Xiao Zhan čelí dalšímu skandálu

17:00 | 22.05.2020 Xiunka 0
Učitelky a děti základních škol zapříčinily nový skandál kolem Xiao Zhana. Kdy jeho noční můra skončí?
Xiao Zhan
Xiao Zhan FOTO: 38jiejie.com

Zdá se, že noční můra, která v letošním roce provází Xiao Zhana, jen tak neskončí. Nejprve čelil bouřlivému skandálu způsobenému fanfikcí. Následně se po nějakou dobu odmlčel a poté pomalu začal podnikat kroky ke svému návratu. Sotva poskytl svůj první rozhovor, máme tu nový problém, za který mohou učitelky a děti základních škol. Co se přesně událo?

Během speciální show vysílané Beijing TV na počest International Nurses Day vystoupil s písní, aby vyjádřil vděk zdravotnickému personálu. Sociálními sítěmi se okamžitě přehnala lavina, ve které fanoušci oslavovali jeho opětovný návrat na pódium. Xiao Zhan byl širokou veřejností vychvalován za svůj postoj a také charitativní činnost. Když k tomu přidáme skutečnost, že jeho nejnovější singl Light bortí nejrůznější žebříčky a sledovanost dramatu The Untamed dosáhla dalšího milníku, opravdu začíná být opět na výsluní.

V podstatě tři roky čekají fanoušci na odvysílání dramatu The Majesty of Wolf, ve kterém kromě něj ztvárňují hlavní role Darren Wang, Li Qin, Xin Zhi Lei a Yao Yao. V poslední době se proslýchalo, že by drama mělo konečně v květnu vstoupit na televizní obrazovky. Čím dál tím více vysílacích platforem zahrnulo drama do připravovaných seriálů. Nicméně máme v podstatě konec května a vysílat se stále nezačalo. Je ovšem zřejmé, že se drama blíží.Fanoušci zakládají nejrůznější projekty, aby mu vyjádřili svou podporu a dali vědět, že za ním stojí. Vše konečně vypadalo v pořádku. Ovšem pouze do 10. května. Právě v tento den se sociálními sítěmi začala šířit nejrůznější videa učitelek a shromážděných žáků. V jednom z videí žáci pokřikují: 'Xiao Zhan gege (starší bratr), jsi opravdu skvělý! Máme tě hodně rádi! Postupuj dopředu!' V jiném videu se učitelka ptá žáků, co je pro ni Xiao Zhan, a oni jí odpovídají: 'Přítel!'

Ještě v tentýž den se k videím Xiao Zhan vyjádřil prostřednictvím postu na svém Weibo profilu. Uvedl: „Prosím, ještě jednou si mě pozorně vyslechněte! Doufám, že každý dá přednost škole, práci a životu před pronásledováním celebrit. Studujte dobře, pilně pracujte, snažte se plnit své povinnosti a závazky, dodržujte profesní normy a hranice průmyslu. Nepotřebuji váš yingyuan.“

Yingyuan je internetový slang pro různé způsoby, jak mohou fanoušci podporovat idoly. Například když se fanoušci sdruží a společně zaplatí celému vysílacímu štábu jídlo a dobroty. Xiao Zhan v minulosti několikrát prohlásil, že je rád, když fanoušci jeho jménem činí charitativní činnost. Dokonce se jim v tom snaží pomáhat a podporuje je. Je ovšem potřeba rozlišit, co je správný způsob podporování idola a co mu může uškodit.Dne 13. května zpravodajství People's Daily odsoudilo učitelky, které zařídily, aby žáci základních škol vyjadřovali podporu umělci. Uvedlo, že škola je místem pro výuku a nikoliv továrnou na malé fanoušky. Vzdělávání dětí je důležitý pilíř země, který by se pro tyto účely neměl zneužívat. Jedna z učitelek byla za svůj čin propuštěna a napsala omluvný dopis.

Xiao Zhan neměl s jednáním fanoušků nic společného, ale jeho jméno znovu plní stránky novin negativními titulky. Nejprve někteří fanoušci dokázali, aby se přes noc stal veřejným nepřítelem číslo jedna a nyní je jeho jméno spojováno s podkopáváním vzdělávání. Nicméně se nyní fanoušci nejrůznějšími způsoby snaží spojit jeho jméno pouze s pozitivními věcmi a slibují, že se v budoucnu vyvarují jakéhokoliv škodlivého chování.

Co říkáte na tento skandál? Přijde vám nesmyslný?


ZDROJ: dramapanda.com, 38jiejie.com, mydramalist.com, weibo.com, ent.sina.com.cn


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9