Režisér The Untamed se postavil za Xiao Zhana!

19:00 | 30.06.2020 Xiunka 1
Xiao Zhan si za svůj herecký výkon v Jade Dynasty vysloužil ocenění, které nechce žádný herec. Režisér The Untamed to ale filmovému kritikovi pořádně nandal!
Xiao Zhan & Chan Ka Lam
Xiao Zhan & Chan Ka Lam FOTO: dramapanda.com
Čínské drama The Untamed, ve kterém hlavní role ztvárnili Xiao Zhan a Wang Yibo, nedávno oslavilo své první výročí. Nikdo při natáčení nemohl předvídat, že se drama stane celosvětovým hitem a bude mít významný dopad na kariéru obou herců.

Letošní rok Xiao Zhana je plný pádů a návratů na výsluní. Koncem února se v podstatě přes noc stal v Číně veřejným nepřítelem číslo jedna díky skandálu okolo fanfikce a AO3. Přehnaně horliví antifanoušci jej přinutili na chvíli opustit svět reflektorů a stáhnout se. V dubnu se vrátil s písní Ode to the Red Plum Blossom a poté se singlem Light, který dodnes trhá rekordy. Bohužel přišla další rána v podobě výhry během Golden Broom Awards.

Nejspíše si právě říkáte 'Proč bohužel?'. Golden Broom Awards je v podstatě obdobou amerického Golden Raspberry Awards, takže se jedná o ocenění za nejhorší filmové kousky a herecké výkony. Filmový kritik a zakladatel Goldem Broom Awards nazval herecký výkon Xiao Zhana ve filmu Jade Dynasty 'nevýrazným'. Jeho herecký výkon  si prý zaslouží ocenění 'Nejvíce neuspokojivý herec'. Zkrátka řečeno, herecký výkon Xiao Zhana byl dle jeho slov naprostou hrůzou a zklamáním.Naštěstí pro něj se Chan Ka Lam, režisér The Untamed, postavil za něj a pomyslně mu kryje záda. Na sociálních sítích zveřejnil dlouhý příspěvek, kdy sice neuvedl jména, ale je zřejmé, že se jedná o jeho reakci na kritiku herectví Xiao Zhana.

„Před dvěma lety během natáčení jsem měl to štěstí, že jsem se setkal se skupinou těžce pracujících začínajících herců. Mezi nimi jeden obzvláště vynikal tím, že byl neúnavný a pilný ve své práci. Byl velmi zdvořilý a pokorný. Každý den při vstupu na scénu každého pozdravil a pokaždé po dokončení natáčení poděkoval všem za jejich tvrdou práci.

Léto v Hengdian (natáčecí studio) bylo obzvláště horké. Vzpomínám si, jak jsme natáčeli scénu, která vyžadovala, aby sebral nějaké hovínko a později musel být připoután do postroje a pověšen ve vzduchu. Bez oblaku, který by kryl sluneční svit, hrozilo, že dostane úpal. Okamžitě jsem se za ním vydal, abych se přesvědčil, jestli je v pořádku. Ujistil mě, že tam není žádný problém a měli bychom pokračovat v natáčení.

Byly také doby, kdy jsme natáčeli dešťové scény sedm nocí v kuse. Rozstřikovací hlavice neustále stříkaly vodu a jeho oči byly po dlouhých hodinách často podlité krví. Jeho oči se kvůli umělému dešti dokonce zanítily, ale on pokračoval a tlačil na dokončení natáčení scény. Jindy, když si při natáčení akční scény roztrhl ret, okamžitě dokončil natáčení svých nočních scén poté, co mu ho v nemocnici sešili.

Existuje mnoho příkladů. Jako herec je této profese opravdu hoden. Když zpívá na pódiu, také je hoden být nazýván zpěvákem. Natáčel jsem s ním po celé čtyři měsíce, od úsvitu do západu slunce, od noci do rána. A co vy? Předpokládáte, že ho znáte lépe, než já? Znáte ho vůbec? Setkal jste se s ním někdy? Prosím, naučte se být lidštější!“


Co říkáte na prohlášení Chan Ka Lama a to, že Xiao Zhan si za svou roli v Jade Dynasty vysloužil ocenění nejhoršího herce?


ZDROJ: dramapanda.com

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9