Kris (EXO-M) podal žalobu na SM Entertainment

17:49 | 15.05.2014 Kerol 155
Na fanoušky skupiny EXO, a hlavně Krise, čekala dneska ráno velmi nemilá zpráva. Kris chce opustit skupinu, důvodem je SM Entertainment.
Kris
Kris FOTO: fy-exo.com
Kris z EXO-M dnes 15. května podal žalobu na SM Entertainment s žádostí o předčasné ukončení smlouvy se společností. Tato informace byla potvrzena Ústředním obvodním soudem v Soulu s tím, že žádost ještě musí zpracovat. Advokátní kancelář, která zastupuje v tomto řízení Krise je stejná, jako v případě Hangenga (bývalý čínský člen skupiny Super Junior) v roce 2009, který rovněž podal žalobu na SM. Advokátní kancelář další informace nezveřejnila a ráda by celý případ udržela v tajnosti tak, jak jen to bude možné. 

Podle Yonhap News zástupce Krise uvedl: "Spíše než, aby diskutovali jeho budoucnost jakožto baviče, SM zacházeli s žalobcem (Kris) jako s objektem.

Všechny aktivity (EXO) v Koreji a Číně společnost SM rozhodla jednostranně bez ohledu na názor členů, jejich postavení, či zdraví. Při rozdělení zisku jim byl předložen pouze dokument s výpočty, které provedla společnost SM a nebylo jim poskytnuto žádné detailnější vysvětlení či dokumenty týkající se platu. Navzdory vysokému rozsahu aktivit, byli (EXO) vždy ve finančních potížích.

Tato exkluzivní smlouva byla výsledkem zneužívání jejich moci nad stážisty. Vyvinuli na žalobce nátlak a porušili jeho základní občanská práva. Omezili jeho svobodu ve výběru způsobu zaměstnání a ve finančních činnostech, díky čemuž je smlouva neplatná."

SM Entertainment vydala prohlášení, ve kterém uvedla: "Ačkoli jsme zaskočeni těmito náhlými zprávami, pracujeme na tom, aby se zjistila skutečná pravda. Budeme se snažit, aby EXO i nadále úspěšně pokračovali ve svých propagacích a aktivitách."

K této celé záležitosti se prostřednictvím svých účtů na instagramu vyjádřili i někteří členové skupiny. Sehun na svůj instagram poslal otazník s popiskem tří teček. Někteří fanoušci si rovněž všimli, že Krise na různých sociálních účtech jako Instagram či Weibo, většina členů již nesleduje. Baekhyun je prozatím jediný, který jej má stále na svém seznamu sledovaných. 

Později se Suho, leader skupiny EXO-K, rozhodl promluvit o současné situaci.

Dne 15. května proběhl v zákulisí Mnet M! Countdown rozhovor Suha s Osen. 

Prozradil, že členové o této věci dlouho diskutovali. Všichni došli k názoru, že Krisův postoj nechápou, a že všichni členové jsou velice zmatení a mají smíšené pocity. 

Suho se zdál být obzvlášť zklamaný, když popsal Krisovo jednání jako "nezodpovědné", a že mezi EXO a společností bylo vše v pořádku. Také uvedl, že si myslí, že by měl Kris žalobu okamžitě stáhnout a omluvit se společnosti i členům.

EXO dnes na M! Countdown vyhráli s písničkou Overdsose, když se umístili na prvním místě. Ve své děkovné zprávě na jevišti Suho řekl: "Náš slogan je "We are one" a tak se budeme snažit být nesobeckými a mít fanoušky vždy na prvním místě." 

Na twitteru právě trenduje ‪#‎WeBeliveInYouKris‬


Překlad: Arashinka z ExoPlanetCzechFantasy a AS
ZDROJ: blog.koreaboo.com, allkpop.com

 

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,8%
Čína
48,2%
Japonsko
38,7%
Vietnam
4,5%
Thajsko
3,4%
Filipíny
0,6%
Indie
0,3%
Singapur
0,3%
Mongolsko
0,6%
Jiná
2,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9