Baví mě jak rap, tak i zpěv. Vše se dá skvěle skloubit do jakéhokoliv žánru. 

V X Factoru jsi vystupovala s písní od Nicky Minaj. Kdo další je tvým vzorem?
Nemám žádný vzor. Ale hodně sleduji ikonu Rihannu. Znám každý její song. Líbí se mi její originalita, výstřednost, kreativita, ale hlavně hudba, kterou dělá. Mezi mé oblíbence patří dále třeba Chris Brown, Jason Derulo, Ne-yo, Ciara, Nicki Minaj, Beyoncé, a taky asijská rapperka žijící v USA, Honey Cocaine.Posloucháš i asijskou hudbu?
Upřímně, mám v přehrávači cca 10 asijských písniček. Například 2Bic - Love Again. 

Plánuješ v hudební tvorbě pokračovat? Jaké jsou tvé budoucí plány?
Samozřejmě. V červnu se bude točit můj první sólový videoklip k písni Fight, kde jsem spojila rap se zpěvem. Moc se na to těším. Ujala se mě Royal Production a tento skvělý tým lidí se postará o celou produkci mého nového klipu. Můžu nalákat tím, že si v něm zahrají i moje kamarádky a shodou okolností i sestry - Thuy Linh a Thuy Duong (vítězky Miss Vietnam České republiky 2012 a 2013).

Kde se s tebou mohou tvoji fanoušci spojit? Budeš vystupovat na nějakých akcích?
Určitě přes facebookové stránky Nici Lee, kde informuji o všech akcích a novinkách. Jinak 22.6. bych Vás všechny ráda pozvala na Asijský festival, na který se já osobně velmi těším. Zazní tady poprvé již zmiňovaný song Fight.

Za tým AsianStyle bych ti ráda poděkovala za rozhovor a přejeme ti hodně štěstí do budoucna.
Moc děkuji. Cam on.


FOTO: Nici Lee

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9