Nepovedený ′aprílový vtípek′ Kim Jaejoonga

17:00 | 03.04.2020 Xiunka 2
Svět v současné době bojuje s COVID-19. Kim Jaejoong jednal extrémně a zveřejnil post, ve kterém uvedl, že je tímto virem nakažen. Proč? Co mu hrozí? Zjistíte v našem článku.
Kim Jaejoong
Kim Jaejoong FOTO: twitter.com/jae_sense_china
Znáte to. Sotva odbije půlnoc z noci na prvního dubna a lidé se začnou předhánět v tom, kdo si z koho lépe ''vystřelí". Apríl si oblíbil také Kim Jaejoong, který je svými aprílovými kousky pověstný. Zveřejnil post, který bude mít zřejmě dohru u soudu. Byl to ovšem opravdu aprílový vtípek? 

Ve zmiňovaném postu stálo: "Byl jsem nakažen COVID-19. Je to důsledek mé nedbalosti, ignorování varovných slov sdílených vládou a těmi okolo mě.

Individuální jednání člověka může mít velký dopad na společnost jako celek. Je mi líto těch, kteří se kvůli mně mohli nakazit. Můj hloupý úsudek žít, jako by se mi to nemohlo stát, je důvodem, proč jsem dnes takový. V současné době jsem hospitalizován. Přemýšlím nad svou minulostí a pociťuji vděčnost a lítost.

Je toho mnoho, co chci říci. Je mnoho lidí, které chci vidět.“


V první moment nebylo zřejmé, zda se jedná o aprílový vtípek. Společnost ihned informovala veřejnost, že se snaží s umělcem spojit a celou záležitost ověřit. Krátce na to Kim Jaejoong celý post upravil na toto znění: "Co když se lidé, které milujeme, někdo, kdo je nám vzácný, nakazí virem? Je to srdceryvná věc k zamyšlení. Navzdory tomu mnoho lidí chodí po ulicích a prožívá svůj život bez omezení, ignoruje to… Myslí si, že se jim to nestane, což mi nahání strach, že by má rodina a přátelé mohli onemocnět. Věřit, že my a lidé okolo nás jsou v bezpečí, nakonec nás a všechny okolo udělá nemocnými.

V současné době roste počet mých známých a zástupců průmyslu, jejichž testy jsou pozitivní. Není to něco, co je daleko. Když se nedbalost promění ve smutnou realitu, není to něco, co můžeme jednoduše ukončit tím, že utřeme slzy.

Zůstaň ve střehu. To je to, co si opakuji znovu a znovu. Ačkoliv to na apríla zašlo docela daleko,  v krátkém čase se o mě obávalo tak moc lidí.

Oh.. neberu tohle jako aprílový vtípek. Má rodina a přátelé jsou nemocní… a umírají…  Nikdy to není problém jen někoho jiného. Chtěl jsem tím říci, že ochrana sebe sama chrání vzácné lidi kolem nás.

Přijmu veškeré tresty, které za tento post obdržím. Doufám, že jste všichni zdraví.“


Po pár hodinách tento post smazal a zveřejnil omluvu znějící: "Jsem si vědom toho, že to bylo něco, co by se nemělo dělat. Nejprve bych se přes post na sociálních médiích, který jsem napsal, chtěl upřímně omluvit lidem, kteří trpěli kvůli COVID-19, a těm, kteří byli vyrušeni ve své administrativní práci. Špatný úsudek. Věděl jsem, že to bylo to, co bylo.

Momentálně je nedostatek povědomí a reakcí na nebezpečí virové pandemie. Chtěl jsem tuto zprávu sdělit, protože jsem doufal, že si toho budou lidé vědomi a mohli bychom tak minimalizovat počet těch, kteří trpí kvůli COVID-19. Je děsivé myslet si, že lidé trávící čas venku v teplém počasí s nástupem jara nebo přicházející do kontaktu s ostatními v uzavřeném prostoru, zatímco využívají volný čas, protože začátek semestru byl odložen, mohou způsobit sekundární a terciální obnovu v případech COVID-19.

