Výsledky cen SBS PopAsia 2012

20:21 | 03.01.2013 Kerol 4
Rádio SBS PopAsia se zaměřuje na posluchače, jejichž mateřským jazykem není angličtina, nýbrž japonština, korejština a čínština, a v současně době žijí v Austrálii. A jako každý rok jim dali možnost podpořit své "domácí“ umělce.
SBS PopAsia
SBS PopAsia FOTO: radioinfo.com.au
Posluchači australského rádia SBS PopAsia hlasovali v šesti kategoriích. Nejlepší chlapecká skupina, nejlepší ženská skupina, nejlepší nováček, nejlepší video, nejlepší sólový umělec a nejlepší fanoušci.

Cenu pro "Nejlepší chlapeckou skupinu" získal kdo jiný než Big Bang! Není se čemu divit, když byl pro ně tento rok tak úspěšný. Ovládli celé letošní udílení cen MAMA 2012 a jejich koncertní turné "Alive Tour" bylo více než úspěšné.




Soška pro "Nejlepší dívčí skupinu" poputuje k 2NE1. I když v roce 2012 vydali jeden singl, a to "I love you", tento singl je velmi úspěšný a oblíbený, stejně jako jejich turné "New Evolution". Nezapomeňme také zmínit jejich účast v kampani na ADIDAS s Jeremym Scottem, jejichž reklama byla odvysílána i u nás.



Okolo ceny "Nejlepšího nováčka" se vždy strhne velký boj a fanoušky zajímá výsledek nejvíc, jelikož tuto cenu můžete získat pouze jednou, po roce už nejste považování za nováčka. A proto je tato cena výjimečná. Tento rok ji v anketě SBS PopAsia získala korejsko-čínská skupina EXO. Je to jejich třetí cena pro nejlepšího nováčka v řadě.



Do YG Entertainment putuje ještě jedna cena, a to co za "Nejlepšího sólového umělce". Nebude to PSY, ale G-Dragon, který tento rok vydal sólovku "One of a kind" s úspěšnými hity jako jsou " Crayon", "One of a kind" a "That XX". Toto ocenění si už dříve převzal na již zmíněných cenách MAMA 2012.



"Nejlepším videem" tohoto roku shledali australští posluchači videoklip k debutovému singlu skupiny EXO-K "MAMA". V téhle kategorii vyhráli korejští nováčci poprvé. Videoklip byl zveřejněn 8.dubna 2012, po tzv. prologových singlech "What Is Love" a "History".




Poslední kategorií, která je neméně důležitá, je kategorie "Nejlepší fanoušci". Díky nám fanouškům a našeho hlasování mohou naší oblíbenci vůbec nějak cenu získat, a díky naší euforii jsou koncerty mnohem lepší jak pro nás, tak i pro samotné umělce. A těmi nejlepšími z nejlepších jsou fanoušci skupiny Big Bang, tedy VIPs.




ZDROJ: sbs.com.au

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9