Rhymer reagoval na obvinění z manipulace s grafy

18:00 | 02.12.2019 Xiunka 0
CEO společnosti Brand New Music, do které patří nováčci AB6IX, se vyjádřil k obvinění ze sajaegi.
Rhymer, Kim Na Young & Yang Da Il
Rhymer, Kim Na Young & Yang Da Il FOTO: soompi.com

Jediný tweet Park Kyunga stačil k tomu, aby se o problém sajaegi začala zajímat široká veřejnost. V tweetu bylo uvedeno: „Chci dělat sajaegi jako Vibe, jako Song Ha Ye, jako Lim Jae Hyun, jako Jeon Sang Keun, jako Jang Deok Cheol a jako Hwang In Wook. Ihned poté reagovaly společnosti zmiňovaných umělci s tvrzeními, že obvinění jsou smyšlenými a hodlají podniknout právní kroky. Více se o celé záležitosti dozvíte zde.

Pojem sajaegi znamená manipulaci s grafy a je obvykle definován hromadným nákupem alb a teď pozor, společností samotného umělce. Média a korejští uživatelé internetu začali ihned zkoumat grafy jednotlivých umělců a tím byl zapříčiněn vznik podezření ze sajaegi.

Takovému podezření se nevyhnul nový duet od Kim Na Young a Yang Da Illa. Balada Goodbye List, pojednávající o rozchodu, vstoupila do hudebního žebříčku Melon na 16. místě a postupně stoupala, dokud o půlnoci 2. prosince nedosáhla vrcholu.Balada dokonce překonala skladbu Blueming od IU a Into the Unknown z filmu Ledového království 2. Pokaždé, kdy IU vydá novou skladbu, tak se v hudebních žebříčcích umísťuje velmi vysoko a je obtížné ji překonat. Co se týká Ledového království 2, tak za pouhých jedenáct dní do korejských kin přilákal přes 8,5 milionů diváků a tím překonal první díl. Balada Goodbye List byla vydána bez propagačních aktivit a to jen umocňuje podezření. Je ovšem potřeba zmínit, že Kim Na Young a Yang Da Ill nepatří v hudebním světě mezi nováčky. Oba jsou vyhledávanými umělci.

Rhymer, CEO Brand New Music, se k podezření ze sajaegi vyjádřil takto: „Brand New Music by se nikdy nepodílela na jednání, které není čestné. Už nebudeme přihlížet, jak je Jang Da Illa, který si pomalu vytvořil vlastní cestu, a tvrdá práce našich zaměstnanců poškozována. Jsme připraveni podniknout důrazné právní kroky.“


ZDROJ: soompi.com

 

Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9