Kauza Black Nut proti KittiB se blíží svému konci

15:30 | 13.08.2019 Xiunka 0
Hip-hop je žánrem, kde jsou urážky zcela běžné. Nikdo si tam nebere servítky. Jak ale poznat, kdy je text skladby už přes čáru? Kauza Black Nut proti KittiB se blíží svému konci.
Black Nut & KittiB
Black Nut & KittiB FOTO: soompi.com

V lednu centrální okresní soud v Soulu vynesl rozsudek ohledně Black Nutova případu. V červnu 2017 jej žalovala rapperka KittiB za sexuální poznámky, které vůči ní měl ve svém tracku Too Real. Nesmíme opomenout fakt, že to nebyly jediné sexuální poznámky směřované vůči ní. Black Nut byl odsouzen k dvěma letům a 160 hodinám veřejně prospěšných prací. V případě, že se během probační doby dopustí jakéhokoliv přestupku, hrozí mu šestileté vězení.

Black Nut se hájil tím, že je to hip-hop, kde jsou takové věci zcela běžné, necítí se být vinen a s pomocí právního zástupce se proti rozsudku soudu odvolal. Ten ovšem potvrdil původní rozsudek. Soud své rozhodnutí zdůvodnil slovy: „Zdá se, že žalovaný použil žalobce jako sexuální cíl. Používal hanlivá a velmi otevřená slova. Zjistili jsme, že Black Nut si byl plně vědom toho, že jeho jednání bylo ponižující. Ačkoliv tvrdí, že se jedná o diss v hip-hop žánru, jeho jednání je nepřijatelné. Nevěříme, že existuje důvod pro učinění výjimky jen z toho důvodu, že se jedná o hip-hop.“

KittiB nedávno ukončila dvouletý hiatus prostřednictvím maxi singlu 1718 (SALEM), který obsahuje skladby Bad Blood, Witch a Anymore. Vyměnila rap za zpěv a tvrdý hip-hop za R&B.

Co říkáte na celou kauzu? Reagovala KittiB správně nebo byla její reakce přehnaná?


ZDROJ: soompi.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
0,6%
Čína
49,5%
Japonsko
36,9%
Vietnam
4,8%
Thajsko
4,5%
Filipíny
0,4%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,4%
Jiná
1,9%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9