Exkluzivní smlouva mezi Kang Danielem a LM Entertainment byla pozastavena

18:00 | 12.05.2019 Xiunka 0
Kauza o ukončení exkluzivní smlouvy mezi Kang Danielem a společností LM Entertainment se táhne již od března. Konečně to vypadá, že se blíží svému konci.
Kang Daniel
Kang Daniel FOTO: soompi.com
Začátkem března se v médiích objevila zpráva uvádějící, že Kang Daniel požádal o rozvázání smlouvy se společností LM Entertainment, se kterou společně s Yoon Jisungem podepsal smlouvu v lednu. Vyšlo najevo, že společnost spravovala jeho profil na Instagramu a odmítla mu předat přihlašovací údaje. Kang Daniel si následně založil osobní profil na Instagramu. Celá kauza v počátcích vypadala jako jedno velké nedorozumění. Kang Daniel ovšem po nějaké době opravdu požádal o ukončení smluvního vztahu se společností LM Entartainment a to soudní cestou.

Společnost LM Entertinment nadále prohlašovala, že je vše nedorozumění a celá kauza je výsledkem špatné komunikace obou stran. Nicméně právník Kang Daniela vydal oficiální prohlášení, ve kterém uvedl, že společnost LM Entertainment prodala různé práva obsažené v exkluzivní smlouvě třetí straně bez souhlasu umělce. Vyšlo najevo, že touto třetí stranou je společnost MMO Entertainmnet, ve které Kang Daniel působil předtím. Rozhořela se tak právní bitva mezi Kang Danielem a společností LM Entertainment. Více se o celé kauze dozvíte zde.

Dne 10. května právník Kang Daniela vydal oficiální prohlášení, které zní: Dobrý den, tady je právník Yeom Yog Pyo z právní firmy Yulchon, právní zástupce umělce Kang Daniela. Dne 19. března podal Kang Daniel k Okresnímu soudu v Soulu žádost o ukončení exkluzivní smlouvy. Dne 10. května soud dospěl k rozhodnutí akceptovat jeho žádost. Výsledkem toho, že Okresní soud v Soulu akceptoval jeho žádost, je, že bude moci nezávisle pokračovat v činnostech celebrity.

Soud zjistil, že obchodní smlouva LM Entertainment se třetí stranou podepsaná 28. ledna 2019 byla kontraktem, který převedl většinu řídících práv týkajících se Kang Daniela třetí straně. Jelikož Kang Daniel nebyl kontaktován kvůli předchozímu souhlasu, je jednání společnosti v rozporu s exkluzivní smlouvou. Rovněž společnost narušila důvěru, která byla základem této exkluzivní smlouvy. Proto bylo rozhodnuto, že jednáním LM Entetainment bude obtížné udržet vztah mezi společností a Kang Danielem.

Exkluzivní smlouva mezi Kang Danielem a LM Entertainment byla pozastavena. Společnost LM Entertainment nesmí zasahovat do aktivit Kang Daniela, nesmí vyjednávat ani podepisovat smlouvy jeho jménem nebo požadovat, aby vykonával činnost v jejich zastoupení.“


K pozastavení smlouvy se vyjádřila následně také společnost LM Entertainment. Uvedla: Máme v úmyslu podat formální námitku a bojovat až do konce proti nespravedlnosti původní žádosti a nedávného rozhodnutí soudu. Použijeme všechny prostředky, které máme k dispozici, k vyřešení této záležitosti.“


ZDROJ: soompi.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,1%
Čína
49,2%
Japonsko
34,2%
Vietnam
4,9%
Thajsko
7,4%
Filipíny
0,3%
Indie
0,4%
Singapur
0,4%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9