Přála si Zheng Shuang smrt svých nenarozených dětí?

19:00 | 20.01.2021 Xiunka 0
Čínou hýbe skandál obřích rozměrů. Požadování vynuceného potratu v sedmém měsíci těhotenství, náhradní matky a odmítání vlastních dětí.
Zheng Shuang
Zheng Shuang FOTO: cfen.si
Poté, co se herečka Zheng Shuang a Zhang Heng koncem roku 2019 rozešli, zmizel bývalý manažer z očí veřejnosti. Jejich vztah byl docela veřejný. Herečka se nebála sdílet společná selfie. Fanoušci je mohli také vídat ve variety pořadu pro páry. Rovněž spolupracovali na založení společnosti. Po jejich rozchodu kolovaly zvěsti, že Zhang Heng převzal aktiva a dluhy společnosti.
 
Nyní je ovšem bývalý manažer znovu v centru pozornosti a to, aby se bránil před fámami o podvodech a útěku do USA. Kromě neúmyslné bomby, kterou vypustil do světa, otevřel dveře dalším otázkám, jež neberou konce. Navíc je do nich obrovskou měrou zapojena jeho bývalá přítelkyně.
 
Ve svém prohlášení zmiňuje, že už nechce strkat hlavu do písku, protože tomu všemu nečelí pouze on, ale i jeho milovaná rodina. Dodává, že všechna obvinění jsou pouze fámy.
 
„Internetové fámy, že jsem podváděl, půjčoval si peníze od lichvářů, vyhýbal se dluhům a s penězi utekl do Spojených Států, jsou všechno lež. Přísahám, že jsem nikdy tyto věci neudělal! Ani je dělat nebudu! Jsem skutečně ve Spojených Státech, ale důvodem, proč jsme má rodina a já zůstali v USA déle než rok, je to, že se musíme postarat a chránit dva mladé a nevinné životy. Pobyt ve Spojených Státech je pro nás opravdu bezmocná situace.“
 
Část 'musíme se postarat a chránit dva mladé a nevinné životy' vzbudila obrovský zájem uživatelů internetu. Koneckonců, nikdy v minulosti nebyla zmínka o tom, že by Zhang Heng měl děti a to ať už v době vztahu s Zheng Shuang anebo po něm. Kdo jsou poté děti, které zmiňuje? V diskuzích pod zveřejněnou fotografií potvrdil, že obě děti, které jsou vyfotografovány s ním, jsou jeho vlastní. Prozradil také, že jim je rok a jeden měsíc.


 
Jednoduchou matematikou se uživatelé internetu dopátrali k tomu, že s největší pravděpodobností je matkou Zheng Shuang. Když se zpráva o dětech poprvé dostala na veřejnost, média za účelem potvrzení kontaktovala jednoho z přátel Zhang Henga. Nejenom, že to potvrdil, ale také uvedl, že Zhang Heng je s dětmi stále v USA, protože Zheng Shuang po právní stránce nespolupracovala, takže je jako jejich otec nemůže převést do Číny.
 
Ještě překvapivější je, že tento údajný přítel poskytl médiím kopie rodných listů dětí, ze kterých vyplývá, že matkou je opravdu Zheng Shuang, což pouze dodalo různým spekulacím na důvěryhodnosti. Data narození dětí se ovšem neshodují. Vypadá to tedy, že je porodily náhradní matky.
 
Na rodném listu malé dívenky, který vydal stát Nevada, je uvedeno, že se narodila v lednu 2020. Matkou je Shuang Zheng ve věku 28 let a otcem Heng Zhang ve věku 29 let. Datum narození otce je 16. února 1990, což je v souladu s informacemi, který se o Zhang Hengovi ví. Rodný list chlapce vystavil stát Colorado. Narodil se 19. prosince 2019 a matka se před prvním manželstvím jmenovala Shuang Zheng a jméno otce je Heng Zhang.
 
Aby toho nebylo málo, podařilo se uživatelům internetu vypátrat, že Zheng Shuang a Zhang Heng mají dne 22. března letošního roku plánované stání u soudu ohledně rozvodu. Znamená to tedy, že v minulosti museli uzavřít sňatek, čemuž i nasvědčuje rodný list chlapce.
 