Můj otec nedávno podstoupil operaci rakoviny plic a často navštěvoval nemocnici. Když jsem uviděl zdravotní personál a pacienty, byl jsem trochu naštvaný. Přál jsem si, aby lidé nenahlíželi na virus jako na problém někoho jiného, ale jako na svůj vlastní. Na rozdíl od lidí, kteří usilovně pracují na tom, aby nás dostali z COVID-19, existuje mnoho těch, kteří si užívají volný čas, zatímco jsou oblečení jako obvykle a nenosí masku. Když jsem to slyšel, pomyslel jsem si, že je potřeba mít o tom větší povědomí.

V mnoha různých typech médií a na internetu jsou velké a malé prosby na to, aby lidé postupovali opatrně. Jsou však i ti, kteří neposlouchají, a já jím chtěl jednostranně sdělit nebezpečí současné situace. Prosím, poslouchejte. Prosím, nebuďte nemocní.

Mezi lidmi, které znám, jsou potvrzené případy. Ujistilo mě to, že to není něco, co se děje daleko, a vyděsilo mě to.

Sebereflexe po ztrátě někoho není vůbec nápomocná.

Je to frustrující a těžké, ale já se chci zkusit snažit o něco více než teď a dostat se společně přes tuto obtížnou situaci. Můj dnešní post… zašel hodně daleko, ale myslel jsem si, že ti, kteří se zajímají jen o sebe, možná začnou poslouchat. Tato metoda ublížila hodně lidem a jsem za ni kritizován.

Za způsobení úzkosti se upřímně omlouvám vládním agenturám a zdravotnímu personálu, kteří kvůli COVID-19 tvrdě pracují, a mnoha lidem, kteří se řídí pokyny, aby se vzdali svého životního stylu, a dělají vše pro to, aby to překonali.“


Kim Jaejoong v současné době v Japonsku propaguje své třetí japonské singl album Brava!! Brava!! Brava!! / Ray of Light. V této souvislosti měl být hostem několika variety a rozhlasových pořadů. Jeho účast byla ovšem následkem aprílového postu zrušena, a to jednak ze strany televizních stanic, tak i jeho samotného. Dále také probíhají diskuze o zrušení vysílání jeho cestovatelského pořadu Travel Buddies.

Zpravodajství Star News uvádí, že je umělec kritizován za potencionální způsobení chaosu tím, že zveřejnil nepravdivé informace na sociální sítí jako celebrita s velkým vlivem. Na webových stránkách Modrého domu se objevila petice žádající o potrestání Kim Jaejoonga. Pokud bude Kim Jaejoong za svůj post vyšetřován, může být odsouzen až k pěti letům vězení nebo pokutě v maximální výši 10 milionů wonů (cca 210.000 CZK).

Fanoušci Kim Jaejoonga zdůrazňují skutečnost, že byl jednou z prvních korejských celebrit, která přispěla nemalou finanční částkou na boj proti COVID-19, a neudělal to pouze jednou. Dále, že jeho otec trpí rakovinou plic, v poslední době navštěvoval nemocnice a podstoupil obtížnou operaci v době pandemie. Kim Jaejoong byl tak svědkem všech těžkostí a chaosu, který v současné době vládne. Ve svém okolí má osoby nakažené tímto virem. Přijal extrémní rozhodnutí a zveřejnil post, aby si i ti, kteří současnou situaci ve světě ignorují, uvědomili její závažnost. Na jejich nedbalost mohou ve velkém měřítku doplatit ostatní. Dále fanoušci prosí uživatele internetu, aby umělci nepřáli smrt. Ve velkém měřítku začali fanoušci odhalovat jeho tajné dary a dobrovolnické aktivity.

Jen pár hodin poté, co fanoušci začali konat, japonské televizní společnosti oznámily, že připravují opatření na ochranu umělců a zaměstnanců. Některé hvězdy, včetně Matta, dlouholetého dobrého přítele Kim Jaejoonga, položily otázku, co ještě se musí stát, aby lidé situaci okolo COVID-19 neignorovali.

Co si o tom všem myslíte?


ZDROJ: instagram.com/jj_1986_jj

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9