Gong Yoo nechce žít v lese budov

16:00 | 07.10.2020 Eunka 2
Během nedávného focení pro časopis GQ Korea rozmlouval Gong Yoo o své kariéře, svých snech a životě. Zmínil i svůj nejnovější filmový projekt.
Gong Yoo
Gong Yoo FOTO: GQ Korea
Po focení, které zachytilo jeho elegantní a bláznivou stránku, mluvil Gong Yoo o své lásce ke klasickému stylu. Řekl: "Jsem stále více nostalgický ohledně klasických věcí, nejen z hlediska módy, ale také nábytku a automobilů. Teprve jak čas plyne, poznáte, jak je to úžasné. Osobně mám raději základní a klasické oblečení, jako to, co jsem dnes fotil, než přehnané nebo přepychové oděvy. Pro někoho v mém věku je to přirozený vzhled."

Herec také hovořil o velké ztrátě hmotnosti pro svou roli v nadcházejícím filmu Seo Bok, v němž hraje s Park Bo Gumem. Vysvětlil: "Důvodem, proč jsem držel dietu, bylo, že jsem musel změnit tvář. Ki Heon není zdravý člověk, takže jeho tvář musela vypadat trochu vyzáble. Také jsem cvičil, takže se můj obličej zúžil a nabral jsem více svalové hmoty. Ve filmu hraji roli ochránce Seo Boka, prvního lidského klonu. Park Bo Gum, který hraje Seo Boka, působí statně. Nebyl tak jemný, jak si myslíte. Takže jsem to měl na paměti a soustředil se na změnu vzhledu."

Když přišla řeč na to, že většina jeho projektů se točila kolem tématu humanismu, odpověděl: "Když se v průběhu času zamyslím nad svou filmografií, myslím, že mým výchozím bodem je soucit s lidmi, včetně sebe samého. Při natáčení Goblina jsem hodně používal slovo "zranitelný". Myslím, že lidé jsou nekonečně zranitelné bytosti. Nevím, jestli to zní skvěle, ale myslím, že je to vágní. Nestal by se někdy svět krásnějším, kdybychom k sobě byli soucitnější?"

 

Gong Yoo také hovořil o tom, že se postupem času stává pohodlnějším a flexibilnějším. Přiznal: "Nejsem zrovna moc chamtivý. Je to takové klišé, ale je těžké najít jiný způsob, jak to vyjádřit. Stále jsem si říkal: 'Je v pořádku, když to teď neudělám. Nechci spěchat.' A myslím, že je možné tyto myšlenky v mém věku proměnit v realitu. Jsem mnohem uvolněnější a odvážnější, takže můžu dělat to, co opravdu chci, aniž bych se staral o to, co si myslí ostatní. Dříve jsem nesnášel, když mě ostatní lidé kritizovali, ale teď mi je to úplně jedno. Uvědomuji si, že mi chybělo tolik příjemných věcí jen proto, že jsem se zajímal o to, co si ostatní myslí. Myslím, že se můžeš cítit lehčí, jen když se od takových věcí osvobodíš."

Jelikož jednou řekl, že chce jednoho dne provozovat malou restauraci na ostrově Jeju, stočil se hovor i na to. Herec poznamenal: "Téměř 80 procent fotek v mém mobilním telefonu se týká jídla. Pokud jídlo v restauraci vypadá opravdu lahodně a já jsem zvědavý na jeho chuť, jdu si ho dát sám. Opravdu zbožňuji jídlo. Možná důvod, proč jsem řekl, že chci otevřít restauraci, byl kvůli i mé vazbě na prostor. Mám touhu žít v hezkém a jednoduchém prostoru, i když je velmi malý. Nevím, jestli si později opravdu otevřu restauraci, ale chci žít poblíž přírody. Nechci žít v lese budov, jako teď."

 

Gong Yoo také zmínil cestování a řekl: "Chybí mi slunce v Kalifornii. Žil jsem měsíc ve Spojených státech. Když jsem se probudil, šel jsem si zacvičit do místní tělocvičny, pak jsem si pronajal auto a jel na různá místa. Také jsem šel na pláž v plavkách a žabkách a ležel jsem na písku, četl knihy a poslouchal hudbu. Bylo to nebe. Mám rád opalování, takže mám na malé terase lehátko z bílého plastu. Když je hezké počasí, ležím tam s plechovkou piva. Poslouchám hudbu a užívám si slunce. Je to malé štěstí."

Poté vylíčil, co dělá každý den, slovy: "Obvykle cvičím. Bez ohledu na to, kolik jsem toho předtím vypil, nebo bez ohledu na to, jak jsem unavený, mířím do posilovny. Když se po cvičení vrátím ze sprchy, cítím úlevu, že jsem dnes nezklamal. Je to trochu posedlost. Musím cvičit, abych se pohodlně najedl. Jak stárnu, moje tělo ochabuje mnohem rychleji. Kdybych nic nedělal, bylo by to příliš zřejmé. Teď, když mi je víc než 40 let, si uvědomuji, že tělo nikdy nelže. V současné době nemohu chodit do posilovny, takže cvičím doma."

Nakonec hovořil o zachování pozitivního myšlení. Řekl: "Prožil jsem zatím jen polovinu svého života, takže to říkám opatrně, ale nakonec mě moje projekty reprezentují. V některých ohledech si lidé myslí, že mám vlastně víc projektů než ty, co dělám, i když jich opravdu tolik nemám. Když lidé vidí mé obvyklé já nebo mé rozhovory, myslím, že mi dávají větší uznání, než si zasloužím. Protože mě lidé vidí v pozitivním světle, vede mě to k tomu, abych se stal lepším člověkem. Myslím, že jsem propletený s lidmi, kteří mě milují a podporují. Jsem vděčný za to, že spolu dobře stárneme."

ZDROJ: soompi.com
FOTO: GQ Korea

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9