Přítel, který předložil kopie rodných listů, předal NetEase Entertainment dvě audio nahrávky, ve kterých rodiče Zheng Shuang a otec Zhang Henga diskutovali o dětech. Z nahrávek jasně vyplívá, že strana herečky děti nechtěla a dokonce byla naštvaná, že v sedmém měsíci těhotenství nešla provést interrupce. Matka herečky poté navrhla adopci a dodala: 'Oba budou zapomenuti. Správě, zapomenuti.'
 

Po obrovském rozruchu, který Zhang Heng svým prohlášením a fotografií vyvolal, reagovala konečně také Zheng Shuang. V podstatě uvedla, že žádné zákony ani v Číně, ani v USA, nebyly porušeny, a že byla vydírána. Požadovány po ní byly peníze výměnou za zachování jejího soukromí.
 
„Je to pro mě hluboce bolestivá a osobní záležitost. Nechtěla jsem, aby byla tato záležitost probírána v očích veřejnosti, ale postupně kousek po kousku byla s postranními úmysly odhalena. Poté, co jsem se nad tím zamyslela, nemám jinou možnost, než reagovat navzdory mému váhání ohledně použití veřejných prostředků.
 
Právní týmy v Číně a USA nikdy nevzdaly boj za zákonná práva a zájmy mě a mé rodiny a ani se nevzdali při projednávání tohoto případu s druhou stranou. Opakovaně jsme odmítli ustoupit snahám vydírat nás ohledně našeho soukromí. Rovněž jsem se ujala vedení v ochraně našich práv, jak případ pokračuje podle právního systému v USA.
 
Jako umělec jsem si velmi dobře vědoma preventivních opatření k potlačení epidemie v naší zemi. Na čínské půdě jsem tato opatření neporušila a v zahraničí jsem respektovala zákony a nařízení.“

 
Za takovou reakci nenechali uživatelé internetu na herečce nit suchou, protože problém v podstatě jen obešla a nevěnovala žádnou pozornost dětem. Je potřeba zmínit, že všechny formy náhradního mateřství jsou v Číně od roku 2001 nezákonné. Také existuje možnost, že vzhledem k řešení záležitosti právní cestou se nemohla podrobněji vyjádřit.


 
Nicméně odezva už začala. Je pravděpodobné, že její projekty jako Jade Lover, Secret Keepers a Chinese Ghost Story budou odsunuty na vedlejší kolej a návrat do variety pořadu Shine! Super Brothers se jen tak konat nebude. Italská luxusní značka Prada oznámila, že s herečkou přerušuje veškerou spolupráci.
 
Kromě toho, že Zheng Shuang čelí obrovskému rušení nejrůznějších projektů a spoluprací, tak čínská státní televize CCTV News odvysílala reportáž.
 
„Dříve tu byl případ náhradní matky, která chtěla vrátit 'zboží', pak jistá celebrita podezřelá z toho, že má děti prostřednictvím náhradního mateřství, se chtěla vzdát odpovědnosti za jejich výchovu. Ještě nehoráznější je slyšet, jak na uniklé nahrávce říká 'Nemůžu se toho ani zbavit, jsem k smrti naštvaná!'.
 
Náhradní mateřství je v naší zemi přísně zakázáno. Pohrdání životem je ohavné. V preferenci mít chlapce hrozí, že náhradní matky čekající dívky budou nuceny k potratu. Pokud je plod vadný, existuje také možnost potratu. Sečteno a podrženo, zákon nemůže takové věci tolerovat a morálka také ne!“

 
Skandál se rozrůstá do obřích rozměrů. Nejprve to opravdu vypadalo, že se herečka ke svým dětem, které porodily náhradní matky, nechce hlásit a nejeví o ně sebemenší zájem. Nicméně dle jejího dalšího prohlášení a postupně vyplouvající 'špíně' na povrch to není až tak jisté.
 
Více informací zjistíte v našem připravovaném článku. Co si o celé kauze myslíte?
 
 
ZDROJ: dailycpop.com & dramapanda.com & 38jiejie.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47,3%
Japonsko
34,8%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,7%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9