Jedinečný hudební styl Chinked-Out

11:09 | 31.12.2012 Mei 2
Chinked-out je hudební styl, jehož zakladatelem je taiwanský multitalent Wang LeeHom. Poprvé se tento styl objevil na jeho albu "Shangri-La", které bylo vydáno poslední den roku 2004.
LeeHom - Heroes of Earth
LeeHom - Heroes of Earth FOTO: homaniacs.suddenlaunch.com
LeeHom vždy usiluje o tvorbu originální hudby. Tady spojil čínskou tradiční hudbu se západním proudem počínaje hiphopem a vytvořil nový styl, který nazval Chinked-out.
 
Tento styl se nejprve objevil na jeho albu "Shangri-La", kterého se do jednoho měsíce prodalo přes 30 000 kopií. Bylo to první album prodávané na Taiwanu v roce 2005.
 
LeeHom pak v chinked-out duchu pokračoval i nadále a do písní přidal prvky Pekingské opery a Kun Qu. Album neslo název "Heroes of Earth" a bylo vydáno 30. prosince 2005. Toto album zlomilo rekord prodeje s více než 1 milionem kopií, které byly prodány 10 dnů po vydání. Album bylo na prvním místě v G-Music Charts po dobu 6 týdnů. Stalo se tak nejprodávanějším albem na Taiwanu za rok 2006.
 
V chinked-out se tedy mísí moderní západní hudba jako hiphop, R’n’B, rock&roll, balady a pop s prvky tradičních čínských nástrojů, zvuků Pekingské opery a Kun Qu.

Název je odvozen od slova „chink“, což znamená cinknutí.
 
Když byl LeeHom v nahrávacím studiu, uvědomil si rozdílné pěvecké techniky mezi R’n’B a Pekingskou operou a byl schopen zkombinovat tyto dva odlišné styly dohromady. Touto novou pěveckou technikou překvapil nejen své fanoušky, ale i mnohé hudební kritiky.
 
Hudební styl zvaný Chinked-out Vám pomohou přiblížit následující videa.
Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9