Pro Baekhyuna je hudba neřešitelným hlavolamem

16:00 | 12.03.2021 Eunka 1
Baekhyun z EXO fotil pro nové číslo časopisu W Korea. Ukázal chlapecké charisma a promluvil o svých koníčcích, hudbě i členech skupiny. Také prozradil, jak se cítí, když mu táhne na třicet.
Baekhyun
Baekhyun FOTO: W Korea
Hned na úvod promluvil o svých zkušenostech sólového umělce: "Loni jsem fotil pro květnové číslo W Korea. Připadá mi to, jako by to bylo včera. Jakou zpětnou vazbu jsem dostal? Bylo mi řečeno, že mám hezké klíční kosti. Tenkrát jsem měl pocit, že jsem v mnoha věcech na všechno sám. Musel jsem sám fotit, místo toho, abych dělal všechno s členy. Ale teď jsem vydal dvě sólová alba, tudíž jsem si docela zvykl, protože brzy plánuji vydat i třetí album."

Baekhyun připustil, že byl v loňském roce stejně zaneprázdněn jako vždy, protože chtěl překonat obtížnou situaci a být co nejvíce se svými fanoušky. Vysvětlil: "Důvod, proč jsem nazpíval čtyři OST, byl ten, že jsem si myslel, že to je způsob, jak lidem umožnit slyšet můj hlas. Takže při sledování seriálů a Netflixu byste se mohli cítit, jako bych tam byl s vámi."

V roce 2020 dosáhlo jeho druhé mini album Delight neuvěřitelného milníku, kdy se stal takzvaným "milionovým prodejcem". Byl prvním sólovým umělcem za posledních 19 let, který překonal tento rekord. Je druhým umělcem, který získal tento titul jako sólista i jako člen skupiny po Seo Taijim ze skupiny Seo Taiji and Boys. K tomu poznamenal: "V té době jsem nemohl jet na turné a tak jsem hodně cvičil. Delight je album, které mi umožnilo myslet si: 'Vedeš si dobře, jen udržuj tempo a pokračuj v tvrdé práci.'"

 

Vzhledem k tomu, že většina koncertů byla v roce 2020 zrušena kvůli pandemii COVID-19, je přirozené, že nejčastějšími tématy rozhovorů mezi členy EXO bylo, že chtějí vystupovat, chybí jim společné trávení času a podobně. Baekhyun se pustil do sledování koncertních videí, aby tak mohl uspokojit své touhy. Přiznal, že si uvědomil, jak důležitou část hrají fanoušci při vytváření koncertů a díky nim jsou koncerty tak úžasné.

Posléze dodal: "Nyní, když uběhlo již 10 let, co debutovala skupina EXO, často diskutujeme, jakým směrem bychom se měli ubírat v hudbě, kterou děláme. Mnozí členové, jako například Chanyeol a D.O, mají zájem o psaní hudby a poslouchají různé žánry. Jedna věc, která se mi líbí, když přemýšlím o Kaiovi a Sehunovi, zejména o Sehunovi, je, že na začátku nesdíleli mnoho názorů na hudbu. Ale od určitého okamžiku své nápady odhalili, hráli hudbu a ukázali svůj názor. Když to vidím, mám pocit, že jak čas ubíhá, členové mají větší náklonnost ke své práci. A ač čas utíká, členové stále zůstávají milí a jemní."

Kromě toho řekl, že hudbu považuje za hlavolam, který není možné za celý život vyřešit. Vysvětlil, že nikdy nemůžete očekávat, které písni se povede dobře nebo jaké trendy přijdou. Zajímavým příběhem, který sdílel, bylo, jak Lee Soo Man ze společnosti SM okomentoval původní nahrávku písně UN Village slovy: 'Pokud si chceš poslechnout svou hudbu i za 10 či 20 let, musíš ji trochu upravit.' Na to mu Baekhyun odpověděl, že píseň je v souladu s dobovými trendy a že bude pro lidi snadnější se s ní ztotožnit. Ohledně toho ještě uvedl: "Lee Soo Man mi pak řekl, že pokud je to to, co chci, měl bych pokračovat, ale dodal, že jako člověk, který dělá hudbu po dlouhou dobu, si myslí, že hudba, kterou člověk může poslouchat i po letech, je jiná. A řekl, že doufá, že Baekhyun po sobě zanechá právě takovou nahrávku. Tudíž jsem to zvážil a nahrál píseň znovu."

Umělec v posledních dvou letech vyvíjí značné úsilí, aby zdokonalil své pěvecké schopnosti. Kvůli tomu se občas cítí nejistý. Na toto téma řekl: "Přemýšlejte o svém oblíbeném předmětu. Jak čas plyne, odhalí se všechny jeho slabiny, vyrovnávací paměť se rozpustí a vám zůstane produkt, který se vrátil na původní hodnotu. Dříve jsem se bál, že tak dopadnu. Jsem oblíbený jako člen EXO, ale ve skutečnosti nejsem člověk, který až tak dobře zpívá, tak co mám dělat? Fanoušci toho očekávají hodně, co když jejich očekávání nesplním? Takže jsem se dlouho věnoval sebezkoumání a studiu."Táhne mu na třicet a najednou více mluví o tom, jakým člověkem ve skutečnosti je. Přiznal: "Moje slabost? Jsem líný. Zábavné je, že pokud něco z lenosti neudělám, cítím se pohodově jen pár minut. Poté o tom pořád přemýšlím. Takže to nakonec musím udělat. Když je zima, jsou chvíle, kdy se cítím líný chodit sem a tam ze zkušebny. Ale nakonec prostě jdu ven. Cestou se cítím dobře, protože si říkám, že mám za sebou produktivní den. Ale pokud je potřeba, abych odešel z domu, vše si naplánuji, abych se mohl o všechny věci postarat najednou. Je pro mě nepřijatelné muset se vrátit domů a znovu z domu odejít."

Co by si přál udělat než mu bude třicet? Natočit video v podobném stylu jako Noir od Yunha. Další položkou na seznamu je soutěžit v amatérské soutěži eSports. O svém koníčku prohlásil: "Nechoďte s mužem, který má rád League of Legends. Není ale mnohem zdravější hrát hry doma, než chodit ven a pít s přáteli? Hraní je zábava sama o sobě a také pomáhá budovat kamarádství. Lidé se stejným cílem budují svou týmovou práci. Je to jednoduchý úkol bez rizik."

Na závěř řekl: "Doufám, že do třiceti vyzkouším nové věci. Když je vám najednou třicet, někteří lidé řeknou: 'Páni, už?', Zatímco jiní dodají: 'Je před tebou ještě dlouhá cesta.' Mám pocit, že je to jen začátek. Zůstanu člověkem, který může dlouho zpívat, díky zdokonalování svých schopností a péči o své zdraví. Prosím, těšte se na Baekhyuna po třicítce."

ZDROJ: soompi.com
FOTO: W Korea

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9