Rookie skupina TXT si plní svůj sen

18:00 | 19.07.2019 Xiunka 0
V konkurenčním prostřední K-Pop skupin je velmi obtížné se uchytit a zaujmout fanoušky. Přijít s něčím novým se zdá téměř nemožné. Nové skupině TXT se to však podařilo.
TXT
TXT FOTO: billboard.com

Debutové album The Dream Chapter: STAR se umístilo na krásném 140. místě v hudebním žebříčku Billboard 200. Album se také umístilo v žebříčku světových alb. S jeho vydáním je spojena také vyprodaná showcase ve Spojených státech amerických, což jen dokazuje, že toto kvinteto, známé jako TXT, si získalo mnoho fanoušků.

První skupina pod společností Big Hit Entertainment debutovala v roce 2013. Nemusíme dodávat, že to jsou úspěšní BTS, kteří se ve světě hudby stali fenoménem. Nová skupina TXT se zaměřuje na mládež, dospívání a plnění snů. Působí v ní pět mladíků, kteří se jmenují Yeonjun, Soobin, Hueningkai, Taehyun a Beomgyu.

The Dream Chapter: STAR vypráví příběh dospívání od dětství po mládí,“ řekl o albu v krátkém rozhovoru Taehyun. Chtěli bychom sdělit příběh o tom jak spolu držíme v jednom snu. Stát se hvězdou je náš sen.“ Titulní skladbu Crown Hueningkai komentoval slovy: „Trendy synth-pop píseň o nahromaděných bolestech.“ Pár měsíců po vydání hudební video přesáhlo 78 milionů shlédnutí. Videoklip b-side skladby Cat & Dog byl vydán o pár týdnů později. Nesmíme zapomenout na to, že zveřejněna byla také anglická verze. Ostatní b-side skladby, Blue Orangeade a Nap of a Star se rovněž dočkaly hudebních videí. Videoklip k b-side skladbě Our Summer byl z alba vydán jako poslední.Ačkoliv zatím vše probíhá hladce, členové si uvědomují, že je to zásluhou BTS a jejich fanoušků. Nejednou jim veřejně poděkovali. Soobin řekl: „Je to pro nás velká čest být zmiňováni ve spojitosti s nimi. Naučili jsme se o od nich mnohé.“ Taehyun dodal: „Jsem tak šťastný, protože jsme druhou skupinou společnosti Big Hit.“ Členové přiznávají, že na pódiu stále pociťují značnou nervozitu. Soobin prozradil, že pilné cvičí až do momentu, než vstoupí na pódium. Beomgyu dodal, že vždy s nadšení společně zakřičí 'Fighting!'.

Pro každého z nich, je stát se hvězdou dlouhodobým cílem, jak prohlásil Taehyun. Pro něj to vše začalo sledováním hudebního videa skladby Replay od SHINee. Písni a skupině naprosto propadl. Řekl: „Přimělo mě to, abych se stal zpěvákem.“ Yeonjun začal o tomto snu snít během festivalu na střední škole. Prohlásil: Když jsem poprvé tančil na pódiu, nedokázal jsem zapomenout na ten pocit. Bylo to tak dobré. Byl jsem tak šťastný.“

TXT nezapomínají odpočívat a věnovat se koníčkům ve volném čase. Hueningkai, který umí hrát na kytaru, piáno a bicí, řekl: Rád poslouchám hudbu a hraji na hudební nástroje.“ Beomgyu to má podobné. Prohlásil: „Rád hraji na kytaru a píšu skladby.“ Yeonjun a Taehyun volný čas nejraději tráví s přáteli. Yeonjun sledováním filmů a Taehyun hraním fotbalu. Soobin rád čte a dokonce si píše deník.

Budoucnost TXT se stále se rozrůstající základnou fanoušků vypadá opravdu nadějně. Hueningkai řekl: „Chci, aby si lidé mysleli, že všichni záříme svým vlastním způsobem a spolu jsme zářivější.“

Debutové období mají TXT za sebou. Postupně zveřejnili hudební videa všech skladeb ze svého alba The Dream Chapter: STAR. Nezbývá tedy nic jiného než jim popřát mnoho štěstí a vyhlížet nové album.

ZDROJ: billboard.com


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,2%
Čína
47,9%
Japonsko
34,5%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,7%
Filipíny
0,4%
Indie
0,5%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9