Ayno z VAV čelí nesmyslnému skandálu

14:00 | 15.08.2019 Xiunka 2
Ayno, člen skupiny VAV, byl obviněn z toho, že používá gesto krajně pravicové online komunity. Jaká je pravda?
Ayno
Ayno FOTO: twitter.com/VAV_official/

Dne 11. srpna skupina VAV před vystoupením v Inkigayo zveřejnila skupinové fotografie. V médiích se začalo probírat gesto rukou, které udělal Ayno. Je totiž podobné gestu online komunity Ilbe, které je krajně pravicová a známá svým nenávistným smýšlením.

Společnost A team vydala oficiální prohlášení, ve kterém oznámila, že toto gesto nemá žádnou spojitost s Ilbe. Prohlášení zní: Dobrý den, tady je společnost A team. Vydáváme oficiální prohlášení, protože pokud jde o fotografie nedávno nahrané na náš účet, vznikly zvěsti a bylo zahájeno šíření škodlivých informací poškozujících našeho umělce.

Tyto falešné zvěsti tvrdí, že umělec na těchto fotografiích udělal gesto rukou podobné tomu, které používá škodlivá online komunita. Toto gesto rukou označuje pořadí vystoupení VAV v hudebních pořadech vysílané s ostatními členy. Skrze jiné účty na sociálních médiích můžete vidět, že pomocí jedinečných gest vyjadřuje čísla.

Jsme opravdu zklamáni, že média šíří spekulace bez ověření pravdy. Rádi bychom jasně konstatovali, že gesto rukou nemá žádné škodlivé úmysly
.“V návaznosti na první prohlášení bylo vydáno ještě druhé, ve kterém je uvedeno: „Konzultovali jsme to s Ayno. Řekl, že kopíruje gesto slavného fotbalového hráče Dele Alli. Je to gesto, které kopírují také lidé v zahraničí.“

Co říkáte na toto gesto rukou? Také ho děláte?

ZDROJ: soompi.com
FOTO: twitter.com/VAV_official/


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9