Alexander prozradil skutečný důvod odchodu z U-KISS

14:00 | 06.08.2020 Xiunka 1
Mnoho fanoušků skupiny U-KISS zajímá, proč z ní oblíbený zpěvák a rapper v roce 2011 odešel. Nyní už známe pravdu.
Alexander
Alexander FOTO: kcrush.com
Alexander Lee Eusebio, znám pod bývalým stage jménem Alexander nebo také Xander, diskutoval v upřímném rozhovoru s přítelem a YouTuberem JAYKEEOUT o své zkušenosti coby jednoho z prvních zahraničních K-Pop idolů. Alexander se narodil v Hongkongu a vyrůstal v Macau. Svou kariéru začal v době, kdy byl nucen v 19 letech navštívit rodnou zemi své matky. I přesto, že neuměl zpívat, tancovat a dokonce neovládal ani korejský jazyk, vyhlídl si ho generální ředitel společnosti NH Media a podepsal s ním smlouvu.

V roce 2008 debutoval jako člen skupiny U-KISS. V době, kdy byla na vzestupu. O tři roky později ze skupiny odešel, přičemž společnost uvedla, že se chce vrátit do školy, aby mohl pokračovat ve studiu.
 
Nicméně, jak se prostřednictvím zmiňovaného rozhovoru ukázalo, skutečný důvod byl jiný. „Možná, že to moc lidí neví, a ani jsem o tom nechtěl mluvit, protože by to mohlo negativně ovlivnit image společnosti a skupina stále existuje,“ prozradil. Společnost chtěla více korejských členů a v podstatě ho od skupiny odřízla. Dále mu naznačovala, že není dostatečně talentovaný a fanoušky oblíbený. Pokračoval: „Byl jsem tehdy opravdu naštvaný. Společnost mi řekla, že skupina potřebuje změnu členů, protože na tom není moc dobře."

Navzdory tomu, že se účastnil mnoho zahraničních aktivit, pomáhal s propagacemi a dokonce učil společnost o tom, jak se používá Twitter, cítil se, že je nula. „Mnoho zábavních společností to udělalo svým umělcům,“ prohlásil.

Díky jeho tetě, která byla nekompromisní a s generálním ředitelem vedla ostrý rozhovor, byl schopen podepsat ukončení smlouvy a odejít ze společnosti za relativně dobrých podmínek. Pro umělce je toto obvykle těžké.

Bohužel stinná stránka zábavního průmyslu pro něj tímto neskončila. Poté, co se připojil k nové společnosti, ocitl se v dluzích. Světlou stránkou uprostřed toho všeho bylo, že byl schopen uskutečnit herecký debut se svou rolí v Immortal Classic. To nakonec vedlo k obsazení do singapurského filmu 3 Peas In A Pod, korejského seriálu Moorim School a filipínského seriálu My Korean Jagiya. V současné době s rapperem Killagramz uvádí každodenní radiovou show K-Ride.

Alexandrův příběh je jedním z mnoha. Upozorňuje na to, že K-Pop společnosti mnohdy týrají a manipulují se svými umělci. Zahraniční idolové to mají ještě horší.

Promluvením o své zkušenosti doufá, že pomůže ostatním umělcům nacházejícím se obdobné situaci jako kdysi on. Rád by působil ve společnosti, která svým umělcům poskytuje psychologickou podporu a porozumění. Něco, co jako člen U-KISS nezažil.

Co říkáte na skutečný důvod jeho odchodu?


ZDROJ: whatthekpop.com & en24.news

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
48%
Japonsko
34,6%
Vietnam
5,1%
Thajsko
7,6%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9