Slap The World Tour in Poland a.k.a Amazing MIYAVI [Report]

18:00 | 01.04.2014 Syrinox 1
Jaký to je pocit - být součástí davu a sledovat slavného japonského umělce ve svém živlu? Neexistuje slov, která by podobný zážitek dokázala popsat a pro ty z vás, kteří Meeva neviděli, vám redaktorka AsianStyle přináší stručný report.
Meev
Meev FOTO: mtv81.com
MIYAVI, dokonalá živoucí bytost, poctil svou přítomností polské město Kraków 23.3.2014. Z mého skromného odhadu mohu říci, že takových 90 % všech co-myvs nemluvilo řečí našeho kmene, což nikoho během koncertu samozřejmě nezajímalo. Skoro jako by všechny rozdíly vymizely. 

Čekačka před klubem byla značně zdlouhavá, a ačkoli jsme dorazily s předstihem, stovky lidí se mačkaly, křičely a halasně se bavily. A další stovky dorazily i později, zahrnující veškeré věkové kategorie! Dospělí, pár nadšených babiček, tatínci hlídající své dcerušky, kluci, dívky i jiné entity se sešli, aby viděli boha v akci. 

Dveře Studio Clubu se poprvé otevřely někdy po 18. hodině a dav se jako na povel semknul, lidství nelidství, všichni se co nejdříve chtěli dostat dovnitř. Nám se tak povedlo někdy před půl sedmou a to jen díky našemu umu předbíhání (přiznejme si, kdo se o to na koncertu nepokusil).

Gorily hlídaly vchod, kontrolovaly, zda někdo z nedočkavých co-myvs nenese bombu, nože, pepřáky a další nebezpečné věci, jako například náramky (ostny se holt pánovi zrovna nezamlouvaly, i když jsem se mu snažila vysvětlit, že s nimi nehodlám nikoho zabít). Konečně uvnitř, mohu skromně říci, že klub byl naprosto perfektní a dokonale přizpůsobený koncertním akcím - ochozy, tribuny a dostatek místa pro stání, me gusta. Lidi se mačkali před pódiem, u baru, šaten, vlastně byli naprosto všude a stále přicházeli další. Do koncertu zbývalo několik minut a mnoho entit vyšlo vstříc pultu s merchem.

Co jste si mohli odvést? Na výběr jste měli ze čtyř druhů triček, každé za 100 zlotých (cca 700 Kč), MIYAVI album za 80 zlotých (cca 500 - 600 Kč), odznaky, digi card, náramky a další věci, trička a album však poutaly největší pozornost. 

Klub se plnil rapidní rychlostí, co-myvs řvali a vyvolávali 'MIYAVI MIYAVI MIYAVI', umělec si však dával na čas a já nebyla jediná, kdo zoufale kontroloval hodiny na telefonu. Půl osmé uběhlo a nikde nikdo. Kvůli velkému množství lidí nakonec vše propuklo až o patnáct minut později.

Bylo to ráz na ráz - v jednu chvíli všichni křičeli a dupali, ve druhé vše zhaslo a nás oslnila modř světel a s ní i MIYAVI. Rozezněl se takový řev, že se upřímně divím, jak je možné, že Studio Club stále stojí.

MIYAVI nás všechny vřele uvítal svou vtipnou angličtinou, kterou s postupem ubíhajícího času pěkně připepřil. Rozepnutá košile odhalovala více, než o čemž co-myvs kdy snili, a populární zebrované kalhoty také byly na svém místě. V uších nám zněly písně z nového alba MIYAVI. Celá bombastická akce započala skladbou Justice a dění pokračovalo podle setlistu. Jeviště řvalo permanentně, panikařilo nad živoucí dokonalostí, omdlévalo a opět se křísilo, zatímco Meev předváděl svou bezchybnou show. 

Kladně hodnotím rozhodně to, že 80 % publika znalo texty písní a my byli schopni zpívat společně s autorem. Pauzy na promluvy provázely ozvěny 'Miyavi, aishiteru! Marry me!' a další. 

Během skladby Horizon se klub doslova otřásal v základech, když však přišla řada na Guard You, jako na povel se celá masa entit uklidnila, mnoho z nás brečelo, další se usmívali, všichni do jednoho však zpívali společně s Meev. 

V podobném, avšak o dost agresivnějším rytmu se nesla i Cry Like This, kde ruce všech byly zvednuty vysoko do vzduchu. 

Meev samozřejmě nezapomněl i na malou řeč v polštině, která většinu obecenstva pobavila a tu další - řekněme, že jsem měla stejně ponětí, o čem mluví asi jako Meev, který si před představením vyzkoušel Google překladač.

Minuty ubíhaly a v této dokonalé atmosféře se koncert rychle blížil ke konci. Tedy - k přídavku. Zaručuji, že Meev takový rachot v Evropě ještě nezažil. Otřásaly se tribuny, ochoz i hlediště dole, řev nabral na hlasitosti startujícího letadla a ozýval se ze všech stran, snad i z venku. Umělec si sice dal na čas, ale nakonec vyběhl ven, předvedl nám zase něco ze své angličtiny a započal hraní. Nejzábavnější řeč byla definitivně ta, kde představoval svého bubeníka... řekněme, že pokud někdy omdlíte na Miyaviho koncertě, Bobo vás vzkříší polibkem... na zadek. Alespoň tak nám to Meev přislíbil.

Kromě skladeb z nového alba zahrál MIYAVI i dvě starší pecky - Selfish Love a What's My Name. Speciálně u Selfish Love se rozvzpomněl na své staré turné a vesele nám o něm povykládal. 

Ke konci koncertu se projevil charakter polských fanoušků a co-myvs celkově - vše nejdříve začalo výkřiky 'Arigatou', po nich přišel na řadu projekt s písní, kterou si připravili někteří z fanoušků, a ačkoli jsme my i ostatní neznali text, okamžitě jsme se přidali do rytmu. Na Miyavim bylo vidět, že jej podobná věc dojala, a dal nám to najevo mnohým opakováním 'I love you'.Koncert jako celek hodnotím velmi kladně, více než to - po technické stránce byl výborně provedený, skvěle organizovaný, fanoušci byli perfektní, všichni jsme jako jedno srdce bili pro Miyaviho a on tu byl jen pro nás.

Zpíval, jako by to mělo být naposledy, dokázal, že zní skvěle i naživo a ne jen za doprovodu syntezátorů, hrál, běhal po jevišti sem a tam, vítal se s předními řadami fanoušků a po ostatních lil vodu z PET lahví. 

Jednoduše koncert jak má být. Doufejme, že se nám do Evropy zase brzy vrátí a po vyčerpávajícím Slap The World Tour, která se brzy přesune do Ameriky, si pořádně odpočine.

Děkujeme, MIYAVI!
Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9