Právní spor Samuela a Brave Entertainment

18:00 | 21.06.2019 Xiunka 0
Samuel nedávno oznámil pro mnohé překvapující novinku a to, že se rozhodl působit jako nezávislý umělec. Společnost Brave Entertainment hodlá tuto záležitost řešit soudní cestou. Více informací zjistíte v článku.
Samuel
Samuel FOTO: imgur.com

Samuel oznámil, že se rozhodl působit jako nezávislý umělec. Nicméně společnost Brave Entertainment, která jej doposud zastupovala, vydala prohlášení tuto novinku popírající. Zároveň oznámila, že celou situaci hodlá řešit s použitím právních kroků. Více se dozvíte zde.

K celé záležitosti se poté vyjádřil Samuelův právní zástupce a také jeho matka. Dne 10. června právní zástupce v rozhovoru pro OSEN uvedl: „Počátkem loňského roku došlo k několika sporům mezi Samuelem a společností.“ Konflikty se zaobírají především platebními záležitostmi a účastí na nejrůznějších událostech.

Právní zástupce pokračoval: „Můj klient měl problémy s nedodáváním řádných účetních uzávěrek stejně jako s nejednoznačným členěním příjmů. Stalo se to několikrát, nikdy nedostal řádný přehled příjmů. Toto zapříčinilo vznik konfliktu. V Samuelově smlouvě jsou podmínky uvádějící, že příjmy z událostí nebo vystoupení jsou rozděleny, propagační aktivity pro Brave Entertainment jsou považovány za doplňkové a peníze z nich mohou nebo nemusí být vyplaceny. Nicméně Samuel se podílel na propagačních aktivitách pro zcela samostatnou společnost, která není ve spojení s Brave Entertainment ani s jeho smlouvou. Samuel se vydal do zahraničí kvůli události, na které vystupoval, fotil se a natočil propagační video. S těmito aktivitami ale nikdy nesouhlasil. Společnost měla jeho souhlas pouze pro vystoupení v zahraničí a poté ho přiměla, aby se zúčastnil i těchto dalších aktivit, aniž by ho informovala o obsahu smlouvy nebo celkovém příjmu. Teprve poté, co si fanoušci a ostatní stěžovali, že se Samuel účastní události pro kryptoměnu, společnost předložila falešné smlouvy a prohlásila, že jejich činy byly oprávněné."Samuelova matka o této záležitosti promluvila také. Uvedla: „Nedávno šla společnost proti mému přání jako Samuelova zákonného zástupce a použila lži, aby jej přiměla zapojit se do aktivit blockchain společnosti (pozn. red.: společnost zabývající se vyhledáváním a ověřováním transakcí s kryptoměnou) generálního ředitele, která nemá žádný vztah k jeho činnostem jako umělce. Zničilo to naši důvěru ve společnost. Podali jsme žádost o nápravu, ale protože se tak nestalo, oznámili jsme společnosti ukončení smlouvy a odešli po dokončení Samuelova zbývajícího rozvrhu. Bylo rozhodnuto, že záležitost nemůže být vyřešena vzájemnou dohodou a tak byla 20. května podána stížnost. Poté, co Samuel informoval svého manažera, odletěl do Spojených států trénovat. Prohlášení, že přerušil jakýkoliv kontakt, se nezakládají na pravdě, protože jsme komunikovali prostřednictvím četných telefonních hovorů. Jako Samuelova matka považuji za nešťastné, že by mohl být touto zkreslenou pravdou zraněn.“

Samuel nedávno pozdravil své fanoušky skrze svůj profil na instagramu, kde zveřejnil video, ve kterém říká: „Ahoj, tady je Samuel. V současné době jsem ve Spojených státech. Garnet, nemusíte být znepokojeni. Děkuji vám, že jste ve mě vždy věřili a mysleli na mě, a také za to, že jste trpěliví a čekáte na mě. Získal jsem díky vám mnoho síly a jsem tak šťastný. Jsem teď opravdu nervózní. Děkuji vám.

Právě jsem dokončil focení nových fotografií, které budou brzy zveřejněny. Prosím, těšte se na ně. Myslím, že na nich uvidíte mou novou stránku. Budu trénovat ve Spojených státech, rozvíjet své dovednosti, pracovat s lidmi a chodit na vyučování, která mi pomohou růst.

Prosím, těšte se na můj návrat. Dostal jsem se takhle daleko kvůli vám, děkuji vám, že mě milujete a pomáháte mi. Tak dlouho, dokud na mě budete čekat, budu pilně pracovat, abych vám vše mohl vrátit dobrou hudbou a vystoupeními.

Teď musím jít trénovat. Ahoj a děkuji!“Společnost Brave Entertainment vydala rozsáhlé prohlášení, ve kterém uvedla, že Samuel nebyl násilně nucen podporovat soukromé aktivity generálního ředitele. Jeho účast na zmiňované události nebyla za účelem podporování blockchain společnosti a generální ředitel Brave Enterainment z ní neměl žádný zisk. Aby mohl Samuel na této události vystupovat, podepsal generální ředitel standardní smlouvu. Samuelovi bylo za tuto účast zaplaceno. Proces podepsání smlouvy a zaplacení Samuelovi byl proveden legální cestou. Nebyla předložena žádná falešná smlouva. Dále společnost uvedla, že těsně předtím, než Samuel odletěl do Japonska, hovořila s jeho matkou a vše jí dopodrobna vysvětlila. Vše se mělo uskutečnit s výslovným souhlasem Samuelovy matky. Jako důkaz má společnost textové zprávy z té doby. Navíc dle prohlášení Samuelovi rodiče obdrželi přehled příjmů. Dále se Samuel zúčastnil pouze těch aktivit, které schválila jeho matka. Na ostatní aktivity se nedostavil a tímto jednáním měla společnost utrpět újmu.

Tvrzení Samuelovy strany a společnosti se značně rozcházejí. Společnost uvedla, že vše hodlá řešit soudní cestou a podat žalobu za náhradu škody, která vznikla v důsledku nepravdivých informací.

Dle zpráv si Samuel u Úřadu pro duševní vlastnictví zažádal o registraci ochranné známky na jméno SAMUEL a plánuje založit sólo společnost, která by se starala o jeho aktivity.


ZDROJ: soompi.com
FOTO: NAVER & Dispatch

 

 


Diskuze

Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9