Block B chtějí pozastavit svou smlouvu. Stardom reagují!

12:00 | 05.01.2013 arashinka 6
Block B chtějí pozastavit svou smlouvu u Stardom Entertainment. Jaká byla příčina podání žaloby na společnost a jak se k celé situace vyjádřili Stardom si můžete přečíst dále ve článku.
Block B
Block B FOTO: blockb.info
Na základě mediálních zdrojů jsme se dozvěděli, že skupina Block B podala 4.ledna u Seoulského krajského soudu žalobu na svou společnost Stardom Entertainment, a to za účelem pozastavení jejich exkluzivní smlouvy.

V žalobě bylo uvedeno: „V době, kdy byla tato exkluzivní smlouva podepsána, nám bylo zaslíbeno, že kromě poskytnutí možnosti řádného výcviku, zařízení a bydlení, nám bude mzda vyplácena 25. každý měsíc... Nicméně, společnost nám nezaplatila už téměř přes rok, od dubna 2011.“ (Není zcela zřejmé, zda-li to bylo v roce 2011 či 2012, ačkoli je ve zdrojích uveden rok 2011, bylo by tomu v tom případě již přes rok.)

Dále bylo uvedeno: „Vše začalo minulý rok v březnu, kdy byla smlouva jednoho ze členů ukončena a počítala se jeho část mzdy… V té byly ovšem vynechány zisky z různých událostí jako SBS drama ‘Phantom’s OST‘, MBC drama ‘Golden Time‘ OST a peníze z fanklubu naší japonské fan stránky atd., bylo vynecháno celkem 10 událostí.“

Také dodali: „CEO společnosti, pan Lee, zmizel se 70,000,000 KRW (kolem 1,270,000 Kč), které byly vybrány od rodičů členů na využití pro propagace a produkční náklady… Pan Lee si názory členů či jejich nápady ohledně aktivit skupiny nikdy nevyslechl a pouze jim přikazoval.“

Poté, co celá záležitosti vyplynula na povrch, společnost Stardorm Enteratinment vydala své vyjádření.
 
Dobrý den, tady je Stardom.
Je nám líto, že vás musíme na začátku roku přivítat zrovna s takovouto situací. Chtěli jsme vám poskytnout vysvětlení toho, co bylo nepravdivě prohlášeno.

- Co se týče nezaplacení mezd

Společnost Stardom Entertainment spočítala všechny zisky naší umělecké skupiny Block B a zaplatila jim. Pokud jde o výpočty, všechny započítané platby byly vyplaceny.

Ve smlouvě je uvedeno, že v případě zisku má být výplata uskutečněna 25. každý měsíc. Nicméně během 6 měsíců, počínaje dubnem 2011 až do října téhož roku, nedošlo k žádnému zisku, proto jsme výplatu nemohli poskytnout každý měsíc.

Chceme, aby v této věci bylo jasné, že ačkoli měla být podle původní smlouvy mzda vyplácena každý měsíc, když nás rodiče členů v březnu 2012 navštívili, dohodli jsme se, že mzda bude vyplácena místo každého měsíce každý třetí měsíc.

- Co se týče CEO a jeho zpronevěry peněz určené pro propagace aj. záležitosti obdržené od rodičů členů


Pan Lee, který byl zpočátku zaměstnán jako manažer, ke zfalšování dokumentace použil neoprávněně jméno ’CEO’ a je skutečně pravda, že zpronevěřil peníze některých členů.

Pan Lee podvedl jak agenturu, tak i rodiče členů. S každým z rodičů se zvlášť setkal a následně utekl s penězi rodičů i agentury.

Agentura se o tom dozvěděla opožděně a v té době se rodiče členů rozhodli podání žaloby odložit kvůli obavám, že by Block B poškodili.

Na pana Lee podala žalobu další oběť a policie ho v současné době stíhá, my všichni ve Stardomu doufáme, že pan Lee bude brzy zadržen.

Jednotlivci, kteří panu Lee během jeho podvodných činností pomáhali, v naší agentuře již déle nepracují a svalují vinu na naši společnost, která manažeruje členy Block B. Pokud jde o to tyto osoby, zahájíme právní kroky proti každému z těchto jednotlivců.

- Co se týče záležitosti ohledně málo vysílacích vystoupení

Po velké přípravě Block B učinili v únoru 2012 comeback; nicméně uprostřed propagací, kvůli incidentu, který se stal během rozhovoru v Thajsku, si musela skupina projít 8 měsíční pauzou. Protože členové po této události nemohli příliš vystupovat, zdá se, že drží vůči agentuře zášť.

Stardom během tohoto období také zažili potíže, a poté, co pilně pracovali na tom, aby Block B mohli opět vystupovat, dokázalo je vrátit zpět do vysílání.


- Co se týče jednotlivců stojícími za Block B

Potvrdili jsme, že za celou situací ohledně požádání o pozastavení jejich exkluzivní smlouvy skutečně stojí určití jednotlivci, kteří členy pobízejí a kontrolují, zatímco jsme se my snažili jak jen to bylo v našich silách, abychom poskytli umělcům naší společnosti i ty nejmenší výdělky. Nad tím už můžeme pouze naříkat.

Tito lidé celou situaci ohledně platby úmyslně použili k tomu, aby zamezili komunikaci mezi agenturou a členy a jejich rodiči, a vytvořili vůči Stardom nedůvěru. Na základě konverzace se členy i jejich rodinami jsme se dozvěděli, že tito jednotlivci, kteří chybovali, když ve Stardomu pracovali, svalili veškerou vinu na agenturu.

- Co se týče budoucích akcí

Abychom mohli s členy Block B komunikovat, poslali jsme ke konci roku do jejich domovů dokumenty a během příprav na dnešní odpolední setkání jsme se v internetových článcích dozvěděli o podané žalobě vyžadující pozastavení jejich exkluzivní smlouvy. Navzdory tomu Stardom slibují, že se pokusí toto nedorozumění mezi agenturou a Block B vyřešit.

Uděláme, co bude v našich silách, abychom vás mohli oslovit s lepšími zprávami. Děkujeme.Na internetu kolují další spekulace ohledně celé záležitosti. Jaké máte pocity a jak si myslíte, že se celá situace vyřeší?


@BlockBCzechGuards
Zdroj: allkpop 1 a 2

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9