Hořkosladké loučení Haewona s jedenáctiletou idol kariérou

19:30 | 21.03.2020 Xiunka 1
Haewon z chlapecké skupiny LU4US (dříve LU:KUS a L.A.U) oznámil, že opouští skupinu a také idol život. Pojďme se podívat na jeho kariéru.
Haewon
Haewon FOTO: kimrisshan.blogspot.com
Na svém YouTube kanále Haewon zveřejnil video, ve kterém oznámil v podstatě konec své idol kariéry. Ve videu zdokumentoval svůj poslední koncert v Tokyu jako člen LU4US, kde vystupoval po boku Donghyeona a Choie, dnes již svých bývalých kolegů. Kyungjin v současné době ještě vykonává povinnou vojenskou službu.

Haewon měl velmi zajímavou idol kariéru. V roce 2009 debutoval ve skupině 3ChongSa jako visual člen Sa Sya. Píseň Eat Eat se stala základem všech K-Pop hudebních videí, ve kterých je zahrnuto jídlo. Pokud jste někdy sledovali videa, ve kterých vaše oblíbená idol skupina jí, je pravděpodobné, že jste tuto píseň slyšeli.

Po rozpuštění 3ChongSa v roce 2010 debutoval Haewon podruhé jako hlavní zpěvák pětičlenné skupiny X-5. Donghyeon a Jinhwan, budoucí členové LU4US, byli ve skupině také. X-5 je zkratkou pro Xenos-5, což je slovo řeckého původu znamenající rozmanitost. Skupina měla mnohem modernější styl, než tomu bylo u 3ChongSa. X-5 ukazovali tvrdší a mužnější stránky mladých chlapců.

 

Skupina byla jednu dobu velmi známá. Ovšem pouze do bodu, kdy se zjistilo, že jejich tehdejší společnost Open World Entertainment byla zapojena do velkého skandálu, který vedl k tomu, že byl generální ředitel obviněn a poslán do vězení za zneužívání. Ke konci roku 2012 společnost zrušila chlapcům smlouvy, a to znamenalo oficiální rozpad X-5.

Začátkem roku 2013 bylo oznámeno, že tři členové X-5 podepsali smlouvy se společností Box Media a následně debutovali (o rok později) v nové skupině LU:KUS neboli Look At Us. Mezitím se ještě stihla skupina přesunout pod společnost Pan Entertainment.

Prostřednictvím LU:KUS tedy Haewon debutoval potřetí. Tentokrát pod stage jménem J.One. Skupina získala stabilní fanouškovou základnu v Koreji a také v Japonsku, zejména v dobách propagování písní So Into U a Break Ya. Obě skladby jsou ještě do dnes velmi populární a jsou typické pro tehdejší K-Pop styl.

 

V roce 2016 se skupina rozloučila s Pan Entertainment a přesunula se pod HY Entertainment. Vzhledem k tomu, že Pan Entertainment vlastní práva na pojmenování skupiny LU:KUS, chlapci změnili své pojmenování na L.A.U, znamenající Look At Us a LU:KUS And U. Návrat L.A.U byl v podstatě fanoušky vymodlený. Chlapci se zaměřili převážně na propagace v Japonsku, protože tam zůstalo nejvíce věrných fanoušků.

Haewon narukoval 20. září 2016 a skupina nadále pokračovala jako tříčlenná. V roce 2017 se Jinhwan po dlouhém hiatusu ze zdravotních důvodů rozhodl opustit skupinu a vyhýbat se nadále očím veřejnosti. Haewon splnil svou vojenskou povinnost v červnu 2018.

Skupina poté opustila společnost HY Entertainment a podepsala smlouvu s JWK Entertainment, kde působí do dnes. S novou společností došlo k další změně pojmenování, tentokrát na LU4US. Přesný důvod změny nebyl ovšem nikdy potvrzen.

Skupina následně v lednu 2019 vydala korejskou verzi svého japonského hitu Faker, což pro Haewona znamenalo návrat na scénu. Jednalo se o první korejskou tvorbu téměř za dva roky. Na rozdíl od japonského verze, která vyšla v době Haewonovi nepřítomnosti ve skupině, korejská zahrnovala i jeho vokály.

 

Haewon následně začal horlivě posilovat a prohlásil, že chce soutěžit v kulturistice.

 

Posledním jeho působením na pozici idola byl výše zmiňovaný koncert v Tokyu, který se uskutečnil začátkem března. Haewon odhalil, že se jeho sny změnily a v důsledku toho se rozhodl skupinu opustit. Nadále ovšem bude natáčet videa a zveřejňovat je na svém YouTube kanále. Věnovat se bude kulturistice a také zvažuje studium ve Spojených státech.

Přejeme Haewonovi jen to nejlepší v nové kapitole jeho života.

 
ZDROJ: whatthekpop.com
FOTO: instagram.com/haewon91/

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1%
Čína
48,7%
Japonsko
34,7%
Vietnam
4,8%
Thajsko
7,3%
Filipíny
0,3%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